Сад з розумними системами дренажу

Облаштування ділянки навколо будинку завжди вимагає особливої уваги до дренажу, системи відведення талих і дощових вод. При цьому дуже важливо продумати все так, щоб сад був здоровим, вода не зливалася даремно, а використовувалася з толком. Приведемо приклади такого креативного дренажу.Сад з розумними системами дренажу

Ця ділянка розташована на схилі. В даному випадку ландшафтні дизайнери активно використовували опорні стіни. Головне, що за кожною стінкою є шар щебеню, який вбирає воду, не даючи їй застоюватися.

Стіна з каменів буквально в’ється змійкою від сходів будинку до річки, забезпечуючи ефективну систему стоків.

Сад з розумними системами дренажу

Сад з розумними системами дренажу

Сад з розумними системами дренажу

Проблема з ерозією грунту, практично неминуча на схилі, була вирішена. Зона відпочинку розташувалася у верхній частині ділянки, що забезпечило гарний вигляд. Навколо неї клумби з багатолітниками, які служать дощовими садами і відмінно вбирають воду.

На цій ділянці велика частина заднього двору з літньою кухнею засипана гравієм. Це водопроникний матеріал, який на відміну від бетонного покриття, асфальту і плитки прекрасно пропускає воду. Завдяки такому рішенню на ділянці не буває калюж. За словами фахівців, гравій можна було замінити стабілізованим розкладеним гранітом або пористим бетоном, які теж вирішують проблему застою води на рівному майданчику.

Сад з розумними системами дренажуВ цьому випадку перед дизайнерами стояло завдання відвести воду від будинку. Тому було облаштовано втоплений майданчик для відпочинку.

Щоб після дощу на ній не залишалися калюжі, між бетонними плитами залишені смужки землі з газонною травою — аналог екопарковки. Під плитами йде шар гравію і закопана труба, яка відводить воду в сад, розташований за майданчиком.

Сад з розумними системами дренажу

Здається, що ці ділянки нічим особливим не відрізняються. Однак проблема з дренажем була вирішена дуже ефективно. Під водостоком стоїть велика ємність для збору води. Крім того, грядки підняті, а газон, який відмінно вбирає воду, розташувався в самій нижній точці ділянки.

Сад з розумними системами дренажу

Сад з розумними системами дренажу

Впевнені, що ці сади можуть служити хорошими прикладами креативного і правильного підходу до облаштування дренажної системи на ділянці не на шкоду красі і функціональності. Якщо вам цікаво, як влаштувати біоозеро в себе на ділянці, то можете прочитати докладніше в цій статті.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: