Як вибрати біти для шуруповерта

Як вибрати біти для шуруповерта

На перший погляд маленький фрагмент викрутки — біта, не вселяє величезного враження, проте найчастіше трапляється так, що зекономлені гроші при купівлі перетворюються в результаті глобальною розтратою часу, нервових клітин і сил при виконанні ремонтних робіт. Малі габарити подібних виробів створюють ілюзію і не надають точних знань про те, до якого величезного динамічного впливу вони схильні. Внаслідок цього біти зазвичай відносять до недорогого разового видаткового матеріалу.

Підбір біти під шуруп

види біт під шуроповерт
Фото. Існуючі види біт під шуроповерт

Наскільки ідеально біта відповідає шурупу, ви здатні перевірити самі: біта, зобов’язана надійно триматися у гнізді шурупа. Навіть враховуючи відповідний розмір, ще негарантированно, що буде отримана гідна трансляція обертального руху. Однак при сильному люфті біта виходить з ладу значно швидше.

Незважаючи на те, що ви можете володіти чудовою моделлю шуруповерта ремонт не стане приносити задоволення, якщо куплена біта не зможе нормально триматися в прорізах шурупа. У подібному варіанті при закручуванні кріплень видається неприємний шум, що утворюється, при прослизанні робочої зони біти в прорізах гнізда шурупа.

Підсумок цього гнітючий, потім міцно ускладнює відкручування подібного кріплення — крім цього, вже після пари-трійки разів використання, подібна біта стає гладко стертою, у зв’язку, з чим її краще викинути. Якщо біта прослизає або прокручується в пазах шурупа, для початку необхідно впевнитися, чи грамотно ви підібрали біту.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Зробіть експеримент: вставти біту в один із шурупів, з яким ви збираєтеся працювати. Якщо кріплення буде слабким, біта практично відразу розхитається.[/box]

Існуючі види біт під шуроповерт

Традиційна система біта — гвинт (Ph)

Якщо йдеться щодо шурупів з хрестовим з’єднанням, то тут є дві взаємовиключні системи. Звичайні шурупи мають на своїй підставі стандартний хрест. Природно і біта з найменуванням Філіпс (Ph) зобов’язана володіти одним з розміщеним навхрест робочим пелюстком.

Крім цього, подібна біта, зобов’язана щільно сідати в пази шурупа. Ті, що знаходяться під кутом крайні межі біти, повинні чітко поміщатися в прорізах головки шурупа. При закручуванні подібних шурупів биту необхідно вставити точно по осі шурупа, якщо виникне перекос в процесі роботи, то це істотно підвищить знос. Для шліцьових шурупів біти (Ph) найчастіше не застосовуються, а застосовується стандартна хрестова викрутка.

Шліцьові шурпи теж допустимо загвинчувати за допомогою акумуляторних шуруповертів, але тільки в тих випадках, коли фактично невідворотнє прослизання не стане чинити істотного впливу. Не переплутайте звичайні хрестові шурупи (філіпс, абревіатура Ph) з шурупами позидрайв (абревіатура Pz), що характеризуються спеціальними зарубками. Систему Pz, ми опишемо нижче.

Біти для застосування під обертаючими зусиллями (Pz)

Якщо вам належить зіткнутися з виробами, що мають досить міцну конструкцію (міцна деревина, пресований пласт), то природно і обертаюче зусилля, що переходить від біти для шуруповерта до шурупу збільшиться. Підвищені крутні зусилля необхідно передавати за допомогою системи позидрайв (Pz). Подібна біта володіє крім головних лез, ще й додатковими, менших габаритів, ніж головні.

Форма шурупа також відрізняється ще й спеціальними невеликими прорізами між самими хрестовими поглибленнями. Біти позидрайв Pz володіють допоміжними пелюстками, які вставляються в дані прорізи і підвищують силове з’єднання. Крім цього, кут під яким кінець біти вставляється в гніздо шурупа, розрізняється, внаслідок цього шурупи позидрайв можна закручувати під похилом з певним кутом і разом з цим ні біта, ні сам шуруп не деформуються.

біти під шуроповерт

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Система позидрайв біти набагато впевненіше транслює обертаюче зусилля, однак тут потрібно точно вибирати вашу биту до шурупу, для того щоб зберегти тривалий період її експлуатації.[/box]

Якщо, ви начебто грамотно підібрали розмір і прикладаєте необхідне зусилля, а біта прослизає, то, швидше за все ви придбали дешеву насадку: спираючись на досвід організації з випробувань та експертиз (VPA) можна стверджувати, що недорогі біти зазвичай володіють слабким з’єднанням. А про міцність матеріалу, що застосовується при виробництві подібних біт, і говорити нічого.

біти

Інші системи біт

У продажу є і інші системи для передачі підвищеного обертаючого зусилля від біти до шурупу. Не сплутайте їх з Pz, оскільки вони абсолютно різні (наприклад Philips квадрат). Візуально відрізнити подібні біти, не поставивши поруч обидві різні системи, досить важко, однак вони не сумісні.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Величезний внесок у систему біт вклала фірма Philips. Вже тривалий час, Phillips придумував різні системи біт і шурупів, їй належить зокрема популярна система позидрив (Pz).[/box]

Для продовження терміну служби біт і шурупів, при створенні гвинтових кріплень, уважно слідкуйте за обраною насадкою біти і шурупом, підходить вид біти по габариту і профілем до голівці шурупа. Обидва властивості найчастіше можна виявити у вигляді скорочення, наприклад, Pz-2 розшифровується як, позидрайв, калібр 2.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]З вищесказаного можна зробити висновок, що найбільш популярні гвинтові системи: гвинт системи позидрайв, шлицевой гвинт.[/box]

Тримачі біт для шурупокрутів

У більшості випадків бітам необхідний тримач. Є пристрої оснащені конструкцією «замикання» і з конструкцією насадки, а також приймальний тримач — SDS. Подовженим бітам держатель не потрібен, вони поміщаються безпосередньо в патрон шуруповерта.

утримувач біти

У супермаркеті на упаковці можна розглянути, потрібний вид і габарит біти. Зазвичай у тримачах біти застосовують спеціальні магніти. Завдяки їм биті і держателю можна підвищити міцність їх з’єднання.

Вибір біти для шуруповерта по вартості і робочих характеристик

Якщо ви застосовуєте недорогі комплекти, досить швидко прийде розчарування. Тому краще загострити увагу на тому, що практично ніде не описано маркування матеріалу насадки. Оскільки їй багато в чому обумовлена комфортність і швидкість робіт. А купувати дешевий інструмент все одно, що спускати грошові кошти в унітаз.

У тому випадку якщо метал неякісно загартований, і має погану початкову точність і профіль, краще не купувати даний товар. Біти позидрайв розміру від одного до чотирьох в недорогому виконанні — звичайне сміття. Щодо вартості є одна аксіома — недорогі біти виглядають презентабельно лише до першого використання.

За хороший набір вам потрібно розщедритися приблизно на десять доларів і більше, проте дані біти будуть служити вам вірою і правдою значно довше. Так само можна придбати біти окремо вартістю орієнтовно півтора долара за гідний екземпляр. Біти вищої проби виготовляють з дорогих металів — і це, природно, підвищує їх ціну. Гідну модель реально вгадати по нанесеному на ньому найменуванню виробника, а також за чітким читанням маркування біти та її розміром. Крім іншого у продажу є PVD-покриття або алмазна вставка, збільшують термін експлуатації виробу.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Роблячи висновок, ще раз «пройдемося» по вище викладеному. Гідні біти не можуть мати низьку ціну. Використання певних біт під певні гвинти обов’язково, інакше підсумок робіт не принесе вам задоволення, а біти стануть посилено зношуватися.[/box]

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: