Ремонт кухні своїми руками

Можна зробити ремонт кухні своїми руками дешево? Так запросто! Ідей недорогого ремонту кухні сьогодні більш ніж достатньо – залишається тільки вибрати вподобану!

Тим не менш, не забувайте, що завдання перед вами все-таки стоїть не з простих.

Так що перш ніж затівати даний захід, тверезо оцініть свої можливості:

 • фінансові – кошти на ремонт не варто виділяти «впритул», оскільки дуже часто виникають непередбачені витрати (особливо у випадку, коли ви робите ремонт самі);
 • часові – роблячи ремонт кухні своїми руками, економію грошей ви неминуче компенсуєте часовими витратами;
 • технічні – вам знадобиться інструмент, придбання якого вимагає не тільки часу і грошей, але й певних знань;
 • емпіричні – наявність досвіду виконання такої роботи дозволить не просто швидше здійснити ремонт, але і допоможе уникнути непередбачених витрат, пов’язаних з псуванням матеріалу.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]Пам’ятайте: самостійний ремонт доречний тільки в тому разі, якщо сукупність витрат на нього (фінансових, часових тощо) не буде перевищувати аналогічний показник у випадку з ремонтом, проведеними фахівцями.[/box]

Якщо ви вирішуєте зробити ремонт кухні своїми руками – все ретельно сплануйте. Від цього безпосередньо залежить, наскільки успішним буде результат ваших праць. У таблиці нижче послідовно описані етапи стандартного ремонту кухонного приміщення – намагайтеся орієнтуватися на ці дані.

Планування Оцінка поточного стану приміщення
Обмір приміщення і складання схеми розміщення обладнання/меблів
Створення дизайн-проекту, вибір матеріалів і меблів, складання кошторису
Підготовчий етап Чистка приміщення
Підготовка поверхонь (стіни, стеля, підлога)
Базовий ремонт Оцінка стану і подальший ремонт: стелі, стін, підлоги
Переукладання комунікацій (якщо це потрібно)
Доопрацювання Найчастіше це стосується вентиляції, сантехніки та електричної проводки, але можливі і інші варіанти
Заміна дверей/вікон Здійснюється в разі необхідності
Оздоблювальні роботи Оздоблення стелі, стін, підлоги. Здійснюється строго у зазначеній послідовності
Монтаж підлогового покриття
Установка плінтусів
Установка обладнання Монтаж кухонної техніки (мийка, витяжка, плита, газовий котел, посудомийна машини тощо) та меблів

Як зробити недорогий ремонт кухні своїми руками

Запасіться терпінням, адже перше, ніж ви пожертвуєте заради зниження вартості ремонту, стане ваше вільний час. Зрозуміло, що якщо займатися ремонтом впритул і витрачати на нього час, а не тільки вільний, то можна впоратися за тиждень-півтора. Але мало хто може дозволити собі вбити на ремонт половину відпустки або взяти ці дні «за свій рахунок», тому розраховуйте на те, що працювати вам доведеться саме у вільний час, а це, в загальній складності, три-чотири місяці праць вечорами і вихідним.

Не женіться за навороченним обладнанням і дорогими матеріалами – вивчіть форуми, почитайте відгуки: все необхідне для ремонту кухні можна придбати за цілком розумні гроші ( фартух, стільниці). Але і тут головне не перестаратися, адже економити потрібно не у шкоду якості і довговічності. Тобто, ремонт повинен бути недорогим, але не надмірно дешевий.

Ревізія і планування

Ремонт кухні традиційно починається з ревізії і планування. На цьому етапі максимум уваги варто приділити комунікацій:
[tie_list type=”checklist”]

 • перевірити систему вентиляції (щоб знати, доведеться її переробляти),
 • оцінити стан водопровідних труб і зливу,
 • переконатися в справності електропроводки і прорахувати передбачуване навантаження на неї.

[/tie_list]

Створення макету

При створенні макета майбутньої кухні обов’язково слід враховувати послідовність нанесення елементів:
[tie_list type=”checklist”]

 • комунікації;
 • обладнання;
 • меблі.

[/tie_list]
Макет можна зробити:
[tie_list type=”checklist”]

 • з допомогою спеціальних комп’ютерних програм;
 • по-старому – з картону, паперу, клею.

[/tie_list]

Очищення приміщення, підготовка поверхонь

На даному етапі потрібно повністю звільнити кухонне приміщення і провести його очищення, після чого оцінити стан поверхонь. Якщо все в порядку і вирівнювання не потрібно – можна приступити безпосередньо до зачистки. Важливо: підготовка здійснюється строго зверху вниз: 1) стеля, 2) стіни, 3) підлога.

Базовий ремонт

Основна увага приділяється комунікаціям:
[tie_list type=”checklist”]

 • проводці;
 • водопостачанню та каналізації;
 • вентиляції.

[/tie_list]
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Ремонт кухні своїми руками – заняття не одноденне, і вже після місяця праць вам захочеться розібратися з ним швидше. Але ні в якому разі не нехтуйте правилами техніки безпеки при роботі з елетропроводкою, а роботи з газовою магістраллю довіряйте тільки кваліфікованим фахівцям![/box]

Доопрацювання

Якщо ваша мета – недорогий ремонт кухні – вам варто відповідально підійти до цього етапу і міняти тільки те, що дійсно необхідно. Наприклад, знос стіни між кухнею і вітальнею навряд чи можна назвати необхідністю (якщо спочатку не стояло таке завдання) і в поняття «дешево» це вписується з працею.

Заміна вікон/дверей

Нехтувати заміною вікон не варто ні в якому разі, адже якщо відкласти це до кращих часів – частина виконаної вами роботи при настанні цих часів зійде нанівець. Міняти вікно потрібно строго ДО оздоблювальних робіт.

Оздоблювальні роботи

Як і зачистка виконуються зверху вниз:
[tie_list type=”checklist”]

 • оздоблення стелі;
 • оздоблення стін;
 • обробка підлоги;
 • установка плінтусів.

[/tie_list]
Оздоблювальні матеріали варто вибирати виходячи з параметрів приміщення. Наприклад, якщо кухня маленька, то варто дотримуватися світлих тонів, а уникати – великого геометричного малюнка.

Монтаж обладнання

Фінальний етап, розслаблятися на якому не варто, адже якщо щось буде неправильно зібрано/встановлено – ви ризикуєте розтягнути ремонт ще на тиждень-другий.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Ось і все, тепер ви і самі здатні відповісти на питання, як зробити ремонт кухні своїми руками недорого. Вітаємо, залишилося тільки відсвяткувати![/box]

Недорогі ідеї ремонту кухні

Ідеї ремонту кухні своїми руками, що відповідають вимозі «недорого», можна знайти як в мережі, так і на нашому сайті. Ознайомтеся з ілюстраціями, подивіться варіанти, підрахуйте бюджет і ви переконаєтеся, що ремонт на кухні можна зробити дійсно дешево.

Пам’ятайте, що планування кухонного простору слід здійснювати за принципом «трикутника функціональності»: плита, холодильник, мийка. Відстань між цими «точками» не повинна перевищувати 170-180 см. Існують і нестандартні варіанти, але, як правило, недорогі ідеї ремонту кухні ґрунтуються саме на трикутнику. Так що дотримання цього принципу дозволить вам добитися відмінного результату.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: