Каміння в ландшафтному дизайні – всі варіанти застосування

Камінь – один з найулюбленіших ландшафтними дизайнерами елементів декору ділянки. Сфера його застосування дуже велика. Зібрали приклади того, як і де може використовуватися в ландшафтному дизайні різне природне і штучне каміння.Каміння в ландшафтному дизайні – всі варіанти застосуванняСпочатку перерахуємо, які види каменів найчастіше застосовуються при облаштуванні земельної ділянки навколо будинку:

  • Благородний граніт.
  • Мармур з його унікальними і добре помітними прожилками.
  • Чорно-сірий базальт.
  • Пористий, коричневий або бежевий туф.
  • Плоский сланець різноманітних відтінків.
  • Сформований із залишків раковин вапняк.
  • Шаруватий піщаник.
  • Гладка річкова і морська галька.

Каміння в ландшафтному дизайні – всі варіанти застосування

Зараз в будівельних магазинах можна знайти штучні камені. У них два плюси – невелика вага і порожнеча всередині, куди можна заховати, наприклад, підсвічування, трубу для  фонтану або сигналізацію. За ціною штучний камінь часто доступніший натурального, особливо, якщо мова йде про граніт і мармур. Але аури природного валуна у нього немає, все одно підробку можна визначити візуально.

З каменів різного розміру і нерівної форми в ландшафтному дизайні часто створюють альпійські гірки і рокарії. Плюс такої клумби в тому, що висадити можна невибагливі рослини, догляд мінімальний, а виглядає таке поєднання зелених насаджень і брутальних валунів дуже цікаво.

Каміння в ландшафтному дизайні – всі варіанти застосуванняМожна створити справжній сад каменів. І необов’язково в японському стилі. Сьогодні набирає популярність такий варіант, як “Чеська Швейцарія” — імітація скель, викладених з різних плоских каменів. Між ними традиційно висаджуються хвойні рослини.

Каміння в ландшафтному дизайні – всі варіанти застосуванняТакож з каменю роблять різноманітні габіони, які можуть служити і клумбами, і огорожею. Незамінні кам’яні брили і при будівництві підпірних стін на ділянках зі схилом.

Каміння в ландшафтному дизайні – всі варіанти застосуванняЗвичайно ж, роблять з каменів садові доріжки, в тому числі крокові, і сходинки, якщо ділянка з нерівним рельєфом.

Каміння в ландшафтному дизайні – всі варіанти застосуванняТільки з каменів можна облаштувати такий незвичайний варіант прикраси ділянки, як сухий струмок.

Каміння в ландшафтному дизайні – всі варіанти застосуванняА ще з каменю можна викласти бордюр навколо клумби або уздовж доріжки, прикрасити зону патіо і просто розмістити один або кілька валунів на газоні або посередині квітника, щоб зробити декор цікавішим і оригінальнішим. Кожен природний камінь унікальний, тому і ландшафтний дизайн з ними завжди виходить оригінальним.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: