Сухий струмок може стати прекрасною заміною декоративного водоймища на заміській ділянці. Він є більш простим в облаштуванні, менш вибагливим у догляді, а по красі він нітрохи не поступається своєму водному аналогу.
Сухий струмок – це декоративний елемент ландшафтного дизайну, що імітує русло висохлого струмка. Створюється він з каменів, а також мармурової крихти, скла та скляних кульок, які викладаються певним чином.
Сухий струмок є класикою японського саду, де каміння часом замінюють і рослини, і воду. Як правило, цей елемент ландшафтного дизайну починається з вузької “витоки“, звивається по ділянці, і в підсумку розширюється як воронка. Така форма сухого струмка не випадкова: японці вважають, що в цьому вигляді він допомагає привернути в будинок гармонію і благополуччя.
Сухий струмок символізує річку життя. В неї блискучі і гладкі камені (подрібнений у вигляді крихти камінь, плоска велика галька) імітують проточну воду, а білі – водоспади і пороги. Для того щоб струмок нагадував пересохле гірське русло, його роблять шириною, відмінною на різних ділянках.
Для створення сухого струмка готують канаву завглибшки близько 25 см і вистилають дно лутрасілом (водонепроникною тканиною), що в подальшому допоможе позбутися від необхідності боротися з бур’янами. Далі у кілька шарів викладають камені (на дно – більш плоскі, по краях і нагору – більш опуклі).
Наступний етап – висаджування по краях русла рослин (ялівцю, туї, гірські сосни, карликові дерева тощо), причому саме зелені, а не різнокольорові (квіти, наприклад). Готовий струмок можна доповнити містком, перекинутим з одного берега на інший.
Сухий струмок популярний у наших садах не тільки завдяки своїй високій естетичності. Кам’яне русло набуло поширення завдяки тому, що воно здатне приховати “дефекти” планування ландшафту (люки, елементи комунікацій), а також грати роль дренажної канави для відведення зайвої води з ділянки. В останньому випадку сухий струмок перед викладенням каменів цементують. При необхідності на розчин цементу і кріплять групи каменів. Під час дощів створена таким чином конструкція наповнюється потоком води, що біжить, яка наприкінці свого шляху відводиться в зливову каналізацію.