Головна / Дача / Ландшафтний дизайн / Вибираємо траву для газону

Вибираємо траву для газону

“Королівський килим”, “газон для ледачих”, “спортивний газон”, “смарагд” – як не заплутатися у великій кількості пакетів на прилавках і вибрати відповідну траву для газону?


Існує безліч назв сумішей, які можуть ввести в оману будь-якого покупця. Щоб не помилитися з вибором, потрібно дивитися на склад. Зазвичай газонна суміш, що складається в тій чи іншій комбінації трьох основних компонентів: тонконога лучна, костриці червоної і райграсу пасовищного. Розглянемо кожну із складових.

Мятлик луговий відрізняється темно-зеленим широким листям. Газон з цієї трави виходить однорідним і вирівненим. Тонконіг росте на суглинку і на легких грунтах. Кращі якості проявляє при хорошому харчуванні і освітленні. Головний недолік цієї трави для газону – повільний розвиток на перших порах, коли сходи з’являються лише через 2-3 тижні після посіву.

Весь перший рік газон з тонконога виглядає непрезентабельним, погано протистоїть бур’янам. Свого повного розвитку, здатність до швидкого відновлення пошкодженям, стійкість до витоптування трава для газону досягає лише на другий-третій рік. Зеленіє вона рано навесні і зберігає забарвлення до самого снігу.

Мятлик луговий

Для вівсяниці червоної характерна тіньовитривалість і посухостійкість. Ця трава для газону має дуже вузькі листя і більш світле забарвлення порівняно з мятликом. Костриця здатна пережити недоліки поливу, нерегулярне скошування, недостатнє харчування. Краще всього росте на легких піщаних ґрунтах, а ось застою води вона не переносить. Ця трава для газону пошкоджується при витопуванні, а в тіні втрачає щільність і проріджується.

Вівсяниця червона

Райграс растбищний є найпоширенішою травою для газону. Його насіння проростає швидко (через 3-4 дні після посіву) і добре формують трав’яний покрив: через місяць після посіву газон з цієї трави виглядає щільним килимом.

Райграс має вузьке темно-зелене листя з характерним блиском, відрізняється стійкістю до витоптування, хвороб і короткій стрижці.

Газон з райграсу гарний і як прикраса галявини, і як спортивна зона. Єдиний недолік – рослина недовговічна. На відміну від попередніх трав, райграс не здатний до вегетативного оновлення, тому він навіть у сприятливих умовах швидко старіє, зріджується, утворює купини, а взимку – часто підмерзає.

Райграс пасовищний

В якій пропорції краще вибрати суміш?

Якщо потрібно отримати довговічний газон, то краще придбати склад з великим вмістом мятлика лугового і вівсяниці червоної. Така суміш хоч і неоднорідна, зате вона довговічна і стійка до багатьох несприятливих факторів. Якщо ж хочеться створити однорідний за фактурою і кольором газон, то варто купити суміші сортів однієї трави.

Якщо у придбаній суміші присутній райграс пасовищний, то важливо не перевищити рекомендованих норм висіву. В іншому випадку можлива загибель більш слабких сходів овсяниці і тонконога. При рідкісному ж посіві рослини будуть краще розвиватися, добре перезимовувати і в наступному сезоні формувати гарний щільний газон.

Сіяти траву для газону бажано навесні або в кінці літа. Попередньо ділянку потрібно вирівняти і звільнити від бур’янів.

 

Читайте також

Як виростити дерево за один дачний сезон

Не у кожного дачника є дерева з багатою кроною, під якими в жарку погоду можна …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *