Вітчизняні фермери часто вирощують виноград на своїх ділянках. Це не дуже складне заняття, до того ж при сприятливих погодних умовах врожаї виходять рясні. Існує безліч сортів, кожний з яких володіє унікальними характеристиками, тому непросто вибрати, який саме сорт підійде для вашої ділянки. У даній статті ми розглянемо виноград Юліан і дамо докладний опис сорту.
Опис і основні характеристики
Виноград Юліан відноситься до столових сортів, а тому володіє відмінним смаком і як не можна краще підійде для вживання у свіжому вигляді і для прикрашання страв. Він був отриманий в результаті схрещування сортів Ризамат і Кеша, увібравши в себе тільки кращі якості обох сортів.
Сорт винограду Юліан з повною впевненістю можна назвати сверхранним, оскільки його плоди дозрівають всього за 95-105 днів після того, як почалося цвітіння. Таким чином, стиглий виноград цього сорту можна збирати вже в першій половині серпня.
Виноград Юліан може похвалитися дуже великими гронами (вага кожної в середньому становить 700 м, а максимальна маса – цілих 2 кг). Певної форми грона не мають, хоча в деяких випадках можна сказати, що гроно є цилиндроконической (як у одного з «батьків» сорти – Ризамата).
Ягоди цього сорту також володіють величезними розмірами. Вони мають пальцеподобную форму, а вага однієї такої ягідки може варіюватися від 15 до 20 р. Ягоди покриті рожевого кольору шкіркою, хоча в деяких випадках вона може бути набагато темніше – майже бузковою. М’якоть ягід у неймовірно соковита і ніжна, шкірка практично не відчувається. Самі плоди володіють відмінним десертним смаком і мають тонкий мускатний аромат.
Як бачимо, урожай виноград дає рясний. Більше того, перший раз поласувати повністю дозрілими смачними ягідками власник виноградника зможе вже на 4 рік після посадки.
Особливості вирощування
В принципі, виноград Юліан – невибагливий сорт, тому вам не знадобиться створювати для нього якісь особливі умови. Основні дії по догляду за рослиною мало чим відрізняються від дій по догляду за більшістю сортів винограду. Можна виділити кілька аспектів, які допоможуть вам досягти максимальних результатів при вирощуванні.
По-перше, враховуйте, що Юліан володіє дуже потужною і розгалуженою кореневою системою. Це означає, що при посадці декількох кущиків рослини на одній ділянці необхідно дотримувати оптимальне відстань між ними. Як правило, воно має становити не менше 4 м.
По-друге, грона цього сорту, як вже було сказано раніше, дуже важкі. Тому без належного догляду вони цілком можуть перевантажувати пагони своєю вагою. При обрізанні необхідно залишити приблизно сорок вічок, не більше. Крім того, якщо не видаляти певну кількість грон, самі ягоди можуть «горошиться», що помітно позначиться на якості.
Незважаючи на те, що психологічно це може бути досить складно (для новачків), слід видалити всі зайві грона. Не думайте про те, що ви отримаєте менший урожай, ніж могли б: пагони не будуть занадто перевантажені; якість врожаю буде помітно вище.
Третій момент, який слід враховувати, – це потреба винограду в добривах. Оскільки Юліан – дуже продуктивний сорт, який, до того ж радує фермера величезних розмірів гронами і ягодами, йому необхідно безліч поживних елементів, щоб продуктивність залишалася на належному рівні. Влітку слід вносити калійно-фосфорні добрива під корінь, попередньо розчинивши їх у воді для поливу. Також можете використовувати позакореневе підживлення.
І останнє, про що слід сказати, це морозостійкість. В принципі, у Юліана вона непогана: він спокійно витримує морози до -24 °C. Однак якщо ви проживаєте в холодному регіоні, необхідно забезпечувати виноградного куща надійне укриття. Для цього ближче до середини жовтня кущ укладають на землю і вкривають ялиновим гіллям, руберойдом або звичайними ковдрами, щоб рослина не замерзло.
Переваги і недоліки
Як випливає з вищевикладеного опису, цей сорт має дуже багато переваг, і саме тому дуже затребуваний садівниками.
Так, до переваг цього винограду відноситься висока врожайність, величезний розмір плодів і грон і відмінні смакові характеристики самих ягід. Крім цього, рослина має хорошим імунітетом проти більшості захворювань і може витримувати зниження температури до -24 °C.
Також багато фермерів і садівників відзначають відмінну товарний вид і транспортабельність плодів, які можуть тривалий час зберігати зовнішні і смакові якості. І, нарешті, вирощувати даний сорт абсолютно нескладно, він є невибагливим і виглядає досить естетично.
Недоліки, порівняно з перевагами, не настільки істотні. Наприклад, рослина може піддаватися ряду грибкових захворювань (антракноз або альтернаріоз) при підвищеній вологості. Також може виявитися непросто виростити даний сорт у холодних регіонах – доведеться докласти куди більше зусиль, щоб захистити рослину від низьких температур.
Відео «Технологія вирощування винограду»
У цьому відео фахівець розповість про технології вирощування винограду.