Як і чим підгодовувати яблуні навесні?

Підживлення яблунь навесні – важливий етап у догляді за деревами. Без ефективних підживлень дерева не будуть повноцінно розвиватися, плоди не зможуть добре налитися.

Що потрібно врахувати при виборі підгодівлі?

Як і чим підгодовувати яблуні навесні?

Критерії вибору весняного підживлення для яблуні:

 • Склад землі і її стан. В чорнозем не потрібно додатково вносити ні мінерали, ні органіку. Глинисті ґрунти потребують мульчування, яке виконують органічні речовини.
 • Погодні умови. На заболочені ділянки і при прогнозі на велику кількість опадів вносять сухі добрива, в посушливий період – тільки розведені у великій кількості води і наступному рясному зрошуванні. Весняна і осіння схема підгодівлі також відрізняються один від одного.
 • Вегетативний період. Від пробудження дерева після зимової сплячки до збору врожаю підживлювати необхідно органікою і мінеральними речовинами і за різними схемами.
 • Вік рослини. Молоді дерева при нормальному стані грунту і достатньому догляді (зрошення і прополка, помірна боротьба з шкідниками) не потребують додаткової підгодівлі, так як отримують достатню кількість корисних речовин з води, землі і повітря.
 • Наявність захворювань. Добрива можна використовувати і для збільшення опірності грибкових хвороб, а також шкідників. Наносити речовини з цією метою слід на стовбур, гілки і листя методом обприскування.
 • Індивідуальні фактори (можливість поливу, щільність насаджень, питання вартості препаратів).

Види добрив:

 • Органіка (коров’як, компост, пташиний послід, торф, кінський гній). До них можна віднести і сидерати, які дуже ефективні на території молодих садів в міжряддях, але вимагають додаткових зусиль – скошування і прополки грунту. Пропорція 4-8 кг на 1 м2.
 • Мінеральні речовини (азотні, фосфорні, калійні). Це основна їжа, щоб підгодувати дерева в період плодоношення. Пропорція азотних і фосфорних – 12-15 г на 1 м2. Калій – 10 г на 1 м2.

Також є комплексні мінеральні добрива, які підходять для всіх видів грунту і вносити їх можна ранньою весною і пізньою осінню.

Правила внесення

Як і чим підгодовувати яблуні навесні?Більшу частину корисних елементів до дерев надходять з води і землі. Яблуні не виняток, тому після зимової сплячки спостерігається гостра нестача поживних компонентів, яку можна заповнити спеціальними підгодівлями.

Загальна схема весняного підживлення складається з 3 етапів:

 • До цвітіння, яка виконується в першій половині березня (максимум в середині).
 • В період цвітіння, яку проводять на початку-середини квітня.
 • Після закінчення цвітіння, її проводять в першій половині травня.

Але слід пам’ятати, що в залежності від регіону приблизні терміни можуть змінюватися.

До цвітіння

Підживлення до цвітіння здійснюється із застосуванням кореневого підживлення, в основному азотовмісними речовинами. Вносять аміачну селітру (40 г для дорослого і 20 г для молодого дерева на 10 л води); сірчанокислотний калій (5 г на 5 л); сульфат амонію (15 г на 5 л при спільному використанні з іншими препаратами і 25 г на 5 л при основної підгодівлі).

Використовують і сірчанокислий калій. І для дорослих, і для молодих дерев речовина розбавляється в рівних пропорціях: не більше 5 г сухого порошку на 5 л води.

Під час цвітіння

Етап активної вегетації вимагає внесення суперфосфатів (1 г на 1 л), сірчанокислотного калію (6 г на 1 л), карбаміду (50 г на 1 л). При цьому дерево активно зрошують. Під час цвітіння бажано використання і органічних речовин: коров’як (5 кг на 10 л води достатньо для 1 кв. м землі), курячий послід (2 кг на 1 л на 1 кв. м ґрунту). Ці види добрива вносять безпосередньо після замішування.

Підживлення сечовиною відбувається шляхом обприскування груш і яблунь (2 столові ложки на 10 л води). Цей розчин застосовують як до періоду цвітіння, так і під час.

По завершенні цвітіння

Коли плоди вже наливаються доречно застосовувати не тільки кореневе, але і позакореневе підживлення.

Для першого виготовляють суміші:

 • нітрофоска (50 г) і сухий гумат натрію (1 г) на 10 л води;
 • зелені розчини (трава три тижні міститься під плівкою у воді).

Підгодовувати позакореневу систему можна сечовиною або деревною золою (1 стакан на 2 л води).

Основні правила

Щоб не зашкодити дереву і не зіпсувати смак плоду, слід не тільки дотримуватися рекомендованих доз препарату та схем їх розчину, але і використовувати такі рекомендації:

 • Проміжок між різними видами підгодівлі не менше 10-15 днів.
 • За 1 місяць до збору врожаю припиняють внесення добрив і поживних речовин.
 • Щоб підживити дерево досить 3-4 підгодівлі.
 • Перший етап проводять обов’язково ще до цвітіння.
 • Вносити кореневе підживлення потрібно в пристовбурні кола, розташовані від основи дерева не менше ніж в 60 см.

Не потрібно ігнорувати потреби саду і після отримання врожаю з нього.

Виснажене вегетаційним періодом дерево потребує турботи: зрошення, забезпечення доступу повітря в грунт, а також корисних речовинах (калій, фосфор). Поетапна весняна, літня і осіння робота в саду гарантує хороший врожай своєму власникові.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: