Протяжні рівні конструкції, до яких можна віднести стіни або стелю, найкраще фарбувати своїми силами застосовуючи стандартний валик. Наша промисловість виробляє валики різних габаритів і структур. В продажу трапляються валики, які мають шириною робочої поверхні від п’яти до тридцяти сантиметрів.
Відрізняються вони, крім цього, й розміром рукояті. Вибирати потрібний розмір треба враховуючи вирішувану задачу. Так, наприклад, для фарбування стін, частіше купують валик з більш витягнутими рукоятками. Однак більш важливо — виконати вдалий підбір «шуби» для валика.
Яким валиком фарбувати стелю
Валик для стель необхідно вибирати по декількох параметрах. Найчастіше валик для стелі, має порівняно невелику або середню рукоять, порівняно з валиком для фарбування стін. Умови, які висуваються до якості фарбування стельової поверхні частіше підвищені, внаслідок цього валик необхідно підбирати скрупульозно. Частіше для фарбування стель застосовують інструмент з трохи подовженим не жорстким ворсом. Перевагу варто віддати природному ворсу, наприклад, з вовни. Дуже коротенький ворс стане вбирати малий обсяг фарби. Валик з поролону для стелі можна застосовувати, проте це не ідеальний варіант: він здатний створювати «бульбашки».
Впитаний у валик фарбовий склад непотрібно наносити відразу на стельові поверхні, оскільки це здатне привести до нерівного розподілу шару. Для початку його потрібно розгортати на заздалегідь приготовленому шматку лінолеуму чи іншій схожій основі. В якості якої можна використовувати лоток маляра, якщо габарити інструменту не дуже великі.
Яким валиком фарбувати стіни
До початку добору валика для фарбування стін, необхідно вибрати вид фарбового покриття. Від цього вибору буде залежати тип самого інструменту. Наприклад, водоемульсійними фарбами легко працювати валиком з поролону. Він також може застосовуватися і для роботи з різними водно-клейовими розчинами (грунтовка, наклейка шпалер). Однак не радять подібним валиком працювати з емульсійними розчинами. Поролонові валики відносяться до одних з найбільш дешевих варіантів. Їх основним недоліком є короткий термін служби. Крім цього, вони сильно бризкають при інтенсивній роботі.
Валики з нитяними, велюровими і хутряними поверхнями відмінно підійдуть для нанесення різних типів фарб, навіть тих, що мають органічну основу. Ці тканини забирають досить малий обсяг фарби, розподіляють її рівномірно на робочу зону, не утворюють бризок і потьоків.
Під час фарбувальних робіт головне, щоб шар фарби на стіні був однакової товщини. З подібним відмінно справляються валики з хутра. Крім цього, вони добре наносять фарбу на різні вади стін (маленькі шорсткості, тріщини, вибоїни, щілини). До недоліків хутряних валиків відносять їх особливість «линяти», забуваючи «ворсинки» на пофарбованої площі. Зазвичай цим «грішать» недорогі інструменти.
Валики з велюру володіють властивостями, ідентичними хутряним. Проте вони здатні формувати ще більш рівне покриття. Після їх використання шар фарби виглядає ідеально. Даний вид валика використовують на відповідальних ділянках при фарбуванні стінних конструкцій. Існує думка, що це інструмент для професійних майстрів. Якщо валиком з велюру фарбує новачок, на поверхні видно всі недоліки. Крім цього, даний валик придатний для нанесення лаків.
Нитяний валик хороший, коли пріоритетна швидкість, а не якість виконання фарбування (наприклад, якщо робітник оброляє ділянку з дуже великим периметром). Під час його використання необхідно не забувати, що дуже інтенсивне обертання барабана може сприяти появі бризок. Внаслідок цього краще не поспішати. Нитяний валик створює на пофарбованої поверхні цікаву текстуру.
Підбираємо валик для фарбування стін: розмір ворсу
Існує принцип: чим гірше якість поверхні стіни, тим більш довгим вибирається ворс валика. З великим ворсом зобов’язаний бути інструмент, яким збираються фарбувати фактурну стіну (наприклад, декоративну штукатурку або шпалери з текстурою). Ворс великої довжини чудово може пофарбувати різні вибоїни, поглиблення, тріщини. Для рівних стін необхідний валик, який володіє невеликим ворсом! Запам’ятайте: якщо Ви станете застосовувати валик з довгим ворсом на рівній стіні, то будуть утворюватися патьоки.