Значення кольорів і їх правильне поєднання на квітах

Красива клумба – одна з найважливіших складових будь-якого саду. Люди завжди намагалися посадити у себе вдома хоча б 2-3 кущика квітів, тому що вони радували око і виділяли приємний аромат. Згодом з’явилася професія флориста. Ця людина займається складанням букетів з правильним колірним поєднанням. А як поєднувати квіти різних кольорів на клумбі, ви сьогодні дізнаєтеся з нашої статті.Як же різні кольори впливають на психіку людини? Розглянемо вплив кожного з них.

Білий

Даний колір символізує чистоту і невинність. Він є базовим і поєднується з квітами всіх кольорів. Допомагає при поганому настрої. Білого кольору можуть бути такі квіти, як нарциси, троянди, хризантеми, ромашки, іриси, проліски, конвалії, і т. д.

Значення кольорів і їх правильне поєднання на квітах

Блакитний

Цей колір пов’язаний з такими відчуттями, як легкість, безтурботність. Він спонукає до споглядання і зменшує напругу м’язів. Блакитним кольором можуть цвісти гіацинти, іриси, волошки і т. д.

Значення кольорів і їх правильне поєднання на квітахСиній

Даний колір дарує відчуття спокою, безтурботності і умиротворення. Знижує кров’яний тиск і зменшує активність. Квіти синього кольору – дельфініуми, бруннери, незабудки, дзвіночки і т. д.

Значення кольорів і їх правильне поєднання на квітахФіолетовий

Фіолетовий колір – один з найзагадковіших відтінків. Він утворюється шляхом злиття вибухового червоного і спокійного синього. Цей колір здавна вважався кольором всього містичного і загадкового. Але тим не менш, фіолетовий є кольором врівноваженості. Підвищує витривалість. Таким кольором можуть цвісти іриси, віоли, крокуси, флокси і т. д.

Значення кольорів і їх правильне поєднання на квітахЗелений

Це символ надійності, спокою і гармонії. Даний колір дарує приємне відчуття розслаблення і умиротворення. Але в той же час він може бадьорити і підвищувати працездатність. Може знижувати артеріальний тиск, допомагає при невралгії. Зелених кольорів досить мало, але вони, все ж, є. Це гортензія, ехінацея, морозник і т. д.

Значення кольорів і їх правильне поєднання на квітахЖовтий

Це колір сонця, тепла і життя. Він пробуджує і спонукає до дії, розвиває інтелект і кмітливість. Може покращувати настрій і активізувати зорові процеси. До жовтих квітів відносяться тюльпани, троянди, нарциси, Декоративні соняшники, хризантеми і т. д.

Значення кольорів і їх правильне поєднання на квітахОранжевий

Даний колір символізує активність, цілеспрямованість, креативність і дружелюбність. Утворюється при злитті двох яскравих кольорів: жовтого і оранжевого. Може покращувати травлення. Таким кольором цвітуть календула, чорнобривці, тюльпани, жоржини і т. д.

Значення кольорів і їх правильне поєднання на квітах

Червоний

Символ енергійності, завзятості, яскравості і пристрасті. Може прискорювати серцебиття і підвищувати тиск. Червоні квіти – троянди, тюльпани, гвоздики, флокси, маки і т. д.

Значення кольорів і їх правильне поєднання на квітах

При створенні квітника необхідно враховувати, чи будуть виглядати між собою ті чи інші кольори чи ні. Наприклад, можна зробити квітник в спокійних тонах, поєднуючи між собою білі, фіолетові і темно-рожеві квіти.

Також є кілька варіантів створення багатобарвної клумби. Перший: поєднання червоних, синіх і жовтих кольорів. Другий: поєднання фіолетових, жовтих і помаранчевих кольорів. Третій: поєднання червоних, жовтих, помаранчевих і синіх кольорів. На розташування рослин впливає колірне коло, яке є орієнтиром при висадці квітів.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: