Як вибрати і поклеїти шпалери на стелю

Коли постає питання обробки стелі, на розум приходять три варіанти: фарбування, підвісна або натяжна конструкція. Вибір невеликий, але є ще один варіант — обробка стелі шпалерами. Цей спосіб обробки завжди відкривав великі можливості перед дизайнером.

За допомогою шпалер на стелі можна створити неймовірно красивий і ексклюзивний інтер’єр. Крім приємного зовнішнього вигляду, обробка стелі шпалерами має ще ряд переваг:
[tie_list type=”plus”]

  • немає необхідності часто фарбувати стелю (як це буває від неякісної фарби);
  • не варто витрачати великі гроші на спорудження конструкції.

[/tie_list]

Обробка стелі шпалерами
Обробка стелі шпалерами

Клеїти шпалери на стіну непросто, а на стелю ще складніше, тому якщо ви твердо вирішили зупинитися на такій обробці, перед початком роботи необхідно ознакомьться з наведеним нижче керівництвом.

Етапи оздоблювального процесу

Як і будь-який ремонтний процес, поклейка шпалер на стелю ділиться на кілька етапів. Правильна послідовність виконання робіт відіграє важливу роль, варто звернути на це увагу.

Підготовка стелі

Підготовка стелі
Підготовка стелі

Якщо на стелі є невеликий перепад площіни, його можна видалити, завдавши на стелю тонкий шар фінішної шпаклівки, який після висихання шліфується дрібнозернистим наждачним папером або спеціальною малярною синтетичною сіткою. Шліфування виконують круговими рухами без сильного натиску.

І остання операція на даному етапі – ще один шар грунтовки, після її висихання можна приступати до самого процесу обклеювання.

Підготовка матеріалу, інструментів і пристосувань

Спеціальних обмежень щодо вибору шпалер для стелі немає, можна використовувати все, що сьогодні представлено на ринку. Великою популярністю користуються фото-шпалери, наприклад, синє небо і білі хмари або зоряне небо. Перерахуємо кілька видів шпалер, придатних для стелі:
[tie_list type=”checklist”]

  • вінілові шпалери;
  • флізелінові;
  • склошпалери;
  • рідкі шпалери.

[/tie_list]

Модні зараз шпалери з візерунчастим малюнком
Модні зараз шпалери з візерунчастим малюнком


Всі вони мають щільну структуру, за допомогою якої можна приховати дрібні нерівності стелі (тріщини, виїмки, маленькі перепади).

Особливою популярністю користуються шпалери під фарбування, адже їх можна перефарбовувати кілька разів. Так що якщо якийсь колір набрид, немає потреби знімати стару обробку, можна просто нанести нову фарбу.

Підготуйте інструменти, які знадобляться для оздоблення:

інструменти
[tie_list type=”lightbulb”]

  • валик і пензлик;
  • спеціальний гумовий валик або пластмасовий шпатель;
  • ножиці та ніж;
  • чиста ганчірка;
  • стрем’янка;
  • малярська ванночка.

[/tie_list]

Щоб не відчувати труднощів у процесі поклейки шпалер на стелю, краще працювати удвох з напарником: один буде працювати нагорі, другий — внизу.

Клеїти шпалери можна і самому без помічника. У цьому випадку полотно шпалер складають в гармошку, але такий спосіб вимагає великого досвіду, тому новачкові він не підійде. І ще один важливий момент — міцний і широкий постамент, ймовірність падіння з якого зводиться до мінімуму. Для цього краще використовувати стіл або встановити козли.

Поклейка шпалер

Процес поклейки залежить від того, які шпалери вибрані. Приміром, якщо це паперові або вінілові шпалери, клей наносять на сам матеріал. Якщо це флізелінові шпалери, клей наносять на стелю. На вінілових шпалерах клей потрібно пару хвилин витримати, а от з паперовими так робити не можна: завдали склеювальний склад — і відразу укладають матеріал на стельову поверхню. Про нанесання рідких шпалер ми писали в матеріалі тут.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]Увага! Укладання смуг матеріалу проводиться паралельно вікну. У природному світлі стики між смугами не видно. Тому підрізування шпалер ведуть з розрахунку поздовжнього розміру кімнати.[/box]

Сама технологія наклеювання вже описана в статті про паперові шпалери, тому тут перелічимо лише особливості.

  1. Клей наносять на першу смугу від центру смуги до країв. Важливо, щоб клей не потрапив на лицьову сторону шпалер.
  2. Одна людина піднімається на козли, несучи в руках один з країв шпалерної смуги. Край необхідно приклеїти до кута кімнати, витягаючи його уздовж стелі і розрівнюючи по всій площі.
  3. Наклеївши смугу, з-під неї видаляють залишки повітря і надлишки клею. Для цього знадобиться чистий валик.
Бульбашки повітря і стики прокочують гумовим валиком
Бульбашки повітря і стики прокочують гумовим валиком

поклеїти шпалери на стелю
Дану процедуру необхідно повторити з рештою смуг. Єдиний складний момент — приклеїти сусідню смугу до вже наклеєної. Наклейку виконують стик в стик, якщо вибрані шпалери мають малюнок або візерунок, то доведеться витримувати поєднання двох сусідніх смуг, тому малюнку необхідно приділити особливу увагу ще на стадії підрізування.

Для роботи поодинці можна зробити пристосування для підтримки рулону із звичайного профілю для гіпсокартону, закріпивши його буквою «Т». Як можна провести всі роботи самому, показано на відео:

Надлишки відрізаються ще до висихання клею за допомогою ножа і довгого шпателя
Надлишки відрізаються ще до висихання клею за допомогою ножа і довгого шпателя

Стик між стінами і стелею можна закрити потім стельовим плінтусом.

Отже, поклейка шпалер на стелю – справа не така проста, але і складного в неї мало. Головне, правильно провести всі вищеописані етапи і якщо суворо слідувати рекомендаціям, то проблем виникнути не повинно.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: