Виноград – це ягода або фрукт: визначення та теорії

Виноград – це ягода або фрукт, як ви думаєте? Подібним питанням хоча б одного разу задавався кожен садівник. Одні відносять плід до фруктів, інші – до ягід. Давайте, нарешті, визначимося, хто в підсумку правий.Виноград – це ягода або фрукт: визначення та теорії

Історія винограду

Виноград – популярний плід, який активно застосовується в кулінарії, дієтології, косметології, медицині. Ця затребуваність обумовлена, переважно, смаковими якостями і вмістом величезної кількості корисних мікроелементів.

За даними археологів, виноград ріс на Землі більше 50 мільйонів років тому. Про це свідчать знайдені в ході розкопок виноградні кісточки.

Щодо батьківщини плодової культури, то тут думки істотно розходяться. Хтось дотримується точки зору, що місцем походження була Азія, хтось називає Закавказзя.

Ще одним альтернативним варіантом батьківщини винограду вважається Грузія. Ця теорія заснована на знайдених на території країни стародавніх глечиків, розписаних зображеннями виноградної лози.

Відомий був кущ і в Стародавній Греції. З численних міфів і легенд про бога Діоніса відомо, наскільки популярним на той час було виноградне вино.

Культура була поширена і в Америці. Там переважали кислі сорти, які вживалися в їжу індіанцями. Згодом на материк були привезені нові різновиди, які активно застосовувалися в сфері виноробства.

Найбільш поширені такі види:

  • столовий;
  • винний;
  • сушильний;
  • універсальний.

Відео «Чим корисний виноград»


З цього відео ви дізнаєтеся, якими корисними властивостями володіє виноград.

Особливості термінології

Намагаючись знайти відповідь, чим же все-таки є виноград, варто розібратися в самій термінології.

Ягоди, до речі кажучи, є частиною фруктів, тобто належать до їх класу. Їх основна відмінність в шкірці – вона більш тонка і крихка. Що стосується структури плодів (наявності насіння, м’якоті), фрукт і ягода схожі.

Виноград – це ягода або фрукт: визначення та теорії

Чому фрукт

Згідно ботанічним словникам, фруктом вважаються плоди, які мають насіння і ростуть з суцвіття на гілці дерева або куща. Фрукт, до речі, є синонімом терміна «плід». Їх головна відмінність полягає в тому, що «плід» вважається науковим терміном, а «фрукт» частіше зустрічається в розмовній мові.

Чому ягода

Ягоди зустрічаються переважно на кущах. Посилаючись на ботанічні словники, можна з усією впевненістю називати ягодою будь-який плід, який має м’яку шкірку, м’якоть і насіння.

З огляду на вищесказане, можна сформулювати висновок, що виноград все ж ягода. Він має м’якоть, безліч дрібного насіння, невеликі розміри.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: