Ножиці для газонів: різновиди та особливості вибору

Доглядати за газоном непросто, і без спеціальних інструментів ніяк не обійтися. Серед найпростіших варіантів – ножиці газонні, вони ж садові. Розповімо, якими особливостями відрізняється даний інструмент, а також з’ясуємо всі критерії вибору газонних ножиць для своєї ділянки.Почнемо з ручних ножиць. Вони дуже схожі на звичайні, але лезо встановлено перпендикулярно рукояті, щоб можна було зручно зрізати траву практично біля самої землі, не вивертаючи руку.

Ножиці для газонів: різновиди та особливості вибору

Керувати ручними ножицями легко, але, звичайно, на великих ділянках вони не використовуються. Такий інструмент підійде, щоб провести «косметичний» догляд за газоном, прибрати травинки, що залишилися після використання газонокосарки. Або зрізати траву на невеликій ділянці, у важкодоступних місцях, наприклад, поруч з бордюром клумби, під парканом і так далі.

Ножиці для газонів: різновиди та особливості виборуКрім того, такі садові ножиці можна застосовувати, щоб підрівняти живопліт.

Акумуляторні ножиці для трави дозволяють істотно заощадити час на роботу і прикладати менше зусиль. Вони досить прості і зручні, теж можуть застосовуватися в якості кущорізів.

Проводів немає, як і шуму і запаху — неодмінного атрибута роботи газонокосарок на бензині. Акумуляторними ножицями зручно працювати уздовж парканів, поруч з деревами, там, де звичайний секатор не допоможе, а газонокосарка просто не пройде.

Ножиці для газонів: різновиди та особливості виборуОднак кожні 15-20 хвилин роботу потрібно зупиняти, щоб акумуляторні ножиці не перегрівалися. Ще один мінус – між лезами можуть застрявати травинки і гілочки, доводиться прибирати вручну.

Серед найпопулярніших брендів, що пропонують і ручні, і акумуляторні газонні ножиці – Gardena, Fiskars, Grinda, Stiga, Bosch. Ціна ручного інструменту складе близько 500 грн, акумуляторного — близько 2000 грн.

Вибрати ручні садові ножиці простіше. Дуже важливо, щоб леза були виготовлені з якісної сталі з цинковим або тефлоновим покриттям. Ручки можуть бути виготовлені з вуглепласта, поліаміду і деревини. Вуглепласт робить ручки дуже зручними і легкими, але якщо впустити інструмент з висоти, вони можуть тріснути. З деревини рукоятки ножиць роблять сьогодні нечасто.

Ножиці для газонів: різновиди та особливості вибору

Зараз у продажу майже немає моделей газонних ножиць, якими потрібно працювати двома руками. Виробники розуміють, що це незручно, тому практично всі моделі влаштовані так, щоб використовувати одну руку.

Що стосується акумуляторних моделей, то доцільно вибрати варіант з телескопічною ручкою, щоб не нахилятися до газону. Крім того, у більшості моделей акумуляторних садових ножиць є кілька насадок – з рівними лезами, зубами і хвилястими лезами, які можуть боротися з щільними стеблами. Це істотно розширює функціонал інструменту.

Ножиці для газонів: різновиди та особливості вибору Крім того, вибираючи електроножиці для трави і кущів, потрібно звертати увагу на наступні моменти:

  • Ємність акумулятора, як довго можна працювати без підзарядки.
  • Довжина лез.
  • Вага, адже інструмент доведеться утримувати однією рукою, вона буде втомлюватися.
  • Наявність індикатора батареї, який повідомить, що заряд акумулятора закінчується – зручна опція.
  • Наявність кнопки блокування від випадкового включення і виключення.
  • Додатковий блок живлення.

Ножиці для газонів: різновиди та особливості вибору

Не забувайте, що після роботи з садовими ножицями завжди потрібно чистити леза від трави. Працюючи з акумуляторним інструментом, потрібно дотримуватися правил безпеки, не тримати інструмент довго під променями сонця і не зберігати блок живлення поруч з металевими предметами.

 

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: