Що таке кембрик, різновиди, застосування

Що найголовніше в електриці? Будь-який фахівець відповість, що це надійна ізоляція і хороший контакт. Дуже часто друга умова безпосередньо залежить від першої. Розповімо вам про кембрики, які широко застосовуються в електротехнічній сфері і не тільки. Кембрик це проста трубка, зроблена з ПВХ або каучуку, вона відрізняється хорошими діелектричними властивостями. Кембрики можуть бути різних кольорів, також виділяються наступні види.

Прості пластикові кембрики, з ПВХ. Їх потрібно вибирати по діаметру кабелю, на який буде надіта трубка. Запасу за розміром практично немає, кембрик твердий, може тріскатися на морозі. В даний час такі ізолятори застосовуються рідко.

Що таке кембрик, різновиди, застосування

Термоусадочні кембрики. Більш м’яка трубка, робиться з полімерів або поліетилену. Головна відмінність – під впливом високої температури такий кембрик стискається і щільно охоплює місце з’єднання проводів.

Це дозволяє використовувати трубки більш широкого діапазону в діаметрі для різних з’єднань. Кембрик легко натягнути на клеми, а потім стиснути завдяки нагріванню. Найпопулярніший на сьогодні вид.

Що таке кембрик, різновиди, застосування

Термостійкі кембрики зі скловолокна, просоченого лаками. Витримують дуже високі температури, тому застосовуються в електроплитах, електрочайниках, обігрівачах, надягають на дроти живлення, внутрішні з’єднання близько спіралей і тенів. Це найдорожчий різновид кембриків з вузькою сферою використання.

Що таке кембрик, різновиди, застосування

В термоусадочних кембриків, як у найпопулярнішого різновиду таких трубок, досить широка сфера застосування:

 • Ізоляція місць з’єднання проводів і провідників. Найголовніше, початкове призначення кембриків.
 • Маркування проводки. На кембриках бежевого, кремового, білого кольору відмінно видно написи маркером, чим і користуються електрики.
 • На електроплатах для запобігання короткого замикання.

Що таке кембрик, різновиди, застосування

Що таке кембрик, різновиди, застосування

Однак умільці використовують кембрики аж ніяк не тільки в електротехнічній сфері для ізоляції електричних кабелів.

Приклади застосування:

 • Активно застосовують пластикові трубки рибалки, такі спеціальні кембрики легко знайти в будь-якому магазині «Все для риболовлі».
 • Довгі трубки, не нарізані на шматочки, можна використовувати для надійного підв’язування рослин, наприклад, високорослих томатів і огірків.
 • Можна надтягнути на кінці обрізаних гілок плодових дерев, щоб захистити їх.
 • В якості чохла для шила і викрутки.
 • Для ізоляції саморобних випалювачів і паяльників.

Що таке кембрик, різновиди, застосування

Використовувати термоусадочні кембрики просто. Вони гнучкі, розтягуються, можна натягнути на з’єднання різного розміру, відрізавши шматок трубки канцелярським ножем або ножицями. Щоб кембрик стиснувся, щільно охопивши потрібне місце, його підігрівають.

Зробити це можна за допомогою:

 • Будівельного фена.
 • Паяльника, але не жалом — занадто висока температура і нагар.
 • Звичайною запальничкою або сірником.

Що таке кембрик, різновиди, застосування

Кембрики кращі за ізоленту для ізоляції з’єднань і провідників. Вони безпечні, точно не розмотаються з часом, якісніші. Та й виглядають трубки естетичніше, служать довше. Однак фахівці для ще більшої надійності часто використовують кембрики в парі з ізоляційною стрічкою.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: