Дзеркальні шпалери мають досить виражену текстуру і ефектний зовнішній вигляд, так що часто їх використовують в якості декоративних вставок і так званих акцентів. Але є і такі стилі інтер’єру, які допускають багатство і велич у великих кількостях, і тут блискучі стіни будуть виглядати цілком доречно.
Різновиди дзеркальних шпалер і способи їх виготовлення
Основою цих шпалер виступає міцний і вологостійкий вініл, поверх якого наноситься шар фольги. Зверху фольги напилюється фарба, але не суцільним шаром, а трафаретним, формуючи задуманий візерунок. На завершальному етапі, щоб уникнути передчасного зносу, декоративний шар покривають безбарвним лаком.
Ці шпалери відносять до оздоблювальних матеріалів преміум-класу, відповідно, ціна на них буде трохи вища, ніж на класичні шпалери. Вологостійка основа дозволяє використовувати шпалери з дзеркальним ефектом в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, на кухні або у ванній. Однак прямого впливу води краще уникати, наприклад, біля раковини або ванни краще використовувати інші способи обробки.
Модні тренди в оформленні інтер’єрів швидко змінюються, і якщо ще кілька років тому дзеркальні шпалери були новинкою, то зараз ними нікого не здивуєш.
Якщо хочете справити враження на гостей нетривіальною обстановкою, то поклейте на одну зі стін 3D дзеркальні шпалери. На відміну від звичайних шпалер з дзеркальним ефектом, у цих немає фольгованого шару, а дзеркальне покриття наноситься за допомогою ультрафіолетового друку.
3D фотошпалери мають яскраво виражений декоративний і стереоскопічний ефект, тому з їх допомогою оформляють лише одну стіну.
Є ще один спосіб внести в інтер’єр нотку новизни, а саме наклеїти на стіну дзеркальні наклейки. Вони бувають різної форми – у вигляді геометричних фігур, зображень тваринного і рослинного світу, абстрактні малюнки і навіть дзеркальний годинник. Виготовляються на основі акрилу і мають дуже хорошу відбиваючу здатність, наближену до класичного дзеркала.
В якості яскравого декору можна використовувати дзеркальну самоклеючу плівку. Вона наклеїться на будь-яку гладку і чисту поверхню. Але найчастіше її використовують для прикраси стін і меблів.
Якщо порівняти вагу плівки і традиційних дзеркальних шпалер, то перші виявляться більш легкими, тому їх буде простіше наклеїти на стелю. Але за візуальними характеристиками, безумовно, рівних другим ви не знайдете – плівка хоч і клеїться легко і коштує недорого, але і виглядає вона на свої гроші. Для додання інтер’єру ексклюзивності можна використовувати таку плівку в якості підкладки, а зверху набити дерев’яну рейку.
Переваги і недоліки у дзеркальних шпалер
З традиційним дзеркалом ці шпалери не мають нічого спільного, вони не виготовляються зі скла, тому не розіб’ються при ударі об стіну. До того ж вони важать на порядок менше, ніж звичайне дзеркало і коштують набагато дешевше.
Є у дзеркальних шпалер і інші переваги:
- Вони досить міцні і стійкі до механічних пошкоджень. А це означає, що їх можна клеїти в приміщеннях з високою прохідністю і в зонах потенційних ударів, подряпин, тертя і т. д.
- Довговічність випливає з попереднього. Якісний і міцний матеріал буде служити довгий час, якщо його не будуть спеціально колупати, дряпати і впливати абразивом.
- Стійкість до ультрафіолету. Дзеркальні шпалери витримують вплив ультрафіолетових променів, не втрачаючи при цьому первинних естетичних якостей.
- Не бояться підвищеної вологості, їх можна клеїти в приміщеннях з підвищеною вологістю і робити вологе прибирання. Але щоб зберегти цілісність декоративного шару, його не потрібно терти щіткою, використовувати абразивні матеріали, хлор і відбілювачі.
- Широкий вибір дизайну, різноманіття колірного рішення фону, безліч варіантів орнаменту, кілька відтінків металевих вставок (сріблястий, бронзовий, золотистий) дозволяють цим шпалерам гідно конкурувати з іншими популярними способами оформлення стін.
- Візуальні ефекти. За рахунок великої кількості відображаючих елементів, шпалери з дзеркальним малюнком можуть візуально розширювати межі приміщення, роблячи його більш просторим і світлим.
- Дзеркальні шпалери для стін підходять для оформлення багатьох стилів інтер’єру. Для класики підбирайте шпалери з дамаським принтом, для східного стилю підійде візерунок «Пейслі» або «Ікат», а в сучасні інтер’єри добре впишеться мінімалістичний геометричний принт.
З недоліків слід виділити боязнь механічних пошкоджень-Декоративне дзеркальне покриття не можна дряпати. І ще один мінус полягає в тому, що шпалери не можуть «дихати», тобто пропускати вологу і повітря через фольгованого шару. Вихід-потрібно частіше провітрювати приміщення для відводу вологи.
Як клеїти дзеркальних шпалер своїми руками
У цій частині статті будемо говорити про монтаж традиційних дзеркальних шпалер, так як при наклеюванні самоклеючої плівки або дзеркальних стікерів зазвичай труднощів не виникає.
Перше, на що слід звернути увагу, це на ідеальну рівність поверхні. Справжні профі цей пункт виконують при будь-яких обставинах і при будь-яких способах обробки.
А домашнім майстрам доведеться постаратися і вирівняти стіни до ідеалу, обштукатурити і прогрунтувати.
Перш ніж клеїти дзеркальні шпалери на стіну, потрібно знеструмити приміщення, так як фольга є провідником електричного струму.
Клей вибирайте той, який рекомендує виробник шпалер – щоб важкі полотна не відклеїлися і не впали на підлогу в перші дні після наклеювання, краще дотримуватися рекомендацій виробника.
На закінчення потрібно сказати, що дзеркальні шпалери стануть відмінною прикрасою житлового інтер’єру.
Їх можна вважати ідеальним декором для вітальні і передпокою, а ось в спальні і дитячій краще не захоплюватися з елементами, що володіють високою відбивною здатністю.