Вибираємо лазерну рулетку: основні критерії

Вибираємо лазерну рулетку

Рулетка для «господарського» чоловіка необхідна завжди. Треба заміряти площу приміщення, щоб дізнатися, чи поміститься в ньому нові меблі, скільки будівельного матеріалу знадобиться у вітальні для оздоблення стелі та стін. У монтажників свої пріоритети: який розмір прольоту, де встановити плиту перекриття, і т. д. Рулетка необхідна практично в будь-якій побутовій сфері.

Стандартна стрічкова рулетка, найпростішої прилад, який передбачає наявність двох осіб і уважної перевірки розмірів, гарна, однак вимагає витрачати багато енергії і часу, а на істотних відстанях і видає пристойну похибка. Після створення лазера фахівці придумали метод удосконалити стандартну рулетку, переробивши її в лазерну.
[box type=”note” align=”” class=”” width=””]

Зміст

 1. Історична довідка про лазерну рулетку
 2. Пристрій лазерної рулетки
 3. Допоміжні можливості лазерної рулетки
 4. Як користуватися лазерною рулеткою
 5. Марки лазерної рулетки

[/box]

Історична довідка про лазерну рулетку

Лазер відноситься до одних з основних проривів минулого століття. У найменуванні «лазер» власне й прихована ідея відкриття – це скорочена англійська фраза означає — «посилення променя світла завдяки супроводжуючому випромінювання». Військові першими застосовували дане ноу-хау для досягнення своїх інтересів, а саме у створенні військової техніки. Крім цього вони помітили, що світловий промінь здатний заміряти відстані. Артилерійські підрозділи повсюдно приступили до застосування лазерних далекомірів.

Вибираємо лазерну рулетку

Потім їх відкриття вдосконалили і почали застосовувати в звичайному житті, в одній з найбільш мирних областей діяльності — будівництво. На даний момент лазерні рулетки застосовують фактично в будь-яких сферах життя.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Подібний далекомір має вагу приблизно двісті грам, він невеликий за розмірами, і легко ховається навіть невелика кишенька спецодягу.[/box]

У сучасному житті лазерну рулетку цілком можна купити в будь-яких супермаркетах електрообладнання і інструментів, питання лише в призначенні і ціні. Альтернатива лазерної рулетки — система ультразвуку. Основа та ж – відправлення, а потім відображення звукового сигналу від предмета, проте лазерна рулетка декілька точніше.

Конструкція лазерної рулетки

Лазерна рулетка по-іншому іменується далекоміром із-за своєї характеристики точно обчислювати навіть величезні відстані з невеликими похибками.

Вибираємо лазерну рулетку

Подібний інструмент застосовують, як на відкритому, так і в замкнутому просторі, рулетка здатна заміряти відстані в будь-яких напрямках. Вона незаперечний помічник при вимірах в трубах і колодязях.

Лазерна рулетка включає в себе ряд деталей, потрібних для злагодженої служби, і поміщених в високоміцну зовнішню оболонку:
[tie_list type=”checklist”]

 • ватерпас;
 • візир;
 • клавіша живлення;
 • випромінювач;
 • відбивач;
 • процесор;
 • екран;
 • БЖ;
 • штатив;
 • очки.

[/tie_list]
Кожух лазерної рулетки частіше виготовляють з міцної пластмаси, зі вставками з гуми, оскільки її  можна упустити. Лінзи володіють захистом від запотівання. Існують спеціалізовані чохли, які захищають прилад від забруднень. Якісної рулетці не страшні ні висока вологість, ні сильні перепади температури, але чим краще захисні показники, тим більше її вартість.

Вибираємо лазерну рулетку

Випромінювач – це оптичний пристрій, крізь який проходить промінь світла.

Відбивач – оптичний прилад, який отримує відбитий від предмета світловий промінь.

Процесор – міні-комп’ютер в корпусі рулетки, він обробляє отриманий світлосигнал і переводить його в цифрові дані, для того щоб програмне забезпечення було здатне зрозуміти їх і показати на екрані.

Програмна начинка кожної лазерної рулетки зумовлена її призначенням. Стандартний побутовий інструмент здатний заміряти відрізки, складати їх, визначати площі, обсяги кімнат, отримувати висоту споруди і т. д.

Штатив необхідний для міцного закріплення рулетки, оскільки рука зазвичай мимоволі смикається, що позначається на точності вимірів.

Візир, — це пристрій призначений для спрямування лазерного променя. У стандартних рулетках його немає. Застосовується в професійних моделях. Подібний приціл здатний зменшувати відстань у кілька разів.

Ватерпас – це внутрішній рівень рулетки, що дає можливість визначити, наскільки рівно встановлений інструмент, без допоміжних пристроїв.

За допомогою цього переліку, для вимірів з лазерною рулеткою відпадає необхідність у напарнику, на відміну від застосування стрічкової рулетки.

лазерна рулетка bosch
лазерна рулетка Bosch

Лазерна рулетка підрозділяється на професійні та побутові пристрої. Професійна здатна заміряти відстані до двохсот шістдесяти метрів, а побутова у межах шістдесяти метрів. Похибка обчислень у них також різна, проте, на даний момент дані далекоміри поза конкуренцією при будівництві.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Промінь, створений випромінювачем, володіє різною довжиною і потужністю.[/box]

На різних конструкціях рулеток є від двох до чотирьох точок відліку променя світла. Зазвичай, це нижня і верхня межі. В ролі допоміжних виступають висувна скоба і задня грань.

Допоміжні можливості лазерної рулетки

Щоб застосовувати далекомір було зручно в різних умовах, а його точність була максимальною, сучасні лазерні рулетки забезпечують допоміжними функціями. Природно, у приватній квартирі для повсякденних потреб подібні удосконалення не потрібні, однак професіоналу, постійно має справу з рулеткою, присутність допоміжних функцій у ній сильно допомагає. Звичайно, будь-яка функція підвищує ціну лазерної рулетки, а вона і в стандартній комплектації не дуже дешева, стартує орієнтовно з півтори тисячи  гривень. Є, звичайно, і більш дешеві моделі, однак вони, зазвичай, не дуже якісні.

У лазерної рулетки іноді присутній замір температури. Подібна можливість потрібна для обчислення похибки на відкритому просторі.

Трекінг – спеціалізована програма виміру відстані до предмета при постійному русі рулетки. Обчислення здійснюються з інтервалом 1 секунда, вводяться в пам’ять, обробляються, виводяться на екран.

Можливість зміни системи вимірювань теж важлива для фахівця. Крім цього, рулетку комплектують відбивної панеллю, яка може контролювати результат, авто відключення приладу, індикатори розрядки акумуляторів, на яких функціонує рулетка.

Вибираємо лазерну рулетку

Також до приємних доповнень можна віднести підсвічування дисплея і звукову індикацію (суттєво допомагає при вимірах в нічний період часу).

«Мішень» для установки на об’єкті найчастіше йде в наборі з рулеткою, володіє двома сторонами (чорної і білої).

Допоміжні математичні можливості, «вшиті» в програму лазерної рулетки допомагають при значних масивах даних з мінімальною похибкою. Найчастіше подібне необхідно геодезистам.

Як користуватися лазерною рулеткою

Лазерна рулетка показує кращі результати в спорудах, де не так багато світла, середня ступінь вологості, не запилена атмосфера і комфортна температура. У подібному варіанті нічого не блокує проходження променя світла. Похибка несуттєва, природно, обчислення відстані, вірне, а процес займає мінімальний час.

Принцип дії грунтується на тому, щоб направити промінь світла на віддалений предмет. Він відіб’ється від поверхні і прийметься відбивачем, потім отримані значення обчисляться процесором і виведуться на дисплей. Вся процедура триває приблизно три секунди та не потребує повторної перевірки.

Правила роботи з лазерною рулеткою:
[tie_list type=”checklist”]

 • Натиснути клавішу «живлення»;
 • Поставити точку відліку – клавіша «func»4
 • Вказати одиницю виміру;
 • Розташувати рулетку рівно;
 • Включити клавішу вимірювання і подивитися результат на екрані.

[/tie_list]
В приміщенні досить легко можна заміряти відстань. Важче на пристойних відстанях, іншими словами при геодезичних вишукуваннях. У подібному варіанті важлива потужність випромінювання, потрібно штатив для ґрунтовного розміщення рулетки і зменшення похибки.

Лазерна рулетка дозволяє оперативно і точно виміряти відстані.

Вибираємо лазерну рулетку

Рекомендації щодо застосування лазерної рулетки

 1. Категорично заборонено заглядати в випромінювач і направляти його на людей, оскільки лазер здатний завдати шкоди очам.
 2. Не кидайте прилад у воду і не залишайте його на сонці на тривалий час, крім цього зберігайте виріб в чистоті, щоб не порушити точність вимірів.
 3. При яскравому сонці необхідно скористатися захисними окулярами – це допоможе краще розглянути промінь.
 4. Зламані пристрої здавайте, у спеціальні центри по ремонту електрообладнання.

Марка лазерної рулетки

Одна з найпопулярніших моделей рулетки – Bosch DLE. У продажу є декілька її різновидів. Головні функції стандартні. Цей лазерний далекомір заміряє до сорока метрів з похибкою в півтора міліметра в діапазоні температур від -10 до +50 градусів. Допоміжні функції відсутні.

Лазерна рулетка для професіоналів — Leica DISTO D8 300008. Дозволяє здійснювати виміри відстаней до двохсот метрів при цьому похибка становить всього один міліметр, має 4 точки відліку. Має підсвічування екрану, візир, автовідключення живлення, просунуте програмне забезпечення, трекінг, звукову індикацію.

Agatec Agatape – далекомір, що робить якісні вимірювання на відстані до шістдесяти метрів, має допоміжною функцією таймера, придатний в будівельній сфері.

Stanley TLM100 – лазерна рулетка, обладнана рідкокристалічним екраном і набором допоміжних функцій.

Mettro Condtrol 100 – топова модель лазерної рулетки з пристойним набором додаткових функцій. Володіє внутрішнім електронним рівнем, заміряє до ста метрів.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: