Нанесення рідких шпалер на стелю

Грунтовка – запорука якісної адгезії
Текстура шовкових волокон

Серед доступного на сьогоднішній день різноманіття оздоблювальних матеріалів можна виділити рідкі шпалери на стелю. Оскільки цей матеріал з’явився на ринку порівняно недавно, варто приділити увагу аналізу його властивостей і докладного опису технології нанесення.

Різновиди рідких шпалер

Зайшовши в будь-який спеціалізований магазин, можна знайти не один десяток різновидів рідких шпалер. І все ж основних типів всього три.

  • Шовкові — як випливає з назви, включають в себе виключно волокна шовку. Нанесене покриття має дуже високі естетичні характеристики, крім того, не змінює колір навіть при тривалому впливі ультрафіолету. Основний недолік – висока вартість.
  • Целюлозні – бюджетний варіант. В якості наповнювача використовують забарвлені целюлозні волокна. Подібний матеріал краще підійде в коридорах, вітальнях або на засклених лоджіях, оскільки зовнішній вигляд стелі буде не найбільш привабливим. Зате недорого!
  • Комбіновані (целюлозно-шовкові) – складають основну масу представлених на ринку оздоблювальних сумішей. Чим вище вартість, тим більше у складі матеріалу волокон штучного шовку.

Що ж стосується кольору і текстури, вона буває сама різна, і тому підібрати обробку, що гармоніює зі стильовим рішенням приміщення, зовсім неважко.

Технологічний процес

Підготовка

Обробка рідкими шпалерами включає в себе три етапи:

[tie_list type=”checklist”]

  • підготовку поверхні;
  • приготування опоряджувальної суміші;
  • нанесення та висушування.

[/tie_list]

[tie_list type=”starlist”]

  • Підлогу і меблі в квартирі накривають поліетиленом чи нетканим матеріалом. По можливості взагалі краще звільнити кімнату, в якій буде проводитись робота.
  • Стельове перекриття очищають до основи або до рівного штукатурного шару. Шпалери краще зняти за допомогою шпателя, а побілку – розмити.

[/tie_list]
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Якщо перекриття було пофарбовано водоемульсійною чи акриловою інтер’єрною фарбою, возитися з розчинником не потрібно. Досить зчистити злущувані ділянки.[/box]
[tie_list type=”starlist”]

  • Великі тріщини заповнюють шпаклівкою і вирівнюють за допомогою терки.
  • Використовуючи валик або широку кисть, наносять грунтувальну суміш. Звичайно, рідке покриття закріпиться на стелі і без неї, але ґрунтовка істотно поліпшить адгезію між поверхнею і волокнами.

[/tie_list]
Поки грунтовка сохне, можна зайнятися розведенням суміші для стелі.

Готуємо розчин


Іноді розчин для нанесення не стіни і стелю продається вже в готовому вигляді – у вигляді сметаноподібної суміші з додаванням колеровочних компонентів. Однак найчастіше в магазинах зустрічається сухий порошок, який необхідно розвести перед нанесенням на поверхню.

Як це відбувається?

  • В чисту ємність досить великого обсягу наливають воду, виходячи з рекомендацій виробника, вказаних на упаковці.
  • У ємність з водою засипають вміст упаковки і ретельно перемішують.
  • Залишають на 12 годин для набухання клейових компонентів.
  • Через 12 годин знову перемішують матеріал. При необхідності додають пігменти і текстуровані добавки.
  • Оскільки технологія виготовлення рідких шпалер у різних виробників може відрізнятися, то при виготовленні розчину важливо звірятися з інструкцією на упаковці.

Не варто використовувати окріп або занадто холодну воду, оскільки це може призвести до погіршення адгезійних властивостей матеріалу. Кімнатна температура – те, що потрібно.

готуємо суміш
У результаті повинна вийти однорідна маса, прилипающая до погрунтованої поверхні. Наносять шпалери відразу після приготування суміші, оскільки при висиханні і повторному замочуванні матеріалу експлуатаційні властивості значно погіршуються.

Наносимо шпалери на підставу

Наносимо шпалери на підставу
Професійні майстри-будівельники часто здійснюють механічне нанесення рідких шпалер на стелю за допомогою фарбопульта. У такому випадку після нанесення суміш слід розгладжувати валиком. Однак якщо всі роботи проводяться самостійно, найпростіше проводити обробку вручну. Тим більше це навіть простіше, ніж наносити декоративну штукатурку.

  • Для обробки використовують кельму та пластикову або металеву тертку.
  • Набирають набряклу масу з ємності, наносять її на стелю і рівномірно розподіляємо шаром у 1-4 мм.
  • Розрівнюють поверхню гладкою теркою, після чого наносять наступну порцію, стежачи при цьому, щоб границі між ділянками не було видно.
  • Положення декоративних волокон буде залежати від напрямку руху під час розгладження. Змінюючи його, можна добитися потрібного ефекту.
  • Протягом наступних двох діб відбувається полімеризація клею, тому не можна піддавати шпалери механічним навантаженням.

Малюнок на рідких шпалерах

Якщо звичайна текстура рідких шпалер не влаштовує, то в якості додаткової прикраси можна нанести свій малюнок на поверхню стелі. Це робиться наступним чином.

  1. За допомогою олівця або маркера наносять вибраний малюнок на поверхню.
  2. Поміщають на малюнок приготовану суміш, формуючи контур шпателем.
  3. Після висихання суміші наносять наступну порцію рідких шпалер на інші частини малюнка так, щоб ті ділянки, які покриваються рідкими шпалерами за один раз, не стикалися один з одним.
  4. Фломастером домальовують тонкі лінії та дрібні деталі малюнка.
  5. Після доби заклеюють малюнок малярським скотчем, щоб уникнути попадання на нього іншої фарби.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Крім описаного способу, є й більш простий метод нанесення малюнка на рідкі шпалери з допомогою трафарету. Мінус в тому, що малюнок має вигляд силуету і приймає форму поверхні.[/box]

Наносити рідкі шпалери досить просто, оскільки сам матеріал відмінно закріплюється на поверхнях. А щоб не залишилося сумнівів, що ви впораєтеся з цією роботою, рекомендуємо уважно вивчити відео в цій статті. У ньому доступно викладено всі нюанси процесу.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: