Як правильно постелити лінолеум

Ніщо так не перетворює приміщення як зміна підлогового покриття, разом з тим це одна з найбільш доступних складових ремонту. Укладання лінолеуму в приміщенні – технологічно проста операція, яку цілком можна виконати своїми руками.

Початківця ремонтника може цікавити маса питань – як правильно постелити лінолеум, який вид покриття вибрати, як зробити заміри і підготувати підлогу, або як постелити ламінат – у всьому цьому не складно розібратися.

Як правильно постелити лінолеум

В приміщеннях різних типів укладання лінолеума виконується по-різному, але в цілому технологія мало розрізняється. Всю роботу можна розділити на кілька етапів:

  • 1. Підготовка підлоги – основи під покриття.
  • 2. Розкрій і розкладка лінолеуму.
  • 3. Зварювання і приклеювання листів при необхідності.
  • 4. Установка плінтуса.

Правильно підготовлена підлога повинна бути добре вирівняною і чистою. Якщо у вас бетонні підлоги з первинною обробкою, то ваше завдання спрощується, таку підлогу потрібно добре очистити.

Дощата або паркетна підлога вимагає вирівнювання. Паркет ремонтують і циклюють. У всіх випадках можна спростити вирівнювання підлоги, постеливши листи підкладки з фанери, ДВП, плит ДСП або OSB.

При розкрої лінолеуму потрібно робити припуски 2 см по сторонам, що примикають до стін.  Якщо потрібно стикувати листи лінолеуму, то розкладку на підлозі починають з місць стиків, звертаючи увагу на збіг малюнка. Після розкладки матеріалу дають полежати 1-2 доби.

Після того, як лінолеум «відлежиться», його підганяють – зрізають припуски так, щоб між краєм аркуша і стіною залишався просвіт 3-5 мм. У разі, коли кімната має великий виступаючий кут, то укладання лінолеуму починається саме з цього кута.

У невеликих приміщеннях шматки покриття не приклеюють до підлоги. В житлових кімнатах приклеювання починають від далекого кута до дверей. Лінолеум скачують у рулон, потім, поступово змащуючи рівномірно клеєм за допомогою зубчастого шпателя, лист розгортають і приклеюють.

Різновиди лінолеуму

Зручний і недорогий матеріал, всім відомий лінолеум буває 5-ти основних видів:

  • Натуральний;
  • З полівінілхлориду;
  • Коллоксіліновий;
  • Гліфтальовий;
  • Гумовий.

За структурою лінолеум може бути з основою і без основи. Основа додає покриттю міцність і зносостійкість, збільшує товщину листа.

Натуральний лінолеум складається з подрібнених твердих компонентів (деревне або вапнякове борошно, пробка) і лляної олії в якості сполучного компонента, для фарбування тут використовуються натуральні пігменти. Якщо ви плануєте встановити теплу підлогу, то вам потрібний натуральний лінолеум.

Лінолеум ПВХ – найпоширеніший вид цього матеріалу. Він володіє найбільш яскравими кольорами, відмінною зносостійкістю, за ним легко доглядати.

Коллоксилин – матеріал на основі технічної целюлози. Цей вид лінолеуму – без основи. Зазвичай він має одноколірне або мармурове забарвлення і не втрачає малюнка при зношуванні.

Грифталевий чи алкідний лінолеум випускають на тканинній основі. Він має високу твердість, але при цьому крихкий, боїться заломів. Чудово виглядає в інтер’єрі, на ньому не утворюються вм’ятинки від меблів. Однак, він боїться зайвої вологи.

Гумовий лінолеум випускають на основі синтетичного каучуку, застосовують в технічних приміщеннях.

Особливості догляду

Догляд за підлогою з лінолеумним покриттям полягає у своєчасному вологому прибиранні. В миючий розчин можна додавати засоби для миття підлоги. Цей матеріал досить м’який, тому пересувати по ньому тверді важкі предмети не рекомендується.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: