Акрилові стелі: плюси, мінуси, особливості

Стелі з органічного, прозорого акрилового скла не можна назвати поширеним вибором. Особливо в будинках і квартирах, адже багато хто вважає таку обробку відповідною тільки для комерційних приміщень і офісів. Розповімо про особливості акрилових стель, їх можливості і недоліки.

Акрилові стелі: плюси, мінуси, особливості

На підставі акрилу сьогодні виготовляють дуже різні речі, від герметиків, клеїв і фарб до ванн і меблів. Для облицювання стель використовуються акрилові листи, які пропускають світло.

Власне, це підвісна стеля, в якій замість звичного гіпсокартону, пластикових листів або рейок використовується акрил, за своїми характеристиками схожий зі склом.

Переваги у стель з акрилу є:

  • Важать листи мало, не потрібне посилене решетування, до якого вони будуть кріпитися.
  • Монтаж досить простий, не складніше, ніж робота з гіпсокартоном.
  • Можна облаштувати дуже ефектне підсвічування, сховавши під прозорі листи світлодіодні світильники.
  • Є можливість вибрати матовий акрил, зробити розпис, щоб отримати дуже красивий і при цьому відносно недорогий вітраж.
  • Оздоблення стелі виходить довговічним.
  • Прозора стеля з підсвічуванням візуально робить кімнату вищою, надає легкість і простір.
  • Акрил має досить високу міцність. Навіть якщо його розбити, наприклад, діти грали в м’яч і стукнули ним по стелі, матеріал на осколки не розлетиться.

Можна використовувати акрил на стелі у ванній кімнаті і на кухні, так як вологи оргаліт не боїться.

Акрилові стелі: плюси, мінуси, особливості

 

Акрилові стелі: плюси, мінуси, особливості

Найчастіше акрилом обробляють не всю стелю, а тільки центральну частину, обрамляючи її гіпсокартоном. Листи акрилу на стелі можна мити і протирати, доглядати легко, що важливо, наприклад, для кухні.

Акрилові стелі: плюси, мінуси, особливості

Каркас для акрилових панелей традиційно роблять з металевого або металопластикового профілю. З метою декорування можуть застосовуватися рами з деревини і композитів, метал, пофарбований під золото або срібло.

Стики між листами можна патинувати. Самі листи акрилу можуть бути різного розміру, у вигляді ромбів, квадратів і прямокутників. Можуть застосовувати і вигнуті, хвилеподібні елементи, але така обробка стелі завжди складніша і дорожча.

Акрилові стелі: плюси, мінуси, особливості

Акрилові стелі: плюси, мінуси, особливості

Вартість акрилових листів для стелі стартує з 200 грн за квадратний метр. Це дорожче натяжної стелі, що робить акрил не дуже популярним вибором. Крім того, багатьом така стеля здається занадто холодною, хоча у випадку з вітражами цього точно не скажеш. Але і ціна такої барвистої обробки буде істотно вищою зазначеної.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: