Обробка смородини і агрусу окропом від хвороб і шкідників

Щоб отримати великий і смачний врожай смородини і агрусу, важливо захистити кущі від шкідників і захворювань. Для цих цілей ранньою весною здійснюють різні заходи по обробці ягідних кущів. Найпростіший і дешевий народний спосіб обробки смородини і агрусу ранньою весною — полив окропом.

Вважається, що полив кущів смородини і агрусу окропом допомагає усунути таких неприємних і небезпечних шкідників, як кліщ, попелиця. Також вважається, що окріп може усунути збудників грибкового захворювання борошнистої роси.

Крім своїх інсектицидних і фунгіцидних властивостей, вважається, що обробка окропом допомагає пробудити кущі від зимової сплячки, загартувати рослини, підвищити імунітет до хвороб і несприятливих факторів середовища.

Обробка смородини і агрусу окропом від хвороб і шкідників

Зверніть увагу! В цього народного способу обробки смородини і агрусу окропом є істотні плюси: метод допомагає знизити ризики захворювань і шкідників без використання хімічних засобів, він повністю безкоштовний і не вимагає будь-яких засобів індивідуального захисту при обробці, а також безпечний (але тільки при дотриманні термінів і схеми поливу!).

Однак у методу немає доведеної ефективності і немає ніяких гарантій, що окріп на 100% знищить шкідників і збудників захворювань.

Коли обробляти смородину і агрус окропом: терміни навесні

Дану процедуру підготовки саду до літнього сезону і плодоношення дуже важливо здійснити в найбільш відповідний час, не раніше і не пізніше. Коли ж можна обробляти кущ окропом? Поливати смородину і агрус можна тільки в той період, коли рослина в сплячці, тобто у куща не почалося сокорух, бруньки сплять (або в крайньому випадку тільки-тільки почали трохи набухати). При виборі термінів обробки окропом потрібно орієнтуватися в першу чергу на стан куща.

Важливо! Якщо полити кущі в період розпускання бруньок смородини або агрусу, то можна легко пошкодити і обпалити їх, що спричинить за собою серйозні наслідки.

Обробка смородини і агрусу окропом від хвороб і шкідників

Обробка смородини і агрусу окропом: схема і правила процедури

Обробка кущів смородини ранньою весною – це серйозна процедура, до якої слід поставитися відповідально. При правильному виконанні поливу можна знизити ймовірність хвороб і шкідників. А ось якщо обробити кущ з порушенням технології або термінів, можна завдати істотної шкоди.

Велике значення в цій справі має підготовка до процедури.

Ось що потрібно зробити перед поливом:

  • Зробіть весняну обрізку куща (якщо ви не робили її восени).
  • Уважно обстежте всі пагони. Якщо ви помітили підозріло набряклі бруньки, то слід відламати її повністю, тому що в ній знаходиться кліщ. Всі вражені бруньки потрібно відразу спалити.
  • Підготуйте лійку з наконечником-розпилювачем. Бажано використовувати металеву (не всі пластикові підходять для окропу).
  • Зв’яжіть гілки кущика мотузкою, щоб вони знаходилися близько один до одного. Завдяки цьому ви витратите менше зусиль і води для поливу.

Обробка смородини і агрусу окропом від хвороб і шкідників Поливати кущі смородини і агрусу потрібно за наступною схемою:

  • Наповніть лійку окропом.
  • Полийте кущ окропом з усіх боків. Вода повинна рівномірно обливати кущ по колу і по всій висоті.
  • Не можна ошпарювати одну ділянку куща більше 3-5 секунд!
  • При цьому на два-три куща повинно вистачити приблизно 10 літрів води (стандартний обсяг великої лійки).

Обробка смородини і агрусу окропом від хвороб і шкідниківЗверніть увагу! Щоб захистити смородину і агрус від шкідників і захворювань, рекомендується також вдатися до обприскування фунгіцидними та інсектицидними препаратами.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: