Особливості дозрівання і збору винограду

Одною з улюблених рослин садівників є виноград – одна з найдавніших рослин на планеті. Лозу і грона називають символом родючості, праці та мирного життя. При його вирощуванні хочеться отримати багатий врожай соковитих і смачних ягід. Для цього потрібно знати, коли дозріває виноград та інші важливі моменти.

Що впливає на дозрівання

Вирощування винограду – відповідальний процес. До нього потрібно підходити з особливою тремтливістю. Виноградна лоза оживає навесні при температурі повітря + 10 °C. У цей час починається активний рух рідини, яку називають сльозами винограду. Далі йде набухання і розпускання бруньок. Чим тепліше повітря, тим швидше з’являться листя.

Особливості дозрівання і збору винограду
Потім виноград починає цвісти. Це дуже важливий момент, хоч він і триває недовго. Найкраще, коли це відбувається в суху погоду з легким вітерцем. Вітер забезпечить гарне запилення, не буде необхідності проводити додаткові роботи.

Терміни дозрівання винограду залежать від багатьох факторів, серед яких:

 • температура повітря;
 • температура землі;
 • вологість;
 • тепло;
 • сонячне світло;
 • підживлення грунту;
 • хороший догляд;
 • обробка від хвороб.

У період дозрівання ягід потрібно добре стежити за ґрунтом, він повинен бути в міру вологим. Рекомендується проводити підживлення. Коли починають формуватися грона, рослина уповільнює свій ріст. Це дає можливість наливатися ягодам, виноградний кущ збільшується в об’ємі і частина лози знизу дерев’яніє. Плоди дозрівають повільніше, коли температура повітря нижче 20 °C. При таких умовах вони виростуть дрібними, кислими або не зможуть дозріти зовсім.

Особливості дозрівання і збору винограду

Садівник може допомогти винограду, вносячи добавки бору і марганцю, часткової обрізанням листя і видаленням пасинків. Важливим фактором для дозрівання винограду є погодні умови. Навіть те, як збирають виноград, має значення.

Варто пам’ятати про нормування рослин. Потрібно залишати мінімальну кількість грон. Це дозволить отримати хороший і вчасно дозрілий урожай.

Терміни залежно від сорту

Рослини поділяють на різні групи, залежно від того, коли збирають виноград. Для ранніх сортів під час дозрівання одною з ознак вважається призупинення росту молодих пагонів, раннє формування і визрівання плодів. У пізніх відбувається все навпаки: спочатку росте молода лоза, а потім зріє ягода. Д

ля того щоб надовго забезпечити себе смачним ласощами, садівники садять кущі з різними строками визрівання. Виноград можна поділити на шість видів виходячи з того, скільки днів дозріває плід.

Особливості дозрівання і збору винограду

Надранні

Суперранні сорти винограду користуються попитом в тих місцях, де літо коротке або не дуже тепле. Дозрівають такі сорти приблизно 100 днів. Серед них популярністю користуються:

 • Олімпіада;
 • Тимур;
 • Елегант.

Виноград цих видів відрізняється дозріванням ягід точно в строк. Незважаючи на назву групи, зрозуміло, що за день вони не виростуть. Зібрати їх можна вже на початку серпня.

Дуже ранні

Дуже ранні сорти найбільше вирощують на території суворих погодних умов. Вибір досить великий, а зібраний врожай щедрий. До них відносяться плодоносні морозостійкі види винограду, наприклад, Кримська перлина.

Період, за який на вашій грядці виростуть корисні ласощі, становить 115 днів.

Ранні

До ранніх можна віднести перевірені роками і даючі гарний урожай в умовах суворого клімату види. Вони прості у догляді, невибагливі. Зрілість ягід перевіряється за кольором і смаком. Наприклад, сорту Бурштин і Донецькі перли ростуть близько чотирьох місяців.

Особливості дозрівання і збору винограду

Ранньо-середні

Ранньо-середній сорти винограду зустрічаються на півдні. Красиві великі ягоди – справжня знахідка для виноградарів і виноробів. Саме ці види використовують для виробництва столових вин. Вони також зріють в районі 135 днів, відмінно переносять холод. Садівники люблять вибирати Аркадію для вирощування на дачних ділянках.

Середні

Середні сорти найбільше вирощують у тих місцях, де збудовані промислові підприємства з переробки ягід. Строки збирання їх припадають на кінець серпня – початок вересня. Дуже смачні ягоди сортів Мускат Одеський, Стартовий. Багато з них добре зберігаються і придатні до транспортування.

Пізні

До пізніх відносять виноград, який дозріває протягом п’яти місяців. Він дає високий урожай і добре зберігається. Більше його вирощують у тих місцях, де тепла погода переважає над холодною. Якщо ж настають непередбачені холоди, то невелику кількість грон все ж доведеться зрізати.

Не шкодуйте втрачених плодів, ви зможете отримати щедрий урожай. Дуже пізній сорт винограду визріває протягом 165-170 днів.

Збір винограду проводять в жовтні, а то і на початку листопада. Зберігати його можна в холодильнику до грудня і він не втратить свій зовнішній вигляд і смак.

Особливості дозрівання і збору винограду

Збір врожаю

По-справжньому смачні й цілющі ягоди винограду стають тоді, коли зовсім поспіють. У цей момент можна приступати до збору врожаю. Виноград темних сортів при дозріванні має темно-синій колір, якщо ж більшість ягід бурого кольору, це нам підказує, що ягоди не визріли. У білих сортів винограду стиглі ягоди бурштинового або золотистого кольору, а недозрівші мають брудно-зелений вигляд.

Ще важливо звернути увагу, що грона винограду, який повністю дозрів, темніший в місцях з’єднання із пагонами, ягідка м’яко відривається від хвостика, ароматна і солодка.

При зрізці грон винограду дуже важливо не стерти наліт, яким покриті ягоди, так як при його видаленні плоди швидше псуються.

Ранні сорти дозрівають швидше і не зберігаються довго, тому їх потрібно реалізовувати відразу після збору.

Середні і пізні види можуть довго зберігатися і на кущах. Збирати виноград потрібно в суху погоду, краще всього вранці без роси або ввечері, і ні в якому разі після дощу. Для зберігання використовуйте просторе приміщення, укладіть грона в ящики або підвісьте за хвостики.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: