Геопластика – один з найскладніших прийомів ландшафтного дизайну

Робота над створенням красивого ландшафтного дизайну на ділянці — це аж ніяк не просто висадка рослин, обраних власниками. Найчастіше потрібні куди більш серйозні втручання, грунтовні зміни. Розповімо вам, що таке геопластика і приведемо її приклади.Геопластика – один з найскладніших прийомів ландшафтного дизайнуПід геопластикою розуміється штучне створення, зміна наявного рельєфу. Даний прийом люди використовують вже багато століть, змінюючи ландшафт на свій розсуд. Великий внесок у розвиток геопластики внесли італійці, яким часто доводилося облаштовувати сади в місцевості зі складним рельєфом.

Геопластика – один з найскладніших прийомів ландшафтного дизайну

Геопластика – один з найскладніших прийомів ландшафтного дизайну

Приклади геопластики на ділянках:

  • Робота зі схилами.Будівництво підпірних стін, альпінаріїв, зміцнення схилу — все це геопластика. У найскладніших випадках мова йде про вирівнювання рельєфу, коли потрібно, наприклад, зрізати пагорб, прибравши зайвий грунт. Або засипати яр, отримавши рівну площадку для газону. Всі ці роботи вимагають участі фахівців і задіяння спеціальної техніки.
  • Будівництво сходів, якщо ділянка похила і вони потрібні для пересування по саду і іншим зонам.
  • Протилежний варіант – ділянка плоска, як стіл. І здається власникам занадто нудною, вони хочуть, щоб, наприклад, патіо розташовувалося на височині. В такому випадку доводиться насипати пагорб. Процес довгий, пагорб насипається шарами товщиною не більше 40 сантиметрів, кожен шар проливається водою. Готовий пагорб залишають на зиму і тільки на наступний рік на ньому можна висаджувати рослини і облаштовувати зону відпочинку. В іншому випадку земля буде просідати.
  • Втоплений сад. В цьому випадку виривається майданчик, в якому розташується зона для відпочинку, наприклад, з вогнищем.
  • Фахівці настійно радять використовувати землю, яка залишилась після облаштування втопленого саду або водойми на ділянці, безпосередньо на місці. Навіщо відвозити родючу землю, якщо можна використовувати її, наприклад, для облаштування піднятих грядок або вирівнювання решти території?
  • Будівництво водойм. Звичайно, невеликий міні-ставок можна і своїми руками викопати або взагалі в старій ванній зробити, а ось облаштування більшого ставка, струмка, фонтану — це вже геопластика, яка помітно змінює рельєф ділянки.
  • Дренаж ділянки. Геопластика практично завжди має на увазі серйозне втручання в гідрологічний режим території. Потрібно забезпечувати ефективний стік зі схилу, прокладати дренажні труби за опорними стінками, насипати гравійні подушки. У втопленому саду і низині без дренажу будуть постійно збиратися калюжі, тому даному моменту в процесі проведення геопластики приділяється особлива увага.

Геопластика – один з найскладніших прийомів ландшафтного дизайну

Геопластика – один з найскладніших прийомів ландшафтного дизайну

Єдина ділянка, на якій не можна проводити геопластику — ліс. Копати вглиб не можна, тому що можна пошкодити коріння дерев. І насипати грунт зверху теж не можна, адже це закриє надходження кисню до коріння.

Тому ніякі серйозні роботи по зміні ландшафтного дизайну на лісовій ділянці проводити не можна. До геопластики можна вдаватися тільки в разі, якщо вирішено прибрати високі дерева.

Геопластика – один з найскладніших прийомів ландшафтного дизайну

Геопластика – один з найскладніших прийомів ландшафтного дизайну

Геопластика істотно розширює можливості облаштування ландшафтного дизайну. Використовуючи прийоми зміни рельєфу можна отримати дуже цікавий сад, загадковий, красивий, з різними зонами.

Можна звести пагорб, прибрати яр, отримати затишні куточки для відпочинку, вирощувати різні рослини, зробити суху і вологу, тінисту і сонячну зони. Найчастіше геопластику довіряють фахівцям, так як це трудомісткий процес.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: