Інженерна дошка для підлоги


Багато десятиліть деревина була головним будматеріалом, і вірно служила людям. З неї можна було побудувати житло, виготовити меблі, настелити підлогу. Незважаючи на те, що в сучасному світі дуже багато чого змінилося, деревина, як і раніше, користується величезною популярністю.

Хоча дошка придбала, деякі видозміни і для настилу покриттів застосовується трохи зміненою. Використання такого покриття для підлоги дає можливість комбінувати кращі достоїнства цільної деревини та новітніх оздоблювальних матеріалів.

Конструктивні нюанси

Інженерна дошка за своєю структурою неоднорідна і включає в себе 2-3 шари. Роль підстави грає вологостійка фанера товщиною до чотирнадцяти міліметрів. Характеристики основи делегують свої якості вже кінцевого виробу — вона здатна витримувати великі навантаження і при цьому не деформуватися.

Двошарова інженерна дошка

Отже, роль підстави такої листової структури відіграють склеєні один з одним фанерні пластини. Внаслідок того, що волокна фанери направлені в різні боки, утворюється підвищена механічна міцність кінцевого продукту. До підстави за допомогою спеціального складу приклеюється наступний шар. Його роль грає висушена деревина має товщину від чотирьох до восьми міліметрів. Для приклеювання застосовуються лише поліуретанові склеювальні склади, внаслідок чого дошка стає повністю екологічною.

Зовнішній шар відповідає за декоративну складову і може бути зроблений зі шпону красивих порід деревини. Ця якість дає можливість підібрати текстуру під фактично будь-які напрямки декору або дизайн підлоги. Зовнішня ламель за потреби може бути оброблена. Так, її можна зістарити або поміняти відтінок. Блискуча або матова текстура поверхні користується практично однаковою популярністю. Габарити дошки підібрані з урахуванням можливої розкладки в приміщеннях різної площі. Її довжина дорівнює 2,5 м, а ширина 24 см.

Тришарова інженерна дошка

Зазвичай подібний продукт іменують тришаровим масивом. І дійсно, фактично він утворений з 3-х шарів деревини:

  1. Зовнішній несе головне навантаження, внаслідок цього робиться з дуба.
  2. Середній шар виготовляється з ясена або іншої деревини. Нюанс полягає у тому, що його волокна спрямовані під прямим кутом до верхнього шару.
  3. Для основи береться практично будь-яка деревина.

По ширині проклеєні дошки складають двадцять і більше сантиметрів. Внаслідок подібної структури вони стійкі до погрішностей лінійних габаритів, і крім цього краще витримують геометрію конструкції. Дана дошка придатна для організації теплих підлог і не дозволяє накопичуватися волозі.

Підвищені фізичні та дизайнерські якості дошка отримує ще й завдяки застосуванню різних хімічних засобів – олії, воску, лаку та інших. Вони можуть глобально впливати на декоративний вигляд покриття, його опір стиранню і можливість ремонту. Інженерну дошку по закінченню укладання практично не можна відрізнити від підлоги зі звичайних дерев’яних дощок.

Достоїнства і недоліки вироби

Застосування високоякісної сировини і грамотне інженерне рішення лягли в основу підвищених експлуатаційних властивостей інженерної дошки для підлоги.

Плюси

Дошка має такі позитивні якості:

  • Універсальність. Інженерна дошка для підлоги буде рівноцінно служити як на системі теплої підлоги, так і бетонній основі.
  • Стабільна конструкція. Внаслідок застосування деревних волокон спрямованих у різні сторони організується універсальна фактура продукту, без внутрішніх напружень. При цьому дошка відмінно протидіє деформації і появі тріщин.
  • Широкий асортимент розмірів. Внаслідок цього можна обчислити найкращі лінійні габарити для окремо взятого приміщення, що знизить кількість стиків. Крім цього економиться витрачений на установку час.
  • Легка установка. Продукт характеризується максимально точними лінійними розмірами. Монтаж спрощує і оригінальне замкове кріплення. За допомогою замка інженерна дошка встановлюється без застосування шурупів або клею. «Плаваючий» метод установки відмінно працює у вологих кімнатах, де під впливом вогкості змінюються лінійні габарити дощок.
  • Екологічність. Всі елементи продукту виготовлені з природної деревини.
  • Довговічність. Товщина верхнього шару складовою дошки дорівнює приблизно п’яти – десяти міліметрів. Що дозволяє її неодноразово піддавати шліфування, фарбування або обробці іншим методом. Період експлуатації виробу досягає п’яти десятків років.
  • Немає потреби в спеціальній обробці. Будматеріал з фабричного складу абсолютно підготовлений до застосування. Підгонка інженерної дошки не потрібна. Внаслідок цього можна економити хороші фінанси.

У перелік плюсів необхідно додати і той факт, що навколишній інтер’єр легко поміняти, залишивши попередній підлоговий будматеріал. Інженерну дошку досить просто відшліфувати або ж поміняти колір покриття. Проте, не дивлячись на все перераховане вище, не можна сказати, що інженерна дошка не має мінусів.

Мінуси

Перелік:

  • Тональна дисгармонія. Кожна окрема дощечка під час обробки єдиним лакофарбовим матеріалом набуває свій власний відтінок, який трохи відрізняється від решти поверхні. Це необхідно брати до уваги при створенні проекту дизайну кімнати. Вироби, які помітно відрізняються текстурою, відмінно виглядають лише на великих площах.
  • Ціна. Вона трохи дешевше, ніж у масиву деревини, проте однак досить висока. Внаслідок цього продукт можна включити в бюджетну категорію.

Необхідно загострити увагу і на проблеми підбору, які також можна внести в список мінусів. На даний момент на прилавках магазинів представлена велика кількість підробок. Серед яких трапляються численні представники явного браку. Його і намагаються збути за коштами роздрібної торгівлі. Внаслідок цього бажано робити перевірений вибір постачальника будматеріалів.

Відмінності між інженерної дошкою і паркетом

Головна ознака, яка висвітлює інженерну дошку в позитивному світлі – це товщина робочого шару. У паркету він в 2 рази менше і дорівнює лише 4-м міліметрам. Це означає, що виконувати обробку інженерного шару можна багато разів, а це значно збільшує період експлуатації будматеріалу і дає можливість швидко поміняти його декоративний вигляд.

Крім цього, є різниця в лінійних розмірах. Інженерна дошка виготовляється в максимально можливих розмірах. А розміри паркетного рішення мають скромний діапазон. Дошка легка в установці і не вимагає особливого догляду. А якщо придивитися до зовнішнього вигляду, то вона навіть перемагає натуральну деревину і паркетний варіант.

Установка

Монтаж на фанеру

Це найпопулярніший варіант установки, який серед професіоналів називають класикою. Метод підійде для будь-якої інженерної дошки. У ролі підкладки під підлогове покриття застосовується фанера товщиною дванадцять – п’ятнадцять міліметрів. Вона розкладається на бетонній поверхні цегляної розкладки. Краще всього для цих цілей застосовувати листи будматеріалу габаритами 500х500 або 750х750 міліметрів. Вони кріпляться до підлоги за допомогою дюбелів або клею.

Будь-які розширення гасяться за допомогою спеціальних зазорів:

  • між панелями – три—п’ять міліметрів;
  • між панеллю і стінний конструкцією – десять—п’ятнадцять міліметрів.

Розкладену фанеру залишають у спокої на дві — три доби, потім можна починати шліфування або іншу обробку будматеріалу. Наступним у списку йде монтаж інженерної дошки.

Її приклеюють на двокомпонентний поліуретановий склад. Він намазується на фанеру рівним шаром і розрівнюється особливим шпателем з зубцями. Якщо будматеріал має замкове кріплення, то немає необхідності його прикручувати до фанери. Інакше інженерну дошку потрібно закріплювати монтажними скобами або шурупами. Не радять наступати на свіжепокладене підлогове покриття протягом 3 діб.

Монтаж на бетонну підлогу

Абсолютно рівна підстава для настилу інженерної дошки абсолютно не потрібна. Вирівняна поверхня з бетону до початку основних робіт піддається грунтовці. Стяжка зобов’язана гарненько висохнути — дозволяється лише два відсотки вологості. Інакше вся вогкість стане поглинатися будматеріалом. Це не принципово, але не дуже бажано.

По периметру класично робиться проміжок в десять-п’ятнадцять міліметрів. Необхідно брати до уваги, що при даному методі монтажу підвищується витрата клею. Якщо замкове кріплення відсутнє між окремими дошками, то їх потрібно закріпити іншим методом до набору міцності клею. Інакше є ймовірність появи негарних щілин між інженерними дошками.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: