Аніс звичайний: опис, посадка, вирощування

Аніс – однорічна рослина, що вирощується з метою отримання насіння, яке використовуються для приготування лікерів, кондитерських виробів, медикаментів, а також для отримання ефірного масла.Аніс звичайний: опис, посадка, вирощування

Пряні рослини, спочатку використовувані людиною для здійснення різних ритуалів, а пізніше – в якості ароматичних, смакових і цілющих добавок, довгий час цінувалися на одному рівні з коштовностями, шовками і хутром. Купці давнини здійснювали небезпечні подорожі в заморські країни, щоб доставляти прянощі, продаж яких обіцяв чималу вигоду.

Ну а якщо не було можливості дістати закордонні прянощі і спеції, потреби людини задовольнялася за рахунок місцевих ароматичних трав. Так почалося культивування багатьох диких пряних рослин.

Посадка і вирощування анісу

Широке поширення цієї рослини по території Середньої і Південної Європи є доказом того, що аніс культивується практично в будь-яких умовах, за винятком вологого і холодного клімату, в якому рослина часто хворіє і загниває. До складу грунту аніс не пред’являє надмірних вимог, вважаючи за краще грунт середньої щільності, добре розпушений і очищений від бур’янів.

На наявність поживних речовин в грунті аніс реагує позитивно, але якщо його сіяти по свіжому гною, то рослина буде нерівномірно дозрівати і розвивати багато зелені на шкоду кількості насіння. Кращими попередниками анісу вважаються кормові трави, картопля або коренеплоди.

Аніс звичайний: опис, посадка, вирощування

Традиційно, аніс садили двома способами: розкидом насіння на підготовлений грунт (цей метод зазвичай практикували на великих ділянках) або посівом в ряди. Останній спосіб вважається більш раціональним з огляду на те, що аніс розвиває досить високі стебла і чуйний до міжрядної обробки грунту.

Догляд при рядовому способі посадки полягає в легкому розпушуванні, а в разі посіву врозкид – в неодноразовому ручному прополюванні. Збирання повинно проводитися по можливості в суху погоду, так як при надмірній вологості часто спостерігається почорніння і загнивання стебел анісу.

Склад анісу звичайного

Основна речовина, яка дає чудовий і унікальний аромат це ефірна олія анетол. Воно використовується не тільки в кулінарії, але і косметології.

Аніс звичайний: опис, посадка, вирощування

Хімічний склад:

 • білки 18%;
 • жири 22-23%;
 • клітковина-23-25%;
 • ефірні олії-5%;
 • жирні олії-28%;
 • марганець;
 • залізо;
 • цинк;
 • кальцій;
 • мідь;
 • магній;
 • калій.

Завдяки такому хімічному складу корисно додавати насіння анісу в приготування страв, це посприяє кращому засвоєнню корисних речовин, зміцнить кістки, серце, нормалізується кровообіг головного мозку, так як в складі багато вітамінів групи В.

Застосування анісу в кулінарії

Пряність широко поширюється в багатьох країнах світу. Добре поєднується з м’ясом, морепродуктами, соусами. Використовується у випічці, а також в алкогольній продукції.

Аніс звичайний: опис, посадка, вирощування

Застосування анісу в косметології

У домашній косметології використовують анісове масло і насіння. Пряність має антисептичні, антивікові властивості, вона тонізує і підвищує пружність шкіри. Її часто застосовують для масок проти зморшок.

В домашніх рецептах масок для обличчя пряність використовується у вигляді масла. Анісова олія чинить антисептичну та антивікову дію, підвищує еластичність шкіри, розгладжує дрібні зморшки.

 

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: