Вибираємо бульбашковий і лазерний рівень будівельний

Якісний, справно працюючий інструмент – це не тільки мрія будь-якого професіонала-будівельника, але й запорука точного визначення рівною горизонталі, вертикалі або ухилу при виконанні різноманітних робіт (заливка цементної стяжки, штукатурка віконних укосів, монтаж кахельної плитки тощо). Як Ви зрозуміли, мова йде про широко затребуваний вимірювальний пристрій, який носить назву рівень.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]У сьогоднішній статті ми б хотіли докладно розглянути характеристики бульбашкових і лазерних «вимірювачів» і розповісти про те, як вибрати будівельний рівень зазначених типів.[/box]

Що таке бульбашковий рівень?

Конструктивні особливості пристрою

Бульбашковий рівень – це універсальний будівельний прилад, призначений для побудови поперечних, поздовжніх ліній і контролю за їх ідеальною точністю і рівністю. Мета використання цього інструменту дозволяє зрозуміти, що він поєднує в собі опціональні властивості своїх «побратимів» в особі ватерпаса і шнурового ухилу.

Щодо візуальної оцінки, конструкція бульбашкового рівня є простою і нехитрою, так як вона являє собою планку тієї чи іншої довжини (від декількох десятків сантиметрів до 3 метрів), в яку за допомогою технологічної пайки вмонтовані капсули, наповнені особливою рідиною, де є «бульбашка» повітря.

Як раз таки цього положення повітряного «кульки» щодо вимірювальних ліній, нанесених по обидва боки від нього, дозволяє визначити які-небудь відхилення (навіть найдрібніші) від вертикальної і горизонтальної риски. В якості рідини, якою заповнюється найголовніша ланка в конструкції будівельного рівня – бульбашкова ампула, зазвичай застосовується технічний спирт.

Сьогодні для більшості моделей, що функціонують за принципом «ходьби бульбашки», досвідчені конструктори застосовують рідинні речовини, що світяться – з флуоресцентною здатністю, що забезпечує комфорт у виконанні робіт у сутінковий час.

як вибрати будівельний рівень

Крім того, їх також оснащують практичною збільшувальною лінзою, яка розташована в безпосередній близькості з повітряною бульбашкою, дозволяє користувачу краще його бачити. Названі особливості – це не всі нововведення, які використовуються в ці дні, на доказ чого варто сказати, що сучасні розробники сьогодні випускають безліч бульбашкових будівельних рівнів в протиударному корпусі, з рухомими колбами, з кількома прозорими камерами і магнітами для фіксації до металлоповерхні.

Як не помилитися з вибором моделі під час покупки?

Розвилка цін на бульбашкові рівні досить размашиста, при цьому задаватися метою вибору більш економічною моделі небажано, якщо, звичайно, Ви збираєтеся використовувати її багаторазово, а не один-єдиний раз. Якщо Вам належить провести грунтовний ремонт або будівництво якогось об’єкта, то в даному випадку ми наполегливо будемо рекомендувати покупку професійного інструменту, яким характерна наявність товстостінного (ударостійкого) корпусу укупі з гумовими накладками, що пом’якшують удари від випадкового падіння і т. п.

Набагато краще, ніж інші, зарекомендував себе вимірювальний прилад престижного бренду STABILA, який славиться такими багатозначними перевагами, як:

[tie_list type=”starlist”]

  • елементарне зчитування показань;
  • стабільне сталість високої точності проведених вимірювань;
  • відмінна ергономіка;
  • точна геометрія алюмінієвого профілю і пр.

[/tie_list]

З середньої категорії аналогічних інструментів має сенс виділити ті, що пропонуються фірмами MATRIX і STAYER.

Отже, як вибрати будівельний рівень?
При виборі будівельного рівня, в першу чергу, потрібно звертати увагу на стан колб – вони повинні бути стійкими і вмонтовані, що називається, наглухо (навіть ледь помітна хиткість – неприпустима). Якщо Ваш погляд упав на той інструмент, чия колба укріплена шурупами, то від його придбання ми порадимо відмовитися, адже такі з’єднання надійні лише на перший погляд, на практиці все інакше: вони вкрай швидко збиваються.

Черговий параметр, який дозволяє помітно спростити роботу з приладом – це наявність на колбі чітко промальованих поділок. Для перевірки точності бульбашкового «вимірювача», його знадобиться укласти на поперечну підставу, чітко запам’ятавши розташування приладу і положення бульбашки, після чого – розгорнути на 180 градусів, помістивши на те ж місце і оцінивши позицію повітряного пухирця.

Збіг показників буде означати лише одне – виставлення колби було здійснено правильно. Тепер знадобиться повторити подібні маніпуляції з пристроєм по відношенню до вертикальної поверхні – при відсутності відхилень можете сміливо купувати інструмент.

Що таке лазерний рівень?

Конструктивні особливості пристрою

Будівельний лазерний рівень – це компактний апарат, виконаний з міцного, щільного пластику і має вставки з латексу або гуми, які уберігають його внутрішню порожнину від пилу, бруду та води. Герметична ізольованість і непроникність конструкції дозволяє проводити високоточні вимірювання на будівельних майданчиках і всередині приміщень, навіть в умовах підвищеної забрудненості.

як вибрати будівельний рівень

Це невеликий за розмірами пристрій кріпиться до будь-якого типу поверхні і забезпечує дальність дії до 100 метрів. Маса моделей, пропонованих світовими виробниками (Spectra Precision, BOSH, CONDTROL та ін), дають можливість швидко виставити пряму за допомогою лазерного променя, при обліку того, що в багатьох з них передбачається функція розгортки напрямки в площині.

Основні напрямки, де без лазерного рівня мало хто може обійтися – це визначення ухилу ступенів при зведенні сходів, пристрій підвісних стель, установка гардин, укладання плитки і керамічного граніту і т. д. Єдиний мінус лазерних вимірювальних приладів – це помітна дорожнеча, яка в принципі компенсується можливістю досягнення найвищих результатів у їх бездоганної роботи.

Як не помилитися з вибором моделі під час покупки?

Якщо Ви не маєте поняття щодо того, як вибрати будівельний рівень, то під час покупки керуйтеся пам’яткою, наведеною нижче:

  • особливості самовирівнювання. Найкраще рішення – пристрій, якому властиві граничний кут в 5 градусів і мінімальний час на налаштування компенсатора (воно вказується в паспорті);
  • похибка проекції. Похибка якісних (дорожчих) моделей, вироблених перевіреними компаніями, становить 0,5 мм – це вигідно відрізняє їх від вимірювальних приладів невідомих марок, чия похибка може сягати аж 3 мм, що критично при виконанні відповідальних будівельно-ремонтних робіт;
  • характеристики лазерного променя. Характеристики променя, зазначені в паспортної документації приладу, що безпосередньо стосуються його потужності, кольору та довжини хвилі. Приклади кращих параметрів: красний луч з жовтуватим відтінком завдовжки 635 нанометрів і яскраво-зелений промінь довжиною в 532 нанометра.

як вибрати будівельний рівень

Ми навели лише основні параметри, які обов’язково слід враховувати у процесі придбання лазерних вимірювальних пристроїв, однак при необхідності Ви можете проконсультуватися з продавцями з метою обізнаності про всіх інших показниках даного приладу. Сподіваємося, що після прочитання нашої докладної статті, у Вас відпадуть всі непорозуміння і сумніви в питанні про те, як вибрати будівельний рівень.

Вдалої покупки!

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: