Головна / Оздоблювальні роботи / Технологія поклейки шпалер на стіну

Технологія поклейки шпалер на стіну

Технологія поклейки шпалер на стіну

Щоб виконати якісне обклеювання шпалер, необхідно мати такі інструменти: відвіс, для дотримання вертикальної обклеювання шпалерами, ніж, для різання шпалер, валик або пензель для клею, а так само щітка для очищення його надлишків. Стане в нагоді гумовий валик або шпатель, для вирівнювання шпалер, а так само спеціальний валик для вирівнювання кутів і стиків.

Підготовка поверхонь до обклеювання

По-перше, необхідно видалити старі шпалери. Для полегшення роботи можна використовувати теплу воду або придбати спеціальні засоби для видалення шпалер. Спочатку поверхні потрібно перед обклеюванням обробити, щоб зробити їх рівними і чистими. Якщо поверхня була пофарбована, то фарбу видаляють, повністю або частково, з наступним вирівнюванням. Потім поверхні потрібно як слід загрунтувати.

Шпалери треба клеїти тільки на сухі поверхні. Якщо будинок новий, то слід почекати повного висихання поверхонь, приблизно протягом 6 тижнів. Якщо поверхні довго не просихають, можна загрунтувати їх розчином шпалерного клею, роблячи це у відповідності з рекомендацією виробника.

Підготовка шпалер

В даний момент усі сучасні шпалери виробляються без бордюрів і крайок, що позбавляє від їх обрізки. При виборі шпалер звертайте безпосередню увагу на символи, які зазначаються на упаковці. Рулони перед обклеюванням слід нарізати на смуги, ширина яких відповідає висоті обклеюваної поверхні. Шпалери, які потребують суміщення малюнка, нарізають з припуском. У будь-якому разі, довжина заготовлених смуг повинна бути трохи більше обклеюваної поверхні. Як правило, буває достатньо 10 см. Шпалери зручно різати гострим ножем, за допомогою лінійки, краї шпалер вийдуть рівними, а нарізка не забирає багато часу. Після заготівлі смуг потрібної довжини, із залишків можна нарізати смуги для ділянок меншої довжини.

Технологія поклейки шпалер на стіну

Обклеювання стін

Підготовлені смуги кладуть одну на одну, зазвичай малюнком вниз, але не більше 10 штук, так, щоб верхні смуги були зрушені до нижніх на 1-2 сантиметри. Більшу кількість смуг класти не рекомендується — самі нижні можна забруднити при намазування клеєм. Наносити клей потрібно обережно, щоб не зачепити лицьову сторону полотна. Для цього під смугу можна підкласти газети або інший непотрібний папір.

Щоб шпалери добре трималися на поверхні, клей необхідно нанести рівним шаром на шпалерну смугу і дати просочитися. Для намазування клею застосовують щітку або валик, розподіляючи клей з поверхні, починаючи з середини смуги і просуваючись до кінців, проводячи операцію від центру до країв смуги. Краї смуг необхідно проклеювати як можна краще. Підготовлені смуги складають для просочування намазаною стороною всередину, причому, більш щільні шпалери, повинні просочуватися довше. Приблизний час просочування для паперових шпалер близько 7-9 хвилин, для інших видів шпалер з паперовою основою, трохи довше, близько 10-12 хвилин. Шпалери з тканинною основою, скловолокнисті і неткані або флізелінові шпалери клеїти зручніше: клей можна наносити безпосередньо на оклеювану поверхню. Самі шпалери обробляти клеєм не потрібно.

Технологія поклейки шпалер

Тонкі паперові шпалери треба клеїти обережно. Просочені клеєм, вони втрачають міцність і можуть порватися. Шелкографічні, а так само вінілові типи шпалер необхідно добре просочувати клеєм, так як вони бояться згинів, здатних зіпсувати малюнок.

Температура, сприятлива для обклеювання шпалер повинна бути між 10 і 23 °С, при вологості не більше 70%.

Обклеювати можна двома способами, внахлест на сусідню смугу або встик, так, щоб між полотнами були відсутні зазори. Для методу встик потрібно попередньо розмітити поверхню за допомогою відвіса.

Шпалери обклеюють починаючи із стін з вікнами, попередньо розмітивши вертикальну лінію для наклеювання першої смуги. Наступні смуги, рекомендується так само розмічати відвісом.

Найкраще робити обклеювання приміщень удвох. Одна людина прикладає полотно зверху, другий робочий, на підлозі, поєднує малюнок і крайку з лінією розмітки на стіні. Потім полотно притискають до поверхні ганчіркою і за допомогою щітки видавлюють повітряні бульбашки зверху вниз, від центру до країв полотна. Виступаючий на стиках клей негайно видаляють чистою ганчіркою.

Кути потрібно обклеювати, розрізавши полотно на дві частини, одну частину накладають так, щоб вона захопила стіну до кута і кут на 5-10 см. Другу частину клеять встик на протилежній стороні кута.

Місця, де шпалери склеїлися внапуск потрібно притиснути валиком так, щоб вони як слід прилягли до поверхні.

Технологія поклейки шпалерОбклеювання ділянок над вікнами і дверима здійснюють із залишків розкрою. Місця, у яких є електричні розетки і вимикачі, потрібно попередньо знеструмити, зняти кришки і панелі приладів, а потім повністю обклеїти приміщення. Після просушування, отвори вирізаються з розміром розеток і вимикачів. Після цього панелі приладів встановлюються на свої колишні місця.

Бульбашки, що утворилися на шпалерах можна ліквідувати, за допомогою медичного шприца, ввівши всередину невелику порцію клею і розгладивши нерівний ділянку.

Для обклеювання стель потрібно використовувати світлі або білі шпалери. Щоб стелю можна було легко очистити, краще підібрати шпалери, що миються. Найкращим варіантом буде вибір флізелінових шпалер. Підготовку стелі здійснюють так само, як і підготовку стін. Використання акрилової грунтовки може поліпшити якість обклеювання. Можна вибрати марки фірм «Henkel», «Pufas» (Німеччина), «Євролюкс» або «Моноліт». Витрата грунтовки приблизно 10 кілограм на 100 квадратних метрів. Поверхня обклеюється через два-три години, після висихання грунтовки. Клей для обклеювання стелі, повинен відповідати типу шпалер. Бажано використовувати менш щільні шпалери, так як вони не схильні до ризику відклеювання під власною вагою. Краще використовувати прості шпалери з якісною обробкою клеєм. Шпалери на стелях клеять по напряму світлових променів, з попередньо нанесеними лініями розмітки. Краще наклеювати шпалери по короткій стороні поверхні, так смуги зручніше накладати на стелю.

В приміщенні з високими стелями, спочатку рекомендується обклеювати стелю. Полотна нарізають на 5-10 см довший, спускаючи припуск на стіни. Надалі, ці припуски закривають шпалерами, при обклеювання стіни.

У приміщеннях з стелями більше 3 м, можна залишити невеликий фриз близько 20-30 сантиметрів. В такому разі залишають припуск більше на 5 см на висоті фриза, який потім обклеюється стіновими шпалерами внахлест по горизонтальній лінії. Як правило, стелю обклеюють втрьох. Змащені смуги передають двом робітникам, що виконують обклеювання стелі. Одна людина прикладає до поверхні першу третину смуги, другий, розгортає смугу і прикладає частину. Це необхідно проробляти точно і акуратно, щоб шпалери згодом не відклеювалися. Для видалення бульбашок необхідно використовувати щітку, розгладжуючи полотно від центру до країв. Якщо ви обклеюваєте шпалери поодинці, то смугу потрібно скласти в гармошку, по черзі розгортаючи і притискаючи її до стелі, притримуючи однією рукою складену частину, вільною рукою потрібно притискати полотно до поверхні, одночасно виконуючи розгладження.

 

Читайте також

Інструкція з укладання ламінату: основні нюанси

Ламінат відноситься до числа найпопулярніших підлогових покриттів. Це обумовлено не тільки його високими декоративними якостями і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *