Касетні стелі: види та монтаж своїми руками

Касетні стелі являють собою один з найбільш сучасних варіантів обробки стельового перекриття. Монтаж такої конструкції дозволяє додати приміщенню представницький зовнішній вигляд і поєднує в собі елементи функціональності і безпеки.

Загальна інформація

Конструкція підвісної системи

Стеля касетного типу — один з різновидів підвісних конструкцій.

  • Основу конструкції складають модулі — так звані касети. Ряд виробників пропонують обробний стельовий матеріал прямокутної форми, однак частіше зустрічаються панелі підвісної системи стандартної квадратної форми.

  • У виготовленні касет широко використовують металевий оцинкований або алюмінієвий прокат із застосуванням біметалевого покриття. Оцинковані модулі часто покриваються стійкою до стирання порошковою фарбою, а сталеві піддають поліровці, що дозволяє надати їм дзеркальний блиск.
Дзеркальна касетна стеля 30х30 у ванній
Дзеркальна касетна стеля 30х30 у ванній
  • Система підвісів включає в себе основні і поперечні напрямні, куточки, регульовані підвіси. Всі деталі з міцної сталі мають підвищений захист від вологості і хімічних реакцій.
  • Завдяки особливостям вживаних матеріалів, металева касетна стеля володіє вологостійкими і вогнетривкими властивостями, що допускає їх застосування в медичних і спортивних установах, розважальних оздоровчих комплексах (аквапарках, басейнах, лабораторіях, ванних кімнатах) і т. д.

 

Бренди та їх переваги

На ринку представлений широкий асортимент конструкцій такого типу від самих різних виробників.

  • Металеві касети від компанії SKY поєднують в собі сучасні технології і класичний дизайн. Вони довговічні, вологостійкі, зручні і прості в монтажі. Мають ідеально гладку поверхню, в якій сусідять стиль, практичність і функціональність.
  • Всі перераховані вище властивості сприяють широкому застосуванню даного типу стель і в житлових приміщеннях.
  • Схожими властивостями володіють і конструкції від компанії Cesal. Така стеля гарантує високу міцність і естетичну привабливість, стійкість до зношування. Крім того, модулі легко чистяться і можуть бути піддані дезінфекції, а значить, ідеально підходять для використання в медичних закладах та дитячих садках.

Зважаючи стійкості касетних стель Cesal до реактивів також доречно їх застосування в лабораторіях.

  • Використовуючи в обробці стель систему Caveen, ми отримуємо можливість передбачити і розмістити в перекритті вентиляцію, вбудоване освітлення, музичне обладнання та елементи клімат-контролю.

  • Що стосується лідерів вітчизняного ринку, то тут не можна не згадати стелі Армстронг. Головна виробнича особливість компанії Армстронг — касетна стеля з варіантами виготовлення, як мінімум, з трьох матеріалів. Класичний варіант — панелі з пресованого волокна, а також металеві і дерев’яні модулі під замовлення. Головний плюс таких стель — доступна ціна і легкість в обслуговуванні.

  • У нас касетні підвісні стелі вітчизняного виробництва широко представлені різними виробничими об’єднаннями. Стельові системи виготовляються з оцинкованої сталі або алюмінію. Асортимент представлений касетами з кромками Tegular (виступає) та Board (пряма).

Монтаж касетних стель

Головним достоїнством будь-якої касетної стелі є швидкість і легкість її монтажу. Установку цілком можна зробити своїми руками:

  • В першу чергу, розмічаємо стіну. У більшості випадків підвісні стелі касетного типу монтуються під стельовим перекриттям на відстані не менше 100 мм.

  • Для точного позиціонування на стіні позначають кордон майбутньої підвісної системи за допомогою як мінімум трьох позначок. Далі всі три позначки з’єднуються лінією.
  • За допомогою перфоратора в стіні робляться отвори, куди вставляються дюбеля і кріпиться саморізами стартовий профіль.
  • Також проводиться розмітка стелі для встановлення кріплення. Крок розмітки повинен бути не більше 1,2 метрів. У разі збільшення відстані для кріплення, може статися провисання окремих елементів підвісної стелі.

  • Ширина між напрямними враховується в залежності від того, яка касетна стеля обрана для складання. Наприклад, якщо вибрано розмір 30×30 см, то й відстань між направляючими має дорівнювати 30 см.

  • Напрямні профілі кріпляться на підвіси, асортимент яких досить широкий. Спочатку укладаємо поздовжні панелі, а потім з’єднуємо їх поперечками.
  • Збір касетних панелей проводиться шляхом вставки бортиків касет в отвори направляючих профілів, встановлених під стелею.
  • Для установки елементів освітлення, в касетах дрилем зі спеціальними насадками свердляться отвори потрібного діаметру.
  • Якщо необхідно розрізати касету для встановлення її біля стіни, потрібно обрізати ножицями по металу і відігніть краю. Потім монтажним ножем зробити розріз, зігнути касету по лінії розрізу, відокремити потрібну частину і вставити відрізану частину в напрямні.

Якщо потрібно замінити дефектну деталь, її можна легко витягнути з допомогою присосок. Демонтаж всіх панелей не потрібно.

Більш детальна інструкція по монтажу наводиться в цьому відеоролику:

Варто відзначити, що в конструктивному плані існує два види касетних стель: закритого і відкритого типу. У першому варіанті профілі не видно і стеля складається виключно з касетних панелей. У відкритому типі профілі, навпаки, помітні на стелі, граючи при цьому роль декоративного елемента.

Касетні підвісні стелі відрізняються хорошими естетичними та експлуатаційними якостями. Крім того, їх конструкція істотно полегшує процес монтажу. А це означає, що встановити підвісні панелі можна і самостійно!

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: