Як правильно робити обрізку малини восени

Малина – багаторічний чагарник з довгим розвитком, доглядати за нею потрібно ретельно. Урожай у неї з’являється на дворічних стеблах. Тому щоб ягода давала хороші плоди, щоб вони не дрібнішали, а сам малинник не став джунглями, потрібно знати, як обрізати малину восени, щоб вона змогла пережити зиму, як вести себе при посадці, адже посаджений кущ по-різному реагує на умови проживання. І якщо ви хочете дочекатися рясного врожаю, то краще обрізати її кілька разів за сезон, а осіння обрізка повинна бути особливо уважною, оскільки потрібно обрізати малину так, щоб у наступному році у неї був великий урожай. Чи треба обрізати малину восени? Наша відповідь коротка – треба! Якщо Ви не знаєте, що включає в себе підготовка малини до зимової обрізки, читайте статтю.

Мета і терміни обрізки

Весняна обрізка — природне продовження осінньої. Слід обрізати пагони малини і смородини поламані, хворі, зайві і слабкі. Як правило, обрізаючи запущений малинник, ви самі зобов’язані зрозуміти, як саме ви будете вирощувати ягоди – кущовим або ж рядовим способом. І вже тільки після вирішення яка схема вам підійде, обрізати її.

Як правильно робити обрізку малини восениПагони починаємо вирізати максимально низько, щоб не було ніяких пеньків, куди можуть потрапити різні комашки. Перемерзлі стеблинки і верхівки обріжемо до здорових бруньок. Решта повинні бути заввишки приблизно півтора метра. Така обрізка буде дуже корисною. Потрібно видаляти з 25 см. Завдяки цим маніпуляціям збудяться бруньки, які потім утворюють пагони з ягодами, якщо залишити старе стебло – буде все дуже погано.

Якщо стебельце і верхівки взагалі не обрізати, то більшість ягідок будуть дуже маленькими, проте тоді стебел малини буде занадто багато, не буде вентиляції і рослина захворіє. Тому відстань між рядами зобов’язана в районі 2,3 метрів, а відстань від куща до куща 1,6 метра.

Як правильно робити обрізку малини восениА так таке омолодження стеблинок буде мати дуже великий омолоджуючий ефект на всю малину!

При відмінних умовах і якісному догляді з одної рослини зможе вирости до 25 пагонів.

Відео «Навіщо потрібна обрізка малини восени»

У цьому відео Ви дізнаєтеся, навіщо потрібно обрізати малину.

Технологія обрізки

Якщо ви не знали, як правильно обрізати малину восени, зараз ми вам розповімо! Обрізка малини восени відбувається перед заморозками, це може бути і жовтень і листопад – все залежить від клімату. Головне, щоб холод зустрічало вже підрізане стебло. Тоді відбувається осіння обрізка і зрізають старі дворічні стебла. Зиму вона зможе пережити тільки так. Так що, якщо ви вирішували потрібно обрізати малину восени чи ні, відповідь одна — необхідно! Адже саме догляд за малиною восени дасть зачатки новим плодам.

Як правильно робити обрізку малини восениПри обрізанні малини на зиму видаляють всі хворі пагони. Їх просто-напросто виносимо і спалюємо.

Багато городників при відсутності ремонтантної малини, щоб збільшити дозрівання малини звичайної обрізають її особливим способом. Одні верхівки роблять коротші на 15 см, інші-на 25. Треті зрізають наполовину і т. д. Завдяки цьому першими будуть плодоносити довгі пагони. А ті, які підрізали мало не як пеньок, почнуть плодоносити в кінці літа. Ось така нескладна обрізка восени.

Пам’ятайте, що така осіння обрізка знизить врожайність. Хоч розмір ягідок може трохи збільшитися.

Як правильно робити обрізку малини восениКрім цього можна обрізати її влітку. Багато хто не знають, чи можна обрізати малину влітку, а якщо знають, то не впевнені яка правильна обрізка в цей сезон. Літня обрізка передбачає видалення під час цвітіння пагонів з зів’ялими верхівками і кущів, які вражені вірусами. Не потрібно чекати осені щоб прибрати ці пагони, адже вони є джерелом болячок. Відразу видаліть зайву поросль, бо вона виснажує навіть більше ніж бур’яни.

Обрізку малини восени потрібно робити після того, як ви вирішите, чи будете підрізати навесні. Якщо весняної обрізки не планується, то восени залишають найсильніші пагони.

Пам’ятайте, що малину можна вирощувати на одному місці до 10 років. Але найчастіше термін експлуатації не перевищує 5-8 років. Для того щоб омолодити куточок раз в 6-7 років міняйте старі кущі на нові.

Найкраще обрізати малину під пеньок. Завдяки цьому ми позбавимося від усіх болячок.

Як правильно робити обрізку малини восениТакож ще є подвійна обрізка, вона дасть відмінні результати. Але вимагає професійного рівня агротехніки. Малина дуже вимоглива до грунту, великі врожаї можна отримати лише при відмінному догляді, як за грунтом так і за обрізками.

Навесні проводиться друга обрізка. Коли на рослинах розпустяться листочки на 15 см потрібно обрізати верхівки всіх пагонів. У підсумку прокинуться сплячі бруньки. А дозрівання буде проходити не всі відразу, а поступово аж до перших холодів.

Також така обрізка забезпечить отримання величезної кількості зав’язей. Але для того, щоб знати точно, що розміри врожаю будуть великими, не перевантажуйте рослину і забезпечте кущі водою і добривами.

Наприкінці весни можна прищепити верхівки дворічних пагонів, щоб перше плодоношення було пізніше. Верхівки свіжих вкорочувати безглуздо, бо саме на них і закладається урожай. І якщо ви зріжете їх, то ягоди просто не достигнуть.

Особливості обрізки ремонтантної малини

Обрізка ремонтантної малини має свої особливості в обрізанні і в залежності від того вирощувати її для двократного врожаю і або одноразового. У другому випадку вирізаються всі пагони, а в першому – роблять стандартну обрізку.

Суть подвійної обрізки ось у чому. На початку літа проводять першу обрізку кущів. Коли пагін виростає на висоту 1 м. у нього зрізають верх. Після цього починають активно рости бічні пагони, які до серпня будуть в півметра. Тільки пам’ятайте, що друге обрізання потрібно проводити вчасно! Інакше просто-напросто нові пагони замерзнуть.

Правила і особливості позбавлення від порослі

Після того, як ви зібрали перший урожай, видаліть старі пагони. Це прискорить дозрівання другого врожаю.

Також така обрізка виключить пригинання пагонів малини до землі і позбавить від болячок. А якщо у вас на ділянці буде і звичайна і ремонтантна малина, то ви точно отримаєте величезний врожай.

Відео «Подвійна обрізка малини»

У цьому відео Ви дізнаєтеся, навіщо це робити і яку вигоду Ви отримаєте.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: