Чим підгодувати полуницю восени – правила осіннього підживлення

Восени потрібно думати про те, як забезпечити рослині комфортні умови для того, щоб вона успішно пережила зиму і в наступному сезоні порадувала нас багатим урожаєм. За літо полуниця встигла витратити всі запаси поживних речовин з грунту. Тому одне з важливих завдань садівників полягає в тому, щоб вирішити, чим підгодувати полуницю восени.

Терміни і схема підгодівлі

Залишити себе і своїх близьких в урожайний сезон без запашних ягід – справжній злочин. Тому підгодівлі полуниці слід приділити належну увагу, адже не всі садівники можуть похвалитися наявністю ділянки з багатим чорноземом. Після закінчення періоду плодоношення не забудьте зрізати з кущів старе листя. Адже саме воно може стати причиною багатьох захворювань. Після цієї процедури можна проводити підгодівлю.

Схема внесень добрив проводитися в три етапи: навесні, в літній час після того, коли урожай зібраний, і восени. Основне завдання осінньої підгодівлі – це підготовка рослин до зими. Вона проводиться в два етапи. Першу осінню підгодівлю потрібно проводити на початку вересня, коли ще на кущах є листочки. Виберіть сухий сонячний день – і приступайте до роботи. Можете внести Кемиру, не більше 50 грам на 1 м. кв. Другу необхідно провести в жовтні. У цей час можна внести гумат калію.

Однорічні рослини потрібно підгодовувати в обов’язковому порядку, адже без добрив вони не зможуть вдало пережити холодну зиму. Звичайно, багатство всього врожаю безпосередньо залежить від того, була проведена підгодівля полуниці восени чи ні. Але молодим рослинам вона просто життєво необхідна, адже без неї шанси на успішну зимівлю знижуються. Буде відмінно, якщо ви перед появою заморозків внесете в грядку гній (кінський, або ж коровячий). Щоб не нашкодити рослинам, дотримуйтеся схеми внесення добрив: на один квадратний метр не можна вносити більше 3 кілограм гною.

Чим підгодовувати

Від того, чим ми підгодовуємо ягоди, залежить майбутній урожай. Тому до цієї справи потрібно підійти серйозно.

Всі добрива можна поділити на три типи:

  • органічні;
  • мінеральні;
  • змішані.

Органічні добрива під полуницю восени – це безпрограшний варіант: вони підходять для підживлення будь-яких рослин, і ягоди – не виняток. Тому підживлювати ягоди можна перегноєм, гноєм, деревною золою. Стане в нагоді і курячий послід, проте його потрібно спочатку залити водою і дати настоятися. В чистому вигляді в якості добрива послід використовувати небезпечно, тому перед підгодівлею розведіть його в пропорції 1:10. Золу ж розчиняти не потрібно, просто підсипте її під кущі.

Чим підгодувати полуницю восени – правила осіннього підживлення

Органічні добрива для полуниці восени гарні ще й тим, що вони можуть послужити в якості шубки, яка захистить ваші ягоди в холодну зиму. Тому вони особливо потрібні рослинам. Підгодовувати полуницю можна також мінеральними комплексами, адже вони містять всі необхідні корисні елементи. Мінеральні добрива можна вносити не тільки восени. Після того як зійде сніговий покрив, ви можете знову побалувати ними ваші рослини.

Звичайно, які добрива використовувати – вирішити вам. Але для того, щоб посилити їх ефективність, потрібно використовувати для підгодівлі і мінеральні і органічні. Запам’ятайте також одне важливе правило: для спідживлення однорічної плантації найкраще використовувати азотні суміші.

Готуємо добрива самостійно

Прекрасну збалансовану поживну суміш ви можете приготувати самостійно своїми руками. Склад добрива залежить від того, коли саме ви проводите підгодівлю. Якщо на початку вересня, то полуницю слід підживити сумішшю з розведеного ферментованого коров’яку і деревної золи. Розраховуйте, що на одне відро коров’яку необхідно півсклянки золи.

Чим підгодувати полуницю восени – правила осіннього підживленняЩо стосується жовтневої підгодівлі, то досить в десяти літрах води розчинити один стакан деревної золи. До цієї суміші додайте ще 2 столові ложки нітрофоски, а також 30 грам калійного добрива. Тепер підживленням полийте кожен кущик полуниці. Після підгодівлі таким розчином ягоди, безсумнівно, дадуть хороший урожай.

В якості основи для добрива можна використовувати і, як може здатися на перший погляд, зовсім не відповідні для цього продукти. Наприклад, сироватку і молоко. Кисломолочні продукти багаті сіркою, кальцієм, фосфором, азотом.

Окрім того, вони не тільки збагачують самі рослини, але й сприятливо впливають на грунт. Всім відомо, що найкраще ягоди себе почувають на слабокислому грунті, а кисломолочні продукти можуть зробити його саме таким. Щоб приготувати добрива, потрібно просто до молока або до сироватки додати золу, гній і перегній.

Підживлення при посадці

Важливо приділити особливу увагу підгодівлі полуниці при посадці. Деякі вважають, що після того, як урожай зібраний, рослини не потребують догляду. Але ця думка помилкова.

Якщо ви вирішили садити полуницю восени, то на кожен квадратний метр підготовленої перекопаної землі потрібно внести 3 кг перегною, 40 грам суперфосфату, а також 10 грамів хлористого калію.

Чим підгодувати полуницю восени – правила осіннього підживлення

Якщо для підживлення при посадці ви використовуєте гній, то уважно стежте за тим, щоб він не потрапляв на самі рослини, інакше можуть бути опіки. Після того як ви висадили розсаду, промульчируйте грунт навколо соломою або компостом. На другий рік після висадки рослин під кущі необхідно знову внести по 3-4 кг перегною на квадратний метр.

Правильна і збалансована підгодівля при посадці – кращий гарант того, що рослини добре перенесуть зиму і дадуть багатий урожай.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: