Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Диффенбахія – поширена кімнатна рослина, яка відрізняється швидким ростом і не дуже вимоглива до умов вирощування. Селекціонерами виведено понад 40 сортів і різновидів. Вони розрізняються формою і відтінком листя, висотою розлогого куща.Диффенбахія відноситься до отруйних рослин, містить небезпечні токсини. Тому пересаджувати квітку або протирати листя можна тільки в захисних рукавичках.У природі квітка росте в теплому кліматі тропіків, зустрічається в Південній і Північній Америці. Біологи нарахували не менше 60 видів і сортів, частина з яких успішно адаптована до умов міської квартири.

Крупнолистна диффенбахія

Незважаючи на назву, листя рослини досягають 50 см в довжину і 40 см в ширину. Вони мають темно-зелене забарвлення і яйцеподібну форму. Колір – однотонний, без додаткових вкраплень і малюнків. На дотик нагадують шкіру, по середині проходять товсті жилки.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Висота куща дорослої крупнолистної диффенбахії рідко перевищує 1 м. При необхідності товсте стебло ділиться на живці розміром 15 см, легко вкорінюється у воді. Не вимоглива до догляду і рівня вологості, тому підходить для початківців квітникарів.

Диффенбахія Баузе

Сорт відноситься до ряболистих, відрізняється особливою декоративністю, використовується для прикраси інтер’єру. Листя невеликі, овальної форми, не більше 35 см в довжину. На жовто-зеленій пластині густо розсипані білясті плями, що нагадують за забарвленням мармур. У висоту може досягати 180 см.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Диффенбахія Баузе добре росте на західній і південній стороні, вважає за краще прямі сонячні промені, рівень вологості в кімнаті – не менше 60%. Рекомендується використовувати слабокислий грунт, поливати влітку не менше 3 разів на тиждень, часто обприскувати теплою водою. Цвіте цілий рік, дрібні помаранчеві плоди дозрівають в листопаді.

Диффенбахія Баумана

Сорт відрізняється найбільшим листям серед усіх видів: вони досягають 80 см в довжину, красиво розкриваються навколо щільного стовбура. По краях пофарбовані в темно-зелений колір, який до середини переходить в світло-салатний і білий тон. При гарному догляді вони стають строкатими, привертаючи увагу.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Квітка при гарному догляді розростається у висоту до 2 м. Має потужний корінь, тому ємність для посадки повинна мати діаметр до 1 м. Вимагає частого поливу теплою водою, регулярного обприскування листя для видалення пилу і забруднень. Легко розмножується діленням стебла.

Dieffenbachia magnifica

Гарний сорт з білим невеликим листям легко вирощувати в міській квартирі: кущ у висоту не перевищує 1-1,3 м. Росте компактно, світлі вкраплення прикрашають стовбур, нагадуючи бризки фарби. Можна розташовувати на східних і західних вікнах.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Сорт віддає перевагу підвищеній вологості, тому в зимовий час рослину слід прибирати від батарей центрального опалення, часто обприскувати водою. Росте швидко, відкриваючи в тиждень 1 новий лист. Диффенбахія на фото виглядає практично білою, але може змінювати відтінок при недостатньому поливі.

Строката або розфарбована

Dieffenbachia picta – один з найкрасивіших сортів. Велике листя пофарбоване тонкими смужками білого кольору від середини до країв, має довгі стебла, що відходять від основного стовбура. Листові пластини овальної форми не перевищують 40 см в довжину, але кущ з легкістю розростається до 2 м.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Низькоросла диффенбахія відрізняється яскравим орнаментом на листках, який розташований в хаотичному порядку. Білі вкраплення і плями більш виражені при регулярних підгодівлях і поливі. Краще росте в кімнаті з температурою не менше +20°С.

Плямиста або розписна

Яскравий сорт з оригінальним забарвленням листя має другу назву “Диффенбахія Марс”. Часто зустрічається в квартирах і офісах, відноситься до низькорослих. У висоту не перевищує 1 м, тому цінується за компактну форму і розмір. Листя велике і широке, не менше 45 см в довжину, але злегка загострене і вузьке – близько 13 см в ширину.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Диффенбахія плямиста – невибаглива, але світлолюбна рослина, яку слід висаджувати в період з березня по травень для успішного вкорінення. Добре росте на південній стороні без притінення від сонячних променів. Часто хворіє кореневою гниллю і вірусною мозаїкою, тому воду з піддону слід виливати, а при пересадці зробити якісний дренаж в горщику.

Камілла (Dieffenbachia Camilla)

Високий сорт досягає у висоту 2 м, має велике листя ланцетоподібної форми до 40 см в довжину. Вид кущовий з м’якими і рухливими стеблами, від яких відходять тонкі черешки. Має оригінальне забарвлення кремового або світло-салатного відтінку. Листова пластина відрізняється хвилястими краями приємного зеленого кольору.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Диффенбахія сорту Камілла часто доповнює офісний інтер’єр. Щоб зберегти кремове забарвлення, необхідно забезпечити яскраве освітлення, але не допускати попадання прямих сонячних променів. Може жовтіти і в’янути при зниженні температури нижче +15°С.вимагає пересадки через кожні 3 роки в більш просторий горщик.

Компакта або Dieffenbachia Compakta

Один з низькорослих сортів, який підходить для вирощування на підвіконні або стелажі. Доросла рослина формує тонкі стебла в компактний кущ висотою не більше 45 см. Має вузьке листя світло-зеленого відтінку з білястими вкрапленнями біля центральної жилки.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Квітка при правильному догляді може цвісти мініатюрними качанами молочного відтінку. Рідко хворіє гниллю, вимагає частого поливу і обприскування. Підгодовувати можна 1 раз в 2-3 місяці для стимуляції росту зеленої маси.

Диффенбахія Леопольда

В умовах квартири зустрічається рідко, частіше становить колекції зимового або ботанічного саду. Сорт походить з джунглів Коста-Ріки, основний стовбур короткий і тонкий, від нього вгору піднімаються бічні пагони з широким розлогим листям. Пластини мають форму еліпса, відрізняються білим кольором середини і темно-зеленою окантовкою по краях.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Черешки диффенбахії Леопольда короткі, тому їх складно розглянути. Листя великі довжиною до 35 см. Відмінна риса – наявність лілових вкраплень, що надають кущу красивий відтінок. В’яне при низькій вологості, листові пластини жовтіють при поганому поливі.

Ерстед

Зовні кущ нагадує сорт Леопольда, але центральний стовбур в довжину досягає 1,8 м, міцний, темного кольору. Листя подовжені, ланцетоподібної форми, зелені. Іноді зустрічаються пластини з поодинокими білими або салатними плямами, щільні на дотик, з білястою серединною жилкою.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Ерстеду не слід вирощувати у виробничих приміщеннях: вона занадто чутлива до складу повітря, реагує на забруднення пожовтінням листя. Вимагає багато світла, при необхідності – підсвічування фітолампами в період росту і цвітіння. Гине при температурі нижче + 14°С.

Деякі сорти відрізняються розлогими формами, тому вимагають багато простору. Для підвіконня краще вибрати низькорослі рослини сорту Везувій або Тропік Сноу.

Особливості догляду та розмноження

Для стабільного зростання і формування ефектної крони необхідно створити для диффенбахії певні умови.

Вони повинні нагадувати субтропічний клімат:

  • відсутність протягів в приміщенні;
  • велика кількість природного світла, але без прямих сонячних променів;
  • рясний полив кілька разів на тиждень;
  • використання зволожувача в опалювальний сезон;
  • температура в кімнаті не нижче + 17°С.

Для вирощування рекомендується слабокислий грунт. Поживний субстрат можна придбати в спеціалізованих магазинах або приготувати самостійно, змішати в рівних пропорціях торф, листову землю, річковий пісок, додати 4 частини дерну. Диффенбахія любить рясний полив, тому потрібен дренажний шар з керамзиту.

Рослина потребує частих підгодівлей тільки в період активного росту. Краще використовувати готові добрива у вигляді розчину. Його розводять водою, додають під час чергового поливу. У період закладки нового листя слід застосовувати препарати з азотними сполуками.

Диффенбахія розмножується живцями, отриманими при розподілі стебла. Їх слід опустити в склянку з водою і залишити на кілька тижнів. При появі тонких корінців довжиною 3-4 см саджанці можна пересаджувати в горщики з грунтом, регулярно підгодовувати добривами.

Що таке диффенбахія і які сорти рослини існують

Квітка стійка до навали шкідників, але може інфікуватися сірою і чорною гниллю. Проблема виникає при частому поливі і застої води в горщику. Необхідно пересадити диффенбахію в новий субстрат, видалити пошкоджене коріння, обробити заражені ділянки слабким розчином марганцю.

Ввирощування диффенбахії цікаве і нескладне заняття, доступне початківцям квітникарям. Воно буде безпечним, якщо дотримуватися запобіжних заходів при обробці листя, пересадці і вкоріненні саджанців.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: