- Загальні положення
- Крім позитивних характеристик, паркан із пластикових пляшок має й недоліки:
- Різновиди пляшкових парканів
- Варіації створення огорож
- Низькі паркани
- Каркасні конструкції
- Як зробити метровий паркан із пляшок своїми руками: покрокова інструкція
- Візуальне зонування ділянки
- Паркан-стелаж пластиковий
- Як зробити паркан, використовуючи пластикове полотно
- Огородження власними руками із пробок пластикових пляшок
- Висновок
Пластикова пляшка. Що з неї тільки не робили винахідливі уми. Пляшку пластикову (ПЕТ) можна бачити скрізь. Сьогодні вона вже перестала бути вторинною сировиною, перестала також призначатися виключно для промисловості. Пластикова пляшка в умілих руках легко перетворюється на всілякі прикраси: квіточки, вироби у вигляді звірят, пальм, садові доріжки, бордюри, паркани. З недавніх пір власники приватних будинків почали використовувати її як матеріал для будівництва огорож. Паркан пластикових з пляшок своїми руками зробити дуже просто.
Загальні положення
Чому ПЕТ набула таке незвичне застосування. Весь секрет у її особливостях:
- Насамперед – це ціна. Звичайно, окремо, як товар вона не продається, будучи відходом після вживання напоїв. По суті вона взагалі вважається безкоштовним матеріалом.
- Легкодоступність. Випливає із попереднього пункту.
- Водостійкість. Оскільки вона спочатку створена для зберігання рідини, тому вплив температурних режимів вона переносить з легкістю.
- Простота використання. Мала питома вага, еластичність, легкість у різанні, надають умільцям масу фантазій.
- Довговічність. ПЕТ за технологією виробництва здатна зберігати свою якість упродовж 180 років.
Крім позитивних характеристик, паркан із пластикових пляшок має й недоліки:
- Його дуже просто зламати, застосувавши механічну силу.
- Він не є добрим захистом від зловмисників, злодіїв.
Тому використовувати такі будівлі доцільно лише як декор або при зонуванні ділянки.
Порада! Враховуючи той факт, що самі пластикові пляшки дуже легкі, щоб їх обважнити, усередину рекомендується засипати пісок або землю.
Різновиди пляшкових парканів
На сьогодні народні умільці придумали та втілили в реальність наступні види конструкції із пластикових пляшок:
- Каркасні огорожі.
- Низькі декоративні огорожі.
- Капітальні будови.
Як сконструювати паркан із пляшок своїми руками? Гідним застосуванням цього матеріалу може стати легка прозора огорожа для квітника, палісадника, або навіть цілий паркан. Враховуючи її унікальні властивості – це ідеальна сировина для створення вуличних конструкцій.
Варіації створення огорож
Їх існує безліч. Використовувати у справі можна будь-яку її частину: кришки, денця, основні частини ПЕТ. Яку частину пляшки обрати для конструювання свого паркану, вибирати вам самим. Важливо одне – ваша робота вирішить одразу дві проблеми: питання з утилізацією її як сміття та створення декоративного огорожі для власної ділянки:
- Клумби на дачі.
- Обрамлення чи зонування квітника.
- Оформлення садової доріжки.
Для роботи буде потрібно досить багато пляшок тому, швидше за все, буде потрібно звернення до сусідів або близьких за допомогою. Для створення повноцінної та відносно міцної конструкції вам знадобиться, крім ПЕТ, ще наявність витратних матеріалів, а це:
- Сполучний розчин.
- Опори.
- Сітки, на які за потреби доведеться кріпити пластик.
Низькі паркани
Низ (денце) дуже схожий на квітку. Якщо його красиво розфарбувати фарбами, а потім захистити периметр клумби, вийде дуже оригінально.
Порада! Щоб фарба не вигоряла, не лущилася в процесі експлуатації, фарбувати заготовку найкраще зсередини.
Як зробити низький паркан своїми руками для квітника? Конструюється він досить просто: пластикову пляшку обрізають, потім вкопують углиб грунту. Дуже важливо, щоб висота була рівною.
Каркасні конструкції
На фото нижче представлено схему розміщення пляшок.
Для створення такого паркану необхідно заздалегідь змайструвати дротяний каркас або встановити дерев’яні опори.
Можна, як варіант, використовувати сітку-рабицю, але розмір комірки підібрати під балони. Далі рівно вставляти в неї підібрані кольором ПЕТ, якщо ви плануєте створити орнамент або малюнок. Така споруда здатна освіжити будь-яку огорожу, вдихнути нове дихання.
Як зробити метровий паркан із пляшок своїми руками: покрокова інструкція
Схема конструювання паркану із пластикових пляшок своїми руками:
Перед тим як приступити до споруди, потрібно запастися необхідною кількістю ПЕТ із розрахунку не менше 5 штук на один штакетник. Балони попередньо очищаються від бруду, етикеток. Якщо ви берете 5 штук на один штакетник, тоді 4 потрібно обрізати дно. Інакше кажучи, в усіх, крім останньої, необхідно зробити аналогічну операцію. Потім, як показано на картинці, на цілу пляшку з пластику одягають почергово всі зрізані.
Наступний крок, який потрібно зробити – це зробити отвір посередині зверху до низу. Діаметр отвору повинен суворо відповідати дроту, який буде згодом вставлений у нього.
Зберіть усі прольоти за чисельністю, необхідної для вашого огородження на дротяний каркас. Кількість таких штакетин може бути різним. Все залежить від того, який отвір ви плануєте споруджувати.
Готові прольоти приваріть зварюванням або закріпіть іншим способом, наприклад, прикрутіть дротом до встановлених опор.
Можна зробити дерев’яний каркас, до нього прикрутити кришками шурупами, а потім у кришки вгвинтити пляшки з пластику.
Візуальне зонування ділянки
Дуже низька огорожа (бордюри) широко застосовується на дачних ділянках для зонування території. Пластикові пляшки у разі вкопуються наполовину вглиб, лежить на поверхні нижня половина. Зробити бордюрчик своїми руками досить легко. Для цього потрібно заповнити пляшки землею, піском, іншими сипучими матеріалами.
Порада! Для створення особливого декору такого бордюрчика як заповнювач можна використовувати гарні камінці або бите кольорове скло або просто пофарбувати його різними квітами, як показано на фото.
Паркан-стелаж пластиковий
Як зробити такий паркан із пластикових пляшок своїми руками? На фото видно, що для цього огородження потрібно зробити і встановити по периметру ділянки дерев’яні опори з поперечними рейками-стелажами, перед тим як встановлювати на них пластикові пляшки, поверхню рейок потрібно ретельно змастити будівельним клеєм, для обтяження і щільнішого прилягання вони попередньо заповнюються піском чи землею.
Паркан із пластикових пляшок своїми руками відео:
Порада! Якщо будівельного клею під рукою немає, можна прикріпити пляшки невеликими шурупами до рейок зверху та знизу. При цьому наповнювати їх потрібно не повністю, а наполовину, щоб вони не відірвалися. Такий спосіб кріплення менш надійний, ніж з клеєм.
Як зробити паркан, використовуючи пластикове полотно
Цей спосіб дуже незвичайний, використовується дуже рідко. Пояснюється це трудомісткістю виконання. Для того щоб отримати бажане полотно, потрібно в дволітрових балонах вирізати вертикально середню частину. Одержувані полотна з’єднуються між собою степлером. Полотно можна використовувати не тільки для огорожі, але й, наприклад, для будівництва літньої альтанки на дачній ділянці.
Огородження власними руками із пробок пластикових пляшок
ПЕТ накопичується поступово у багатьох російських сім’ях. Їх можна викинути, як непотрібне сміття, а можна збудувати оригінальну огорожу в заміському будинку або спорудити у дворі багатоквартирного будинку дитячу скульптурку, прикрасивши дитячий майданчик. Зробити паркан із пробок від пластикових пляшок своїми руками, на фото показаний наочний приклад, також просто як із самої пляшки, а форму та малюнок вибрати на власний розсуд.
Висновок
Як зробити паркан із пластикових пляшок власними руками для дачі ви вже знаєте, приклад прикраси забору кришками від них ви бачите на фото. Самостійно створити будь-яку споруду досить просто. Для цього не потрібно великих фінансових вливань. Все, що для цього потрібно – це терпіння, фантазія, зручні матеріали. Найчастіше – це унікальний спосіб для огородження, зонування дачної ділянки. ПЕТ – це унікальний матеріал для саморобок. З нього можна зробити будь-яку конструкцію або декор для дачного будиночка. Нижче представлена невелика галерея у вигляді фотографій готових виробів, споруд, конструкцій.