Як обрізати малину влітку після збору врожаю?

Проведення обрізки підтримує врожайність культури на рівні, дозволяє рослині розвиватися в правильному напрямку. З статті дізнаємося, як відбувається обрізка малини після збору врожаю, з’ясуємо всі головні особливості процедури.

Як обрізати малину влітку після збору врожаю?Функції, які несе в собі обрізка малини після її плодоношення:

Запобігання «здичавіння» куща

Малина відома своєю схильністю до неконтрольованого розростання. Якщо вчасно від молодої порослі не позбавлятися, чагарник заполонить всю ділянку. У рослини настільки сильна і потужна коренева система, що від посиленого розмноження її зможе утримати тільки регулярна обрізка.

Якщо процедурою знехтувати, один кущ малини зможе видати до двадцяти нових пагонів. Зрозуміло, що нормального розвитку рослини і хорошого врожаю в цьому випадку можна навіть не чекати.

Підтримка плодоношення

Без своєчасної і грамотної обрізки не буде і хорошого врожаю. Даний факт досвідченим садівникам добре відомий.

Якщо від старих, слабких, непотрібних пагонів вчасно не позбутися, вони будуть віднімати у материнського куща харчування, воду: це не може не позначитися негативно на врожаї.

Ягід в цьому випадку стане не тільки менше за кількістю, вони ще й самі почнуть дрібніти. Смакові властивості плодів теж стануть гірші.

Позбавлення від старих гілок

Малина має дворічний цикл плодоношення. Ягоди дають пагони на другий рік свого життя.

Таким чином, після плодоношення ці пагони свою функцію втрачають і повинні бути видалені. Якщо старі пагони не обрізати, вони заберуть у куща все харчування і сили: молоді гілки не зможуть нормально вирости, зміцніти.

Захист від хвороб, шкідників

Сильна загущенность куща призводить до появи в його кроні вогнищ інфекцій, гнилі, цвілі, грибка.

У загущеною, щільною кроною, куди не надходять сонячні промені, створюються сприятливі умови для розмноження різних шкідливих спор. Це призводить до захворювання малини, в перспективі – і до її загибелі.

Запобігання підмерзання малини взимку

Якщо обрізку не провести за всіма правилами, молоді міцні пагони рослини можуть за зиму вимерзнути. Справа в тому, що чагарник направляє сили і харчування в першу чергу не на нову поросль, а на старі пагони, підтримуючи їх.

Таким чином, нехтування обрізанням після плодоношення може призвести до того, що нові пагони просто вимерзнуть без підтримки.

Представлених вище причин цілком достатньо, щоб зрозуміти всю важливість обрізки малинового куща після чергового плодоношення влітку. Процедура обов’язкова, і повинна неухильно дотримуватися кожним садівником, якщо, звичайно, він розраховує на хороший, якісний урожай.

Коли обрізати? Терміни

Процедура проводиться зазвичай влітку, по завершенню рослиною чергового періоду плодоношення. Але іноді обрізку відкладають на вересень, а то і на жовтень.

Більшість садівників намагається з процедурою не затягувати, оскільки старі пагони продовжують забирати у рослини поживні речовини і соки, затінюють крону.

Оптимальні терміни з серпня і по середину вересня, якщо є необхідність до середини жовтня.

За місячним календарем:

  • 15,24 липня;
  • 6-8,16-19 серпня;
  • 5 вересня.

Як обрізати після збору врожаю?

Як обрізати малину влітку після збору врожаю?Процедура така:

Насамперед позбавляються від старих пагонів, розташованих в безпосередній близькості до грунту. Пеньки при цьому залишати не можна, оскільки в них можуть знайти собі зимовий притулок личинки шкідників, спори грибка.

Проводиться видалення слабких пагонів і тих, що ростуть неправильно, загущуючи крону.

У всіх міцних молодих гілок зрізається верхівка приблизно на 10 см. це допоможе стримати бурхливе зростання порослі. Таким чином в зиму малина піде підготовленою і не перемерзне.

Пізня

Молоді пагони у малини пізніх сортів рекомендується вкорочувати до збору врожаю. Так як після збирання рослині може не вистачити часу зміцніти до холодів. Ну або залишити процедуру до весни.

Ремонтантна

Якщо малина відноситься до сорту ремонтантного, плодоносить виключно на пагонах-однолітках, у неї видаляються всі пагони підчисту. Такий підхід робить обрізку набагато простішою процедурою, значно полегшує життя садівника.

Літні сорти

Малина, плодоносна влітку користується найбільшою популярністю у садівників. Саме подібні сорти більше інших і поширені на всій території країни. Врахуйте при обрізанні такого куща, що чим довші його гілки будуть, тим більше на них сформується плодових соків. І тим вищим вийде врожай.

Молода поросль в даному випадку регулярно і протягом усього сезону проріджується. Залишати слід тільки сильні, найміцніші пагони. Які гарантовано в майбутньому році дадуть хороший врожай.

Осінні сорти

Якщо малина належить до сорту, який дає врожай восени, обрізають її, переважно, навесні. Влітку обрізку не проводять, видаляючи тільки кореневу поросль.

Але восени, після того, як всі ягоди будуть зібрані, пагони зрізаються врівень із землею. Не турбуйтеся: малина дивно швидко обростає новими пагонами, тому в майбутньому році урожай вам буде забезпечений.

Як боротися з кореневою порослю?

Як обрізати малину влітку після збору врожаю?Досвідчені садівники знають, що у малини є два види молодих пагонів:

  • непотрібні кореневі відростки;
  • важливі пагони заміщення.

Для нас важливість представляють пагони заміщення, які прийдуть на місце старих, видалених. Ці пагони в наступному році стануть плодоносними, забезпечуючи безперервний цикл врожаю.

Виростають вони з бруньок, що знаходяться на кореневій шийці рослини. Пагони заміщення відіграють найважливішу роль, омолоджую кущ, продовжують його життя і забезпечують плодоношення.

Слід правильно видаляти пагони заміщення, враховуючи принципи нормування врожаю. На одному дорослому кущ після обрізки повинно залишитися не більше 8-12 найпотужніших і сильних пагонів. Видаленню, в першу чергу, підлягають гілки слабкі, хворі і загущающуючі крону.

Кореневі нащадки важливої ролі не грають, і найчастіше є серйозною перешкодою. По суті, такий пагін – молодий кущ, тільки поки не відокремлений від материнського, повноцінний саджанець. Виростають подібні пагони з бруньок не кореневих, а придаткових.

Перші 3-4 роки коріння пасинка і материнські один з одним пов’язані, але якщо не втручатися, на четвертий-п’ятий рік зв’язок урветься. Молода рослина, таким чином, стане повністю автономною і самостійною.

Але чи потрібен садівникові цей новий кущ, ось в чому питання. До того ж пасинок з’являється за сезон не один, а у великій кількості — часто близько двадцяти.

Уявіть, якщо всі їх залишати щороку рости. В цьому випадку вся садова ділянка виявиться незабаром засадженою малиною: місця не залишиться ні грядкам, ні теплиці.

Тому, звичайно, кореневі пасинки нещадно видаляються. Обов’язково щороку. Але якщо якийсь міцний кущик сподобався, його можна і залишити для подальшого розширення малинника.

Непотрібну поросль можна просто обрубувати лопатою — без материнського харчування вона швидко всохне.

Отже, ми дізналися, як обрізати садову малину після збору ягід. Процедура, хоч і не найпростіша, все ж цілком посильна для будь-якого садівника.

Нехтувати обрізанням не можна: від процедури повністю залежить врожайність куща, багато в чому — його здоров’я і довголіття. Та й підтримка акуратного вигляду ділянки теж стоїть не на останньому місці.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: