Застосовувати в інтер’єрі бамбукові шпалери на сьогоднішній день досить модно, вони дозволяють створювати цікавий і неповторний дизайн. Внаслідок цього немає нічого дивного в тому, що бамбукові інтер’єри настільки популярні.
Разом з цим багато обивателі навіть, незважаючи на гостре бажання декорувати ними свою квартиру, відкладають ремонтні роботи. Оскільки абсолютно не всі знають, як правильно клеїти бамбукові шпалери і якому клею віддати перевагу. Нюанси бамбукових полотен полягають в тому, що їх основа виконана з текстилю, що може наштовхнути на певні труднощі, якщо у Вас немає досвіду роботи з даним матеріалом.
До моменту наклеювання бамбукових шпалер потрібно загрунтувати поверхню.
У нашому випадку головною метою стане грамотний вибір клею, інакше можна легко привести в непридатність бамбукове полотно, яке крім усього відноситься до досить дорогий категорії.
До того ж, підвищену увагу професіонали радять звернути на порядок дій. Для початку дізнайтеся, чи оброблена стінова конструкція, на яку Ви збираєтеся поклеїти бамбукові полотна. Вона зобов’язана бути чистою, рівною і не мати слідів крейдяної штукатурки і фарби. Перед тим як вибрати клей для бамбукових шпалер, необхідно загрунтувати стінні поверхні. Крім цього важливо, витримати терміни, зазначені в інструкції та дочекатися повного висихання грунтовки.
Приступаючи до роботи з бамбуком, переконайтеся, що стінні конструкції ідеально рівні і сухі.
Вибираємо клей для бамбукових шпалер
При досить легкому процесі обклеювання бамбуковими шпалерами необхідно приділити увагу правильній нарізці полотен. Вирішити це питання за допомогою стандартних ножиць не вдасться, для цього застосовують ножівку по металу або електролобзик.
Отже, давайте з’ясуємо, які клеючі матеріали для бамбукових шпалер підійдуть найкраще? Для наклеювання можливо застосувати, як паркетний клей, так і стандартний ПВА. Кожен з них добре клеїть бамбукові шпалери. Крім цього, якщо Ви сумніваєтеся, який застосувати клеючий матеріал, можна скористатися рідкими цвяхами, що теж буде досить міцно. Рідкі цвяхи потрібно видавити на щільний текстиль основи, яка розташована на тильній поверхні шпалер. Під час наклейки спостерігайте, щоб між дощечками не просочився зайвий клей.
Якщо ж все-таки клей проступив, то йому дають можливість підсохнути і вже, потім прибирають його добре заточеним лезом. Можна використовувати ніж або навіть стандартні ножиці. У подібному випадку головне дотримуватись заходів безпеки і не завдати собі травму. Бамбукові шпалери відмінно працюють у ролі окремих деталей декору. Наприклад, ними обклеюються предмети меблів, дверні полотна і т. д. Тут обмеженням буде виступати тільки ваш смак і фантазія.
Характеристики клею
Якщо ви хочете зробити дизайн із застосуванням бамбука, то беріть до уваги те, що для нього не рекомендується використовувати клей на водній основі.
Виробники розробили спеціальні клеї для бамбукових шпалер. У продажу є вініловий засіб, і він відноситься до одних з кращих варіантів, оскільки зроблений безпосередньо для обклеювання бамбуковими шпалерами. Наклеювати бамбукові полотна треба спеціально підібраним клеєм, а не тим, що у Вас завалявся з попереднього ремонту. Під час цих робіт потрібно подбати про контрацепцію дихальних шляхів від попадання шкідливих речовин, в якості захисту можна використовувати стандартний респіратор.
Коли ви почнете клеїти шпалери з бамбука, постійно робіть провітрювання в кімнаті. В наш час більшість власників квартир надають важливе значення екологічності, внаслідок цього вибір клею може зіграти головну роль. Призначені для бамбукових шпалер клеї володіють різною структурою, і більшість з них зроблені з природного сировини, наприклад, каучуку. Подібні клеї можуть володіти швидкою фіксацією, і проводити з ними роботи своїми руками досить просто. Навіть якщо у Вас немає необхідних навичок, легко впораєтеся.
Інструментарій
Для того щоб приступити до ремонтних робіт і клеїти бамбукове полотно, потрібно заздалегідь підготувати необхідний інструментарій:
- Клей.
- Ножівка по металу або електролобзик.
- Стрем’янка.
- Захисний матеріал від протоки клею.
- Гумовий валик.
- Кисть.
- Спецівка і респіратор.
Як грамотно клеїти
Клей до початку застосування, необхідно перемішати. Потім його наносять на стінні поверхні тонким шаром, потім склеювальний склад намазують на основу полотна. При наклеюванні бамбукових шпалер, треба зробити додатковий акцент на краю. Щоб не сталося їх самовідклеювання, потрібно обережно змащувати клеєм ці зони без пропусків. Тут необхідно попередити, бамбукові шпалери клеяться тільки встик, інші способи тут категорично заборонені. Почекайте деякий час (приблизно 8-10 хвилин), поки клей вбереться в структуру шпалер.
Рекомендуємо Вам почитати наші статті — Як підібрати шпалери для вітальні, спальні та дитячої кімнати.
Що може статися, якщо Ви не витримаєте необхідний час після нанесення клею? В такому разі, можуть утворитися бульбашки повітря, полотно шпалер зігнеться, і можуть розійтися стики. Тому, властивості клею бажано перевірити на окремій планці шпалер. Навіть якщо Ви грамотно вибрали клей, необхідно повністю дотримуватися інструкцію до матеріалу.
Полотно приклеюється до стінової конструкції, а потім прокочують гумовим валиком зверху вниз. Не потрібно створювати великий тиск, стежити за щільністю прилягання. Після листа наклейки шпалер, його категорично не можна зрушувати з місця, в іншому випадку у вас можуть розійтися стики.
Яким чином перевірити надійність наклеювання
Наскільки бамбукові шпалери приклеєні надійно, можна перевірити через деякий час, приблизно три години. Так, якщо видно, що лежить полотно, не дуже щільно, процес обклеювання можна повторити. Якщо між планками сочиться клей, для швидкого видалення можна використовувати тільки м’яку ганчірку.
Навіть при застосуванні найбільш відповідного клею і повній відповідності технологій, виступаючі кути приміщення обклеїти даними шпалерами можна. Внаслідок цього виберіть відповідний декор, за допомогою якого можна замаскувати даний кут.