Вибір мультиметра для використання вдома

мультиметр

Нереально проводити електро-технічні роботи не використовуючи настільки звичні прилади як омметр, амперметр і вольтметр. Здавалося б, у недавньому минулому для кожного заміру потрібно застосовувати окремий інструмент, що значно ускладнювало і уповільнювало всі роботи з електрикою.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]

Зміст

 1. Як вибрати мультиметр
 2. Поради щодо вибору мультиметра

[/box]

Як вибрати мультиметр

Що собою являє мультиметр? Це прилад, в якому є всі перераховані вище можливості, а крім цього внесені нові, допоміжні функції. Що вміє мультиметр:

 1. Заміряти опір, напругу, а також змінний і постійний струм.
 2. Заміряти частоту.
 3. Визначати ємність конденсаторів.
 4. Визначати індуктивність котушок.
 5. Визначати функціонування транзисторів і діодів.
 6. Заміряти рівень освітленості і шуму, від окремого обладнання.
 7. Знаходити розриви електричного ланцюга.

Звідси можна зробити висновок, що будь-яка людина, що хоч раз у житті займалася ремонтом електричних виробів навіть в побутовому плані, зобов’язана знати, який мультиметр вибрати для домашнього використання.

Широкий ряд цих пристроїв поділяється на два головних типи:

 1. Аналогові.
 2. Цифрові.

Кілька років тому застосовувалися лише аналогові прилади, але на даний момент вважається, що цифрові інструменти набагато краще. Крім того, що ними досить зручно користуватися, вони ще більш точні в своїх вимірах. Якщо ви вирішуєте, який же мультиметр краще вибрати для застосування в побуті, зупиніть свій вибір на цифровому варіанті.

мультиметр

Аналоговий прилад значно складніше в застосуванні. Він абсолютно не придатний для людей, які страждають короткозорістю, однак, при хорошому зорі, подібний інструмент цілком можна купити для застосування вдома.

Нижче ми опишемо критерії, за якими варто вибирати цифровий мультиметр, але їх також здебільшого можна використовувати і при виборі аналогових пристроїв.

Поради щодо вибору мультиметра

Щоб подібний інструмент Вас не підвів, потрібно до придбання ретельно вивчити його властивості.

По-перше, треба намітити необхідний перелік функцій мультиметра. Тут багато чого залежить від завдань, для яких ви купуєте виріб. Так, якщо ви плануєте застосовувати його лише в домашніх умовах, щоб заміряти напругу в мережі, перевірити електричний ланцюг, або рівень заряду батареї, то великого сенсу купувати професійні мультиметри з величезним набором допоміжних можливостей, немає.

Більшість людей вважають, що для вибору цифрової моделі прийнятної якості, неодмінно треба дивитися на державу-виробника. Подібна думка не завжди правильна, оскільки гарантією хорошої роботи і головною деталлю всього виробу є мікросхема, якість якої досить висока.

Крім цього при виборі необхідно брати до уваги якість корпусу мультиметра, і разом з цим на надійність комутаційних деталей у наборі інструменту, таких як контактний щуп. На недорогих моделях вони найчастіше зроблені з дешевої сировини, і швидко ламаються у зв’язку з цим.

Не буде зайвим перевірити сертифікацію мультиметра. На кожусі, з тильного боку, зобов’язаний знаходиться логотип, — це говорить про те, що даний пристрій може поширюватися на території країни, і є певним гарантом якості.

Якщо ви задалися питанням про те, як вибрати мультиметр для побутових потреб, то цілком можна констатувати, що підійде практично будь-яка, не надто дорога модель без величезного набору допоміжних функцій. Але, необхідно вивчити нижчеописані властивості приладу:

 1. Відповідаючи на питання, як вибрати мультиметр, саме перше, що спливає в голові – це ступінь похибки. Даний термін визначає відхилення відображуваного результату від істиного. Похибка вказується у відсотках, бажано, щоб вона не була більше значення — один, максимум півтора.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Крім цього треба не забувати, що точність вимірів різних величин або інструментів буває різною, проте для застосування його в домашніх умовах це не має принципового значення.[/box]

 1. При виборі мультиметра для дому, крім всього ще беруть у розрахунок максимальне значення вимірювань. Це найбільша межа вимірювань опору або напруги, яку може відображати пристрій.
 2. Крім цього треба звернути пильну увагу на якість дисплея мультиметра.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: