Садові дзвіночки – красиві квіти для ділянки та саду

Дзвіночок або Кампанула — гарна квітка, яка гармонійно поєднується з будь-якими квітами в композиції вашого саду. Налічується 300 видів, значить вибрати є з чого, виходячи з умов на ділянці і особистих смаків.Садові дзвіночки – красиві квіти для ділянки та саду

У садівництві використовують однорічні, дворічні та багаторічні сорти, серед яких можна зустріти від мініатюрних (близько 10 см у висоту) до високих, до 2 м ростом. Цвіте дзвіночковими або зірчастими квітками білого, рожевого, блакитного або бузкового кольору. Культура медоносна, з великою кількістю нектару і пилку. Аромат легкий, ніжний.

Догляд і умови зростання

Дзвіночок світлолюбний, віддає перевагу вологій, пухкій, багатій землі нейтральної або слаболужної реакції. Ділянку для його посадки вибирають без протягів.

Любить вологу в період вегетації і цвітіння. Полив проводиться щодня, але без застою води. Можна мульчувати грунт навколо квітки соломою або торфом, виконувати прополку від бур’янів і розпушування після поливу. Підживлення повинні бути регулярними протягом усього сезону. Високі види варто підв’язувати. Рослина невибаглива і не вимоглива.

Персиколистий

Садові дзвіночки – красиві квіти для ділянки та саду

Персиколистий дзвіночок – багаторічна рослина, що виростає до 1 м у висоту. Цвіте блакитними, білими, ліловими квітками, зібраними в суцвіття до 8 штук. Квітки великі. Цвітіння відбувається до вересня. Як тільки він відцвів, слід зрізати квітконоси, інакше він активно розмножується самосівом. Може рости на сонячних ділянках і в півтіні. В період посухи потребує поливу. Морозостійкий.

Широколистий

Виростає до 1,5 м у висоту. Стійкий до шкідників і хвороб. Любить освітлені ділянки, але буде цвісти і в півтіні. Великі суцвіття дзвіночка з квітками лілового, білого або блакитного забарвлення починають цвісти в червні і продовжує радувати красою цілий місяць.

Садові дзвіночки – красиві квіти для ділянки та саду

Чуйний на комплексні мінеральні підгодівлі. Шкідливий як надлишок вологи, так і недолік, тому полив регулярний, але помірний. Суцвіття потрібно видаляти після закінчення цвітіння. На зиму бажано вкривати.

Середній

Садові дзвіночки – красиві квіти для ділянки та саду

Висота до 1 м.квітки красиві і великі, бувають рожеві, білі, блакитні. Цвіте майже ціле літо. Оптимальні для вирощування світлі ділянки. Любить вологу, але не її надлишок. Рекомендується видаляти відцвілі квітконоси. Поширений вид в садівництві, виведено безліч сортів.

Молочний

Садові дзвіночки – красиві квіти для ділянки та саду

Високоросла рослина до 1,5 м. Квіток багато, середнього розміру, від білого до лілового забарвлення. На одному суцвітті може бути до 100 квіток одночасно. Цвіте з початку літа до липня. Любить сонце. Має схильність до швидкого розростання на родючих грунтах. На зиму стебла варто обрізати, а рослина укрити листям.

Кропивний

Садові дзвіночки – красиві квіти для ділянки та саду

Отримав назву через листя, схоже на кропиву. Виростає до 1 м., цвіте білими, фіолетовими, блакитними квітками, зібраними в гроновидні суцвіття. Цвітіння триває з червня по серпень. Любить яскраві ділянки, але може рости і в півтіні. Віддає перевагу пухким, поживним, нейтральним грунтам.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: