Розроблений в Італії в 70-і роки керамограніт набув широкого поширення і популярність в якості оздоблювального матеріалу завдяки своїм дійсно видатним характеристикам. Розповімо, які види керамограніту існують сьогодні і де можуть успішно застосовуватися.
Виробляють керамограніт на спеціальному обладнанні, в цехах, ніякі кустарні майстерні з таким завданням не впораються. До складу матеріалу входять: кварцовий пісок, слюда, каолін, глина, польовий шпат, мінеральні пігменти і крихта граніту, який і дав свою назву матеріалу.
Сировинний склад перемішується, спресовується під тиском не менше 400 кг / см, а потім піддається випалу в тунельних печах, де температура піднімається до +1300 °C.
Завдяки такій технології виробництва керамогранітна плитка отримує прекрасні характеристики:
- Зносостійкість. Може застосовуватися в комерційних приміщеннях, де трафік дуже серйозний.
- Морозостійкість. Може використовуватися у вуличних умовах при перепадах температур.
- Вологостійкість. Проливши щось на підлогу з керамограніту, ви точно його не зіпсуєте.
- Екологічна чистота. У складі виключно натуральні компоненти.
- Стійкість до ультрафіолету. Навіть під прямими сонячними променями плитка не вицвітає.
- Вогнестійкість, це негорючий матеріал.
- Чітка геометрія, яка на виробництві перевіряється лазером. Є можливість отримати облицювання практично без швів.
- Простота в догляді. Можна мити різними засобами, матеріал не боїться лугів і кислот.
Здається, що у керамогранітної плитки немає недоліків. Насправді це не так. Найсерйознішими з них фахівці називають велику вагу, крихкість, що ускладнює транспортування, а також досить високу вартість, що робить плитку з керамограніту матеріалом «преміум-класу».
Є чотири базових типи керамограніту:
- Матовий. Не обробляється ні перед запіканням в печі, ні після. Поверхня шорстка, що ідеально для підлогових покриттів. Така плитка найміцніша і доступна за ціною, хоча виглядає не так презентабельно, як інші види.
- Полірований. Ідеально гладкий, блискучий, красивий. Але полірування зменшує зносостійкість керамограніту, він потребує обробки спеціальними мастиками для захисту. Ціна такої плитки вища, ніж у матової.
- Структурний. Імітує деревину, шкіру, камінь, поверхня рельєфна, що теж добре для підлоги. Але доглядати за таким керамогранітом трохи складніше.
- Глазурований. Глазур на плитці служить не так довго, як сам матеріал, зате поверхня виходить декоративною, різних відтінків.
Є ще сатинований керамограніт з додаванням мінеральних солей і слабким блиском, а також напів лакований і глянсовий, і при цьому зносостійкий.
Основні розміри плитки з керамограніту -квадрати зі сторонами від 30 до 60 сантиметрів. Однак роблять з нього і мозаїку зі стороною від 5 сантиметрів. Підвищеною популярністю починає користуватися широкоформатний керамограніт, розміри якого можуть досягати в довжину 2-3 метри.
Це дозволяє робити безшовні поверхні, хоча працювати з плитами такого збільшеного розміру, безумовно, складніше. Товщина коливається від 3 до 30 міліметрів, найпопулярніший варіант — плитка товщиною 8-9 міліметрів. Вага квадратного метра такого керамограніту складе близько 18 кілограмів.
Як і ламінат, керамогранітна плитка ділиться на класи по зносостійкості — від PEI I до PEI V. перший варіант справляється тільки з мінімальним навантаженням, п’ятий використовується на вокзалах та інших приміщеннях з дуже високим трафіком. Для домашніх потреб в якості підлогового покриття ідеально підходить керамограніт класу PEI III.
Сфера використання керамогранітної плитки дуже широка:
- Підлогові покриття в самих різних приміщеннях – від передпокою до вітальні.
- Оздоблення стін, в тому числі кухонних фартухів і душових зон у ванній кімнаті.
- Облицювання вентильованих фасадів.
- Оздоблення сходів, будівництво доріжок на ділянці.
- Оформлення зони навколо басейну, патіо, підлогове покриття на терасі.
- Облицювання камінів і печей.
- Стільниці та підвіконня.
Повністю витіснити свого основного “конкурента” — керамічну плитку, керамограніту заважає в основному більш висока ціна. Крім того, працювати з цим матеріалом складніше.
В іншому керамогранітна плитка перевершує кераміку за технічними характеристиками, а вибір структур і відтінків досить багатий.