Композитна черепиця: плюси та мінуси матеріалу

Вибираючи матеріал для фінішної обробки покрівлі, власники хочуть, щоб він був максимально довговічним, «тихим», підлягав ремонту і при цьому був красивим. Розповімо вам про композитну черепицю, відносно новий, але з хорошими відгуками матеріал для будівництва даху.

Композитна черепиця: плюси та мінуси матеріалу

Найпопулярнішими різновидами черепиці сьогодні залишаються вироби з металу і кераміки, натуральної глини. Композитні вироби об’єднують всі особливості та переваги цих черепиць.

Композитна черепиця багатошарова. Вона складається з:

 • Сталевого листа, який з двох сторін покритий захисним шаром алюмоцинку, тобто сплаву алюмінію і цинку.
 • Далі з двох сторін йдуть шари акрилової смоли товщиною всього в два мікрона.
 • Зверху виріб покривається кам’яною крихтою, яка укріплена шаром акрилової глазурі.

Композитна черепиця: плюси та мінуси матеріалу

В підсумку виглядає композитна черепиця, як натуральна, з каменю. Але при цьому по міцності перевершує металеву, а по вазі істотно легша керамічної.

Композитна черепиця: плюси та мінуси матеріалу

Таке об’єднання кращих властивостей металевої та керамічної черепиці дає композитній покрівлі масу переваг:

 • Гарантія від виробника – 30-50 років. Традиційна черепиця з глини служить теж дуже довго, і композитна в цьому з нею цілком порівняна.
 • Ремонтувати можна окремі невеликі ділянки.
 • Важить квадратний метр композитної черепиці близько 7 кілограмів, це набагато менше, ніж навантаження від керамічних виробів.
 • На відміну від просто металевої черепиці, композитна набагато тихіша, під час дощу і граду стуку об метал не буде, адже верхній шар — це кам’яна крихта із захисною глазур’ю.
 • Сталевий лист всередині виробу надійно захищений від корозії.
 • Виглядає покрівля натурально, “по багатому”, стильно, є великий вибір відтінків.
 • Композитна черепиця не горить і не проводить електрику, сталь всередині оточена діелектриками. Це робить покрівлю безпечною для всіх мешканців будинку.
 • В монтажі композитна черепиця простіша керамічної, вона не б’ється.
 • Покриття не боїться вологи і перепадів температур, легко справляється з вуличними умовами і служить надійним захистом будинку від протікання.
 • Нескладно знайти всі потрібні деталі, виробники пропонують всі елементи для облаштування даху.

Композитна черепиця: плюси та мінуси матеріалу

Кріпиться композитна черепиця до обрешітки в восьми точках цвяхами, зірвати її не зможуть навіть сильні пориви вітру. При цьому саморізи і цвяхи не приведуть до корозії, що нерідко трапляється зі звичайною металочерепицею.

Композитна черепиця: плюси та мінуси матеріалу

За словами фахівців, у композитної черепиці є всі шанси стати популярним покрівельним покриттям. За ціною вона знаходиться посередині, між більш дорогою керамічною і найдоступнішою металочерепицею. Тому цінове питання домовласників не зупинить. Провідні виробники композитної черепиці сьогодні  -Gerard, Queentile і Metrotile.

Композитна черепиця: плюси та мінуси матеріалу

Мінусів у композитної черепиці в якості красивого і довговічного покрівельного покриття практично немає. Єдине, що можна відзначити — матеріал відносно новий і поки не можна знайти дахи, які прослужили заявлені виробниками 50 років.

Хоча про 10-річний термін експлуатації без втрати початкового зовнішнього вигляду говорити вже можна. Крім того, важливо дотримуватися технології монтажу і робити обрешітку з кроком строго за розмірами листів.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: