Як правильно штукатурити стіни

Оздоблювальні роботи в цілому та обштукатурювання стін зокрема є одним з найважливіших етапів проведення будь-якого ремонту, адже від того, наскільки добре була підготовлена поверхня, безпосередньо залежить кінцевий результат фінішної обробки.

Багато хто справедливо вважають, що до такого відповідального заняття варто залучити команду професіоналів. Зрозуміло, якщо у вас є для цього кошти – то краще найняти кваліфікованих працівників, однак при бажанні можна обійтися і своїми силами. У цьому матеріалі ми розповімо, як штукатурити стіни самостійно.

Для чого ж потрібна штукатурка

Вона виконує відразу декілька функцій. Так, зокрема, поштукатурені стіни набувають додатковий захист від шкідливого впливу зовнішнього середовища, а також отримують додаткову теплоізоляцію.

Крім того, штукатурка дозволяє позбутися від дефектів, властивих «голим» стінам – нерівностей, мікроскопічних порожнин і т. д.

Штукатурка стін – це процес, що вимагає наявності певного набору інструментів і матеріалів. Так, зокрема, в «арсеналі» повинні бути присутніми: перфоратор або дриль з насадкою-міксером, рівень правило, а також пара шпателів і профіль для маячків.

Що ж стосується матеріалів – вам знадобиться штукатурна сітка, грунтовка і спеціальна будівельна суміш, яку можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині. Через брак суміші можна також використовувати і звичайний цемент, який слід змішати з піском у пропорції 1/3.

Пам’ятайте, що всі опоряджувальні роботи, включаючи штукатурні, проводяться до укладання ламінату або будь-якого іншого підлогового покриття. А ось роботи по заміні електропроводки або монтажу нової, краще проводити до початку штукатурення і монтажу штукатурної сітки.

Перед тим, як приступити безпосередньо до оштукатурення стін, вам необхідно буде підготувати поверхня відповідним чином. Для цього потрібно видалити зі стіни стару штукатурку і очистити її від пилу, бруду та жиру. Далі процес відбувається наступним чином:

Нанесення грунтовки

Підготовлена поверхня покривається шаром грунтовки – це необхідно для запобігання розтріскування штукатурки надалі.

Монтаж штукатурної сітки

Спеціальна штукатурна сітка виконує армуючі функції. Її необхідно накласти на ще не висохлу грунтовку і додатково закріпити по периметру, якщо є така необхідність.

Встановлення маячків

Цей етап розпочинається відразу після висихання грунтовки. Маячки необхідні для забезпечення  ідеально рівною поверхні, тому підійти до їх установки необхідно з належною відповідальністю.

Розміщувати ж їх слід по схилу – для цього на відстані близько 30 сантиметрів від краю стіни закріплюється маячковий профіль (в якості елемента можна використовувати, наприклад, дві однакові дерев’яні дощечки). Далі необхідно орієнтуючись по першим маячками виставити інші.

Створення «лиж»

Лижами прийнято називати декілька вертикальних смуг штукатурки, які наносяться по маячкам і служать базою для виконання подальших робіт. Товщина такої лижі повинна складати близько 3 см – це вважається ідеальною товщиною шару штукатурки. При цьому важливо також, щоб їх поверхня не мала яких-небудь дефектів, вздуть, тріщин і т. д.

Нанесення основного шару

Орієнтуючись за результатами попередніх етапів, вам необхідно буде нанести на стіну (в проміжках між заздалегідь підготовленими «лижами») залишився розчин повільно, акуратно розрівняти його за допомогою правила, починаючи від підлоги. Домігшись гладкості, максимально наближеною до ідеальної, необхідно залишити стіну до повного висихання.

Не забудьте простелити на підлогу під оброблюваною стіною целофан або поліетилен – з його допомогою ви зможете уникнути забруднення.

Фактично, на цьому оштукатурювання підходить до кінця. Все, що вам залишається зробити – це відшліфувати отриману поверхню і підготувати її до проведення фінішної обробки (наприклад – покрити грунтовкою під шпалери або фарбування).

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: