Як обрізати калину восени?

Забезпечити хорошу врожайність калини допомагає вивчення різних рекомендацій по догляду за нею. Розглянемо докладно, як організувати обрізку калини восени, що дозволяє продовжити її життя і сформувати правильну крону.

Коли обрізати?

Як обрізати калину восени?Операція, яка передбачає видалення гілок або їх частин, травмує рослину. Через це обрізати калину необхідно тоді, коли відсутній рух соків в ній.

Така фаза стартує з листопада, фінішуючи перед весняним розпусканням бруньок. Тому організовувати захід потрібно восени, протягом зими і на самому початку весни.

При морозах садівники вкрай рідко відвідують свій сад, ранньою весною земля на ділянці досить сира, а дачний сезон починається, коли вже зовсім потеплішає, всі дерева цвітуть. Тому оптимальним періодом очищення традиційно прийнято визнавати осінь.

Це справедливо, але не щодо калини.

У рослини є три варіанти обрізки крони:

  • формуючий;
  • санітарний;
  • проріджувати.

Для кожної рекомендовано свій час виконання.

Строки за місячним календарем

Використовують місячний календар в садівництві багато дачників. Він підказує, коли слід виконувати ті або інші дії, пов’язані з доглядом за калиною. Це викликано тим, що будь-які рослини чутливі до змін фаз місяця.

Застосовується календар часто при необхідності уточнити дати обрізки різних плодових дерев, в числі яких і калина. При молодику небажано сіяти або садити що-небудь.

Також небажано використовувати гострі інструменти: лопату, пилку або ніж. Ці дні підходять лише для знищення бур’янів. Калину рекомендовано обрізати при зростаючому Місяці.

Схема обрізки восени

Як обрізати калину восени?Коли заплановано виростити калину, як невелике деревце, вже на старті її формування потрібно залишати недоторканим вертикальний провідник, повністю видаляючи інші гілки. Схема формування крони також передбачає видалення кореневої порослі і бічних гілок.

Якщо пару років виконувати такий захід, калина сформує практично рівний стовбур, має двометрову висоту. Потім слід почати формувати крону.

Для цього потрібно прищепити активну точку росту (видаливши кінчик на вертикальному провіднику). Коли на гілці в цьому місці проростуть нові бруньки, деревце почне розростатися вшир.

Коли прийнято рішення забезпечити калині її природну форму (кущ), вже на наступний після посадки рік потрібно підрізати кожну гілку, видаляючи по три вузла.

Як тільки гілки підростуть на третину метра, відразу потрібно прищепити всі точки росту. Це дозволить прорости молодим пагонам з нирок, а вони вже стануть основою майбутнього куща.

Кожен наступний рік неодмінно потрібно виконувати регулярну обрізку, щоб сформувати бажаний обсяг калини.

Як обрізати?

На відміну від більшості фруктових дерев, для обрізки калини відсутні чіткі рекомендації. Підходити до заходу необхідно індивідуально, розглядаючи для рослини можливості знизити зростання за допомогою обрізки бічних гілок, спрямованих всередину крони.

Коли пагін занадто довгий (більше 2 метрів), має кілька відгалужень, бажано приблизно на відстані 1,5 м від ґрунту його вкоротити на одне таке відгалуження. В результаті вийде невисока калина, що має розлогу крону, яка не загущена. Буде дуже зручно восени збирати з неї урожай.

Коли пройде років десять, рекомендовано виконати кардинальну обрізку, видаляючи всі пагони на відстані 15 см від землі, залишаючи лише частину приростів, на кожному з яких присутні дві бруньки.

Поступово з них активно виростуть гілки, кущ калини повністю оновиться. Досить буде потім тільки вибрати п’ять пагонів, обрізати їх на бічне відгалуження після досягнення зростання в 1,5 м.

Як обрізати калину восени?Зріз робіть паралельно стовбуру, відступивши від нього близько 3-5 мм

Молоді, плодоносні, старі

Оскільки у калини ростуть кореневі нащадки, формувати рослину, як дерево, набагато складніше, ніж грушу або яблуню.

В процесі догляду необхідно керуватися наступними рекомендаціями:

  • Молодому саджанцю потрібне хороше вкорінення. Тому два роки слід не чіпати його, відмовившись від формуючої обрізки.
  • Лише на третій сезон восени необхідно вибрати з усіх виросли пагонів найбільш прямий і досить сильний. Всі інші без жалю видаляйте.
  • Наступні три роки займайтеся вирощуванням саме цього пагона. Нижні гілочки з боків слід обрізати на відстані від грунту 40 см, а от верхні залишати для вибору серед них майбутніх скелетних гілок.
  • Як тільки стовбур досягне висоти 1,5 м, відразу забезпечте прищіпку точки росту.
  • Сформуйте з бічних пагонів верхнього ярусу бажаний вид крони. Забезпечте, щоб вона не була густою.

Неодмінно регулярно усувайте кореневу поросль. Деревце калини досить крихке, його стовбур виростає не дуже товстим, зазвичай викривленим, тому легко ламається під поривами сильного вітру.

Щоб усунути ймовірність такої ситуації, потрібно організувати підпірку, хоча труба або кілок, встромлені в землю близько калини, здатні істотно зіпсувати красу рослини. Варто враховувати, що калина у вигляді дерева дає менше ягід в порівнянні з кущем.

Головне достоїнство такого способу вирощування – оригінальність. Однак є сорти, що не дають кореневої порослі. Вони спочатку ростуть одним стовбуром, тому формування у вигляді дерева – єдиний варіант звільнення.

Декоративні (кущем), штамбові

Дачнику слід розуміти, що недостатньо просто посадити калину. Найбільше сил відніме згодом формування штамба. Через продукування кущем безлічі порослевих кореневих пагонів потрібно регулярно, причому точково, виконувати їх видалення.

Для осінньої обрізки калини більшість рекомендацій починаються саме з необхідності видалення цих відростків. Залишити дозволено тільки найбільш потужний з них. Його виявити легко, оскільки він росте ідеально прямо.

При бажанні вирощувати кущі калини вже на наступну осінь, після посадки потрібно коротко зрізати всі виросли гілки, залишаючи лише дві бруньки. Далі стежте за їх зростанням.

Як тільки новий пагін виріс до 30 см, виконайте процедуру, що вимагає прищепити точку росту. Бруньки забезпечать зростання досить сильних пагонів, які стануть згодом основою красивого куща.

При бажанні можна буде після додати до нього кілька гілок, використовуючи нову поросль, щоб сформувати такий обсяг калини, який вам подобається, або дозволяє площа, відведена для рослини.

Догляд після обрізки

Хоча калина є не примхливj. рослиною, все таки обрізка – травмуючbq захід, після якого потрібно виконати деякі дії, що допомагають швидше і простіше залікувати пошкодження.

Саджанець легко сприймає всі дії над ним, запросто організовуючи нарощування всього відрізаного по недосвідченості.

Наведені нижче прості рекомендації допоможуть початківцю садівникові не завдати непоправної шкоди Калині:

Після проведення такого заходу, як обрізка, що є шоковою операцією, рослинe неодмінно потрібно підгодувати. Восени для цієї мети ідеально підійдуть фосфорно-калійні добрива, що відносяться до категорії мінеральних речовин.

Серед органічних продуктів краще всього використовувати торфокомпост – він буде одночасно харчуванням для калинових коренів, а також мульчею, яка захистить dsl зовнішніх впливів несприятливих температур.

Кожен зріз, zrbq має діаметр більше, ніж 1,5 см, необхідно неодмінно обробити олійною фарбою або садовим варом. Ця процедура запобігf’ проникненню в щілини шкідливих мікроорганізмів, не кажучи вже про великих шкідників і їх потомство.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: