Як зробити дробарку для винограду своїми руками

Після збору врожаю винограду багато аграріїв приступають до процедури виготовлення вина. Домашнє виноробство – досить складний і трудомісткий процес, проте результат вартий витраченого часу і зусиль. Досвідчені винороби, які за сезон переробляють велику кількість урожаю, знають, що без спеціального обладнання для подрібнення винограду не обійтися, зокрема, знадобиться дробарка для винограду.

Принцип роботи та застосування

Давайте для початку розберемося, що собою являє дробарка механічна для винограду, і що таке гребневідділювач для винограду.

Як зробити дробарку для винограду своїми руками
Отже, дробарка з гребневідділювачем для винограду – це спеціальне пристосування, що використовується для відділення винограду від гребенів. Пристрій відрізняється нескладним механізмом роботи: така дробарка складається з завантажувальної ємності, відсіку для накопичення макухи і подрібнювача у вигляді двох дробильних валиків, які розташовані один навпроти одного.

Навіщо необхідно відокремити ягоди від гілочок, запитаєте ви? На момент збору врожаю гребені ще зелені, якщо їх не видалити, то в виноградний сік потрапить кислота і дубильні речовини, що негативно позначається на смакових якостях вина.

Механічна або ручна дробарка широко використовується в домашньому виноробстві, так і при виготовленні вина у виробничих масштабах. Однак для переробки великих партій винограду краще використовувати дробарку електричного типу, потужність якої дозволяє переробляти велику кількість зібраного врожаю за нетривалий період часу.

Як працює цей диво-прилад? В завантажувальну ємність засипається виноград, який буквально роздавлюється дробильніми валиками. Звертаємо вашу увагу на маленьку, але дуже важливу деталь: між валиками повинен бути невеликий зазор, щоб виноградні кісточки залишалися цілими.

Якщо валики розміщені настільки близько, що кісточки будуть перетираться, можна вважати, що вино зіпсовано. Дубильні речовини, що присутні у виноградних кісточках, які надають напою гіркоту, в’язкість і міцність.

Як зробити дробарку для винограду своїми руками

Різновиди дробарок

У сучасних магазинах представлений широкий асортимент дробарок для переробки зібраного врожаю з виноградників. Існуючі на сьогоднішній день дробильні апарати можуть бути класифіковані за кількома характеристиками:

 • тип управління (механічні/ручні та електричні);
 • матеріал виготовлення (дерев’яні, пластикові і металеві);
 • тип завантаження (горизонтальні і вертикальні);
 • з гребневідділювачем або без нього.

Дробарки-відділювачі для переробки винограду бувають двох видів: валкові і ударно-відцентрові.

Проте якщо з якихось причин вам не підходить або не подобається наявний асортимент, ви можете спробувати власноруч зробити такий прилад. Дробарка для винограду своїми руками – нескладна конструкція з технологічної точки зору. Виготовлення такого апарату не займає багато часу і не вимагає серйозних капіталовкладень. При цьому результативність саморобного дробильного агрегату нічим не гірша фабричного обладнання.

Необхідні матеріали та інструменти

Як зробити дробарку для винограду своїми руками

Успіх будь-якої справи залежить від ступеня підготовки «майстра». Перш ніж приступати до виготовлення саморобного дробильного агрегату, потрібно знайти в інтернеті або намалювати самостійно креслення подібного апарату.

Наступний етап – підготовка необхідних інструментів і матеріалів. Найкраще взяти повний комплект інструментів, щоб потім не витрачати час на пошуки молотка або викрутки.

Отже, які матеріали нам знадобляться для виготовлення дробарки? Орієнтуючись на замітки тих виноробів, які вже робили своїми руками подібні пристрої, що нам потрібно приготувати:

 • дубові дошки для завантажувального бункера (також можна використовувати пластик або нержавіючу сталь);
 • валики – 2 шт.;
 • шестерінки однакового розміру – 2 шт.;
 • бруси з перетином 50х50 мм для дерев’яної рамки;
 • рукоятка;
 • резервуар для мезги.

Покрокова інструкція

Як зробити дробарку для винограду своїми руками

Всі необхідні матеріали закуплені і приготовані, набір інструментів під рукою – можна приступати до роботи. Не забудьте взяти зроблене креслення, за яким буде простіше орієнтуватися.

Отже, приступаємо:

 • З дубових дощок робимо завантажувальний бункер, який за формою нагадує перевернуту усічену піраміду.
 • Беремо валик і малюємо на ньому 6 поздовжніх ліній. По довжині кожної лінії свердлимо отвори діаметром 10 мм і глибиною 50 мм. Відстані між отворами повинні складати близько 50 мм. Повторюємо аналогічну процедуру з другим валиком.
 • З брусів виготовляємо дерев’яну рамку, по центру якої закріплюємо валики. Не забудьте залишити між валиками зазор в 2-3 мм.
 • З зовнішньої сторони рамки встановлюємо на валики шестерні.
 • Збираємо всю конструкцію. На резервуарі для збору мезги фіксуємо рамку з валиками, на яку зверху встановлюємо завантажувальний бункер.
 • На одну з осей валів прикріплюємо рукоятку, яка буде приводити наш апарат в дію.

Найпримітивніша дробарка для переробки врожаю винограду готова до експлуатації.

Відео «Саморобна дробарка для винограду»


З цього відео ви дізнаєтеся про те, як виготовити дробарку для винограду.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: