Обробка винограду восени проти хвороб і шкідників – як ефективно захистити лозу

Обробка винограду восени проти хвороб і шкідників – необхідний етап догляду за виноградником перед настанням холодів, а щоб така процедура була по-справжньому ефективною, необхідно знати, чим краще обприскувати – сечовиною, бордоською рідиною, залізним купоросом, харчовою содою, колоїдною сіркою, йодом та іншими фунгіцидами…

Обробка винограду восени проти хвороб і шкідників – як ефективно захистити лозуМідний купорос — вірний союзник виноградаря

При всьому різноманітті препаратів сульфат заліза залишається на вірній службі у садівників в боротьбі з шкідниками і мікроорганізмами. Обробку проводять в міжсезоння, коли листя вже опало, і проведені роботи з осінньої обрізки винограду. Не кожен виноградар знає, як розводити мідний купорос для обприскування винограду, і чим це засіб корисний для лози:

  • Не знаєте, як врятувати виноград від оїдіуму і мілдью, а також від інших мікроорганізмів, – буде потрібно 4-5 % розчин препарату;
  • Мохи та лишайники ліквідує 3% – ний розчин речовини;
  • У вигляді підгодівлі використовують 0,1-0,2% склад;
  • Обробка винограду восени мідним купоросом перед укриттям на зиму проводиться 3-5% складом незалежно, виявлені захворювання чи ні. Обробка винограду восени проти хвороб і шкідників – як ефективно захистити лозу

Мідний купорос, як і залізний, допомагає кущу перезимувати, тому обприскування проводять за 1-2 дні до зниження температури і укутування. Дія препарату триває від 7 до 10 днів, проте ранні сорти обробляють відразу після збору врожаю, – до вступу лози в фазу спокою ще далеко, хвороботворні бактерії здатні завдати серйозної шкоди кущу і звести нанівець його шанси пережити зиму. Так само проводиться обробка живців винограду залізним купоросом, що дозволяє їм легко пережити холодну пору року.

Обробка винограду восени сечовиною

Тлю, паршу, медянок, гусениць з легкістю знешкодить обробка винограду карбамідом, – цей нетоксичний елемент одночасно захищає від комах, хвороб, і використовується як підгодівля виноградника, для цього 500-700 г препарату розводять у відрі теплої води і обприскують лозу після опадання листя й обрізки винограду восени.

Другий раз процедуру можна повторити навесні до розпускання бруньок.

Сечовина – добриво, яке має один недолік – при надлишку речовини листя починає активно рости, що заважає розвитку плодоносів, а серед плюсів можна відзначити:

  • Відмінне засвоєння рослиною, в результаті чого карбамід ефективно використовується для позакореневого підживлення винограду;
  • Безпека для лози, відсутність опіків на листі;
  • Здатність до підгодівлі винограду тривалий час, завдяки поступовому перетворенню в азот.

Підгодівлю лози сечовиною на зиму необхідно проводити глибоко, так як глибинні корені свіжепосаженої рослини кинуться до джерела живлення, а якщо провести поверхневе удобрення, в морози незміцніла коренева система промерзне, що може привести до загибелі рослини.

Обробка винограду колоїдною сіркою

Обробка винограду фунгіцидами застосовується для боротьби з сільськогосподарськими шкідниками та грибками, і в цьому випадку колоїдна сірка буде найбільш ефективна, вона застосовується для лікування оїдіума і мілдью, сірої гнилі, антракнозу, – виноград обприскують або змочують, обробляючи всі виступаючі частини, листя обробляють з обох сторін при перших ознаках захворювань.

Так само виноград обробляють восени перед укриттям на зиму в профілактичних цілях.
Колоїдну сірку не рекомендується поєднувати з іншими препаратами, – виняток становлять фунгіциди мідного походження. Щоб приготувати розчин для обробки винограду, 30-50 г препарату слід розвести в 10 л теплої води. Засіб застосовується відразу після повного розчинення, і його дія триває близько двох тижнів, за цей час потрібно встигнути закутати виноград на зиму.

Колоїдна сірка – хімічний препарат, здатний завдати серйозної шкоди здоров’ю садівника, тому обробка винограду восени проти хвороб і шкідників має бути безпечною для себе і оточуючих.

При попаданні засобів на шкіру негайно промити проточною водою, при обробці виноградника категорично забороняється пити, їсти і курити, щоб уникнути попадання речовини в організм. Тару, що застосовується для приготування хімікату, необхідно утилізувати.

Чим ще проводиться обробка винограду восени проти хвороб і шкідників

Бордоська суміш для винограду застосовується при профілактиці сірої гнилі, борошнистої роси, антракнозу – – обробка перед укриттям проводиться 2,5-3% розчином теплої суміші близько + 24 °С … + 26 °С.
При застосуванні препарату слід зберігати дозування, так як надлишок препарату пригнічує рослину.

Ридоміл – ефективний фунгіцид для боротьби з бактеріями і грибками. Його популярність обумовлена тим, що препарат не змивається дощами і продовжує свою дію протягом 12-15 днів, при цьому малотоксичний.

Регулярне обприскування винограду харчовою содою страхує рослину від появи сірої гнилі, гусениць і інших комах, – на літр води необхідно розвести 4 г харчової соди. Ще один рецепт включає 4 чайних ложки (70 г) соди на відро води з додаванням 20 г господарського мила.

Марганцівка прийде на допомогу під час цвітіння винограду. В цей час користуватися іншими препаратами небажано, а блідо-рожевий розчин діє моментально, призупиняючи захворювання. Для приготування розчину необхідно 1 г перманганату калію розчинити в 200 м води. На жаль, для повної ліквідації хвороби доведеться скористатися більш сильними препаратами.

Обробка винограду йодом проводиться для профілактики мілдью, так як при виникненні захворювання на допомогу прийдуть тільки більш сильні хімікати. Крім того, обприскування йодом збагачує ягоди цим корисним елементом, – на літр води розводять 1 мл йоду і проводять обприскування лози. Замість води можна використовувати сироватку.

Обробка винограду восени проти хвороб і шкідників, на перший погляд, необов’язкова процедура, саме тому багато садівників нею нехтують, однак, для збереження лози взимку, здорового росту і гарантовано гарного врожаю, не варто забувати про ці важливі процедури.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: