Головна / Дача / Город / Опис сорту томатів «Чіо Чіо Сан»

Опис сорту томатів «Чіо Чіо Сан»

Томат Чіо Чіо Сан варто вирощувати тим, хто не боїться весь сезон займатися підв’язкою і пасинкуванням куща. Опис від виробника і численні відгуки добрих господарів обіцяють велику кількість дуже смачних плодів універсального призначення, а отже, є заради чого працювати.

Опис сорту

Цей індетермінантний сорт, точніше, гібрид першого покоління, відомий з 1998 року. З 1999 року він має офіційну реєстрацію в реєстрі насіння, з цього ж року починається його тріумфальний хід по теплицях і городах.

Опис сорту томатів «Чіо Чіо Сан»

Кущ росте величезний, довжина стебел не обмежується двома метрами, якщо умови сприятливі. Вираженого штамба немає, кущ потрібно формувати, стебла підв’язувати по мірі зростання. Кисті утворюються розгалужені, на кожній формується 40 – 60 невеликих сливовидних плодів, буває і більше. Дозрівають вони через 100 – 120 днів після проростання насіння.

Відео «Опис сорту Чіо Чіо Сан»

З відео Ви дізнаєтеся нові факти про цей сорт томатів.

Характеристика

Середньоранній індетермінантний сорт томату Чіо Чіо Сан з одного куща дає від чотирьох кг плодів рожевого кольору з середньою вагою 35 г кожен. Невеликі помідори з міцною шкіркою мають щільну консистенцію, всього дві насіннєві камери без рідини або слизу, насіння небагато, воно дрібне за розміром. Смак у них солодкуватий, аромат дуже слабкий, як всі рожеві помідори, їх відносять до десертних, але це анітрохи не обмежує спектр їх застосування. Помідори відмінно підходять для салатів, не лопаються при консервації і солінні, зберігають свій ніжний смак у соусах і соках. Вони можуть довго зберігатися у свіжому вигляді, що дозволяє їх легко транспортувати на великі відстані.

Опис сорту томатів «Чіо Чіо Сан»

Сортовою особливістю вважається дуже розгалужена кисть, підв’язувати припадає на гілки, так і окремі кисті з великою кількістю плодів. Робити це потрібно дуже обережно, тому що тендітні стебла легко зламати.

У томата Чіо Чіо Сан опис не скупиться на похвали. Він стійкий до несприятливих кліматичних умов, прекрасно росте та плодоносить на сонячних чорноземах України. Але такі ж гарні врожаї дає не тільки в чорноземі, може миритися з великою спекою і вирощуванням у тіні, стійкий до багатьох хвороб і шкідників.

Переваги і недоліки

Безумовними перевагами сорту можна вважати невибагливість і життєстійкість рослини, високу врожайність, відмінна якість плодів, середньоранні строки дозрівання. Всього кілька кущів можуть забезпечити потреби родини на цілий рік. Помідори Чіо Чіо Сан можна вирощувати з комерційною метою – велика кількість плодів універсального використання, добра збереженість і транспортабельність можуть принести чималу вигоду.

Опис сорту томатів «Чіо Чіо Сан»

До недоліків зазвичай відносять необхідність постійно стежити за зростанням куща, підв’язувати його, прибирати зайві пагони. Ще треба не затягувати із збиранням врожаю, перестиглі помідори можуть розтріснутися.

Особливості вирощування, догляду і зберігання

«Чіо Чіо Сан» вирощують розсадним способом. На початку березня насіння замочують солоною водою, відкидаючи порожні, потім знезаражують їх неміцним розчином марганцівки, після чого миють чистою водою. Деякі овочівники замочують у розчині стимуляторів росту або добрив, але це зовсім необов’язково. Посаджене в живильну землю на глибину до 2-х см, насіння чудово сходить протягом тижня.

Опис сорту томатів «Чіо Чіо Сан»

Після появи 2 – 4 справжніх листочків їх пікірують в окремі стаканчики, заглиблюючи при цьому до сім’ядольних листочків, щоб коренева система збільшилася. Іноді роблять другу пересадку, якщо рослини вже готові до висадки у відкритий грунт, а погода не дозволяє цього.

Висадку на город проводять, коли вже минули заморозки. Як правило, це відбувається в травні – червні, в залежності від регіону. Перед цим розсаду привчають до свіжого повітря, сонячних променів.

Садити рослини бажано на відстані не менше 60 см один від одної, а між рядами залишати більше. Така неекономна посадка дозволить формувати кущі в 2 – 3 стебла, якщо між ними буде менша відстань, то доведеться залишати тільки 1 стебло. Бажано заздалегідь підготувати міцні і стійкі шпалери або кілки, до яких поступово будуть порив`язуватися гілки.

Поливати необхідно теплою водою по мірі висихання землі. Потрібно все літо прополювати і рихлити землю навколо кущів. Кілька разів, особливо з початком формування плодів, томати підгодовують комплексними мінеральними добривами, компостом, розчинами настоїв коров’яку, курячого посліду, трав’яної бражки, дріжджів. Кількість і частота підживлень залежать від загальної поживності грунту, чим більш родючий грунт, тим менше потрібно вносити добрив. Стан рослин, швидкість росту і дозрівання плодів підкажуть, чи потрібні їм додаткові підгодівлі. Зазвичай їх проводять не частіше ніж через 10 – 14 днів після поливу.

Опис сорту томатів «Чіо Чіо Сан»

Зберігати зібрані плоди до використання або переробки потрібно в затіненому сухому місці. При температурі + 10 — +15 градусів вони можуть лежати тиждень, а на нижній полиці холодильника ще довше.

Хвороби і шкідники

При дотриманні правил сівозміни та звичайної агротехніки томати цього сорту показують дивовижну стійкість до основних захворювань, навіть фітофтороз обходить їх стороною.

Опис сорту томатів «Чіо Чіо Сан»

Білокрилки, нематода, а при надмірній сухості повітря ще і павутинний кліщ — ось основні небезпеки для рослин. Вони більше загрожують томатам, вирощуваним в умовах захищеного грунту, набагато рідше вражають їх на городі. Боротися можна за допомогою інсектицидів. Але своєчасне провітрювання теплиць, знезараження грунту перед посадкою, дотримання оптимального рівня вологості допоможуть уберегти помідори від цих шкідників.

Відео «Інструкція по вирощуванню томатів»

З відео Ви дізнаєтеся, як правильно і ефективно вирощувати томати, щоб отримати хороший урожай.

 

Читайте також

Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

Як поливати огірки? Відповідь хвилює багатьох садівників і городників, оскільки полив даних овочів є ключовим …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *