Інструкція з укладання ламінату: основні нюанси

Ламінат відноситься до числа найпопулярніших підлогових покриттів. Це обумовлено не тільки його високими декоративними якостями і довговічністю, але і простотою монтажу. Знаючи основні нюанси, укладання ламінату своїми руками не викличе у вас ніяких труднощів.

Підготовка до укладання ламінату

Для отримання якісного результату в процесі монтажу необхідно дотримуватися певної інструкції:

  • у першу чергу потрібно очистити основу від різного сміття і пилу. Після цього важливо загрунтувати поверхню, а дерев’яні підлоги слід попередньо обробити антисептиком;
  • після цього можна приступати до укладання гідроізоляційної плівки. Важливо укладати шари матеріалу з нахлестом в 20 сантиметрів, а стики проклеювати скотчем;
  • наступним етапом йде укладання спіненого поліетилену. Підкладка повинна укладатися з відступом від стіни на 2-3 сантиметри. Необхідно врахувати, що ламінат, який вже має в складі звукоізоляційну підкладку не потребує підкладці з спіненого поліетилену.

Укладання ламінату починається від природного джерела освітлення (вікна) від кута кімнати. В ході монтажу важливо стежити за тим, щоб всі деталі були з’єднані без помилок. Дотримуючись елементарних правил, укладання ламінату своїми руками пройде швидко, а результат буде максимально якісним.

Укладання ламінату: основні етапи

Для того щоб покласти ламінат своїми руками вам будуть потрібні:

  • рулетка;
  • молоток;
  • клини;
  • спеціальні затиски для фіксації деталей;
  • електричний лобзик.

Для початку варто розуміти, що процес укладання ламінату дещо складніше, ніж укладання лінолеуму, про особливості якої можна прочитати в статті «Як правильно постелити лінолеум». Після покупки, ламінат в нерозкритому вигляді, повинен пару днів полежати в кімнаті.

Під час монтажу перших двох дощок важливо встановити клини, які забезпечать зазор між матеріалом і стіною. Як було зазначено вище, монтажні роботи слід починати від стіни. При цьому перша дошка ламіната завжди повинна бути цілою, а замикаючу ряд можна підрізати під розмір приміщення. Наступний ряд починають з дошки, яка була розрізана.

Далі укладання проводиться в шаховому порядку, що дозволяє забезпечити не тільки красивий зовнішній вигляд підлоги, але і додасть додаткову міцність зчеплення.

Панелі вставляються в пази один одного під кутом 20 градусів і защипуються. При цьому не потрібно замикатися пази з короткої сторони (торця). Надалі їх просто зістиковують і акуратно пробивають молотком.

Види ламінату

Щоб покласти ламінат необхідно правильно вибирати виріб відповідного класу:

  • 33 клас — підходить для комерційних приміщень, наприклад магазинів чи кафе;
  • 32 і 31 клас — використовується в офісних приміщеннях і конференц-залах;
  • 23,22 і 21 класи — використовуються в квартирах, наприклад, ламінат 21 класу підходить для спальної кімнати, так як володіє найменшою міцністю в порівнянні з аналогами.

Завершення монтажних робіт: що необхідно знати?

Після того, як основні роботи будуть виконані, а покладений ламінат, можна приступати до ряду завершальних процедур. Для початку слід прибрати клини по периметру і обрізати виступаючий край підкладки, залишивши всього 1-2 сантиметри.

Найбільше складнощів при завершенні робіт викликає питання, як встановити плінтус? Важливо відзначити, що плінтус кріпиться не до підлоги, а до стіни по всьому її периметру. Для більшої надійності і захисту покриття ніжки меблів оббиваються спеціальними повстяними прокладками. Як бачите, покласти ламінат самостійно — досить просто.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: