Монтаж глибинного дренажу

Монтаж глибинного дренажу

В рамках цієї статті ми розглянемо всі тонкощі і нюанси в підготовці і безпосередньому монтажі глибинного дренажу. У минулій статті ми обговорювали, чи нам потрібен дренаж взагалі, які види його існують, підготовляли інструмент і будівельні матеріали. Тепер займемося справою.

Монтаж глибинного дренажу

Монтаж глибинного дренажу

Порівняно з поверхневим дренажем, монтаж глибинного дренажу значно складніше. В даному виконанні він вимагає великих трудових витрат на земляні роботи. Але як кажуть: очі бояться, а руки роблять! Отже, почнемо поетапний розбір:

Монтаж глибинного дренажу

  • Для початку вивчіть рельєф ділянки. Вивчення дозволити скласти детальну схему дренажних траншей. Для більш повного розуміння використовуйте нівелір або ж лазерний далекомір. Якщо таких приладів немає, можете просто поспостерігати за напрямами потоків води по ділянці.
  • Далі слід сама “творча” частина всього процесу – копка траншей. Глибина траншеї буде залежати від результату вивчень, описаних в пункті вище.
  • Після того, як будуть готові траншеї, необхідно відсипати в них піщану подушку. Важливим моментом буде трамбування піску. Інакше ми ризикуємо отримати неприємні наслідки у вигляді його просідання, вимивання і т. д. Шар подушки 60-100 мм.
  • Далі, застеляємо траншею геотекстильної тканиною. При її укладанні, тканина повинна трохи виступати на поверхню. Сантиметрів так на 10.
  • Далі в траншею засипають щебінь або гравій. Шар настилу від 170-200 мм. Якщо підійти ще відповідальніше, то можна спочатку викласти великі камені, зробивши свого роду фундамент, а після засипати більш дрібною фракцією. Укладати каміння потрібно на невеликій відстані один від одного, не впритул. Щоб уникнути появи солончаку, не рекомендується використовувати вапняковий щебінь.
  • Тепер укладаємо самі дренажні труби. Гарненько зістиковуємо їх за допомогою дренажних муфт. Не забудьте, що розташування труб повинно бути отворами до щебеню або гравію, тобто вниз!
  • Після того, як труби будуть покладені, зверху все це творіння засипається шаром гравію або щебеню і загортається тим самим геотекстильні виступом, який ми спеціально для цього залишили. У підсумку, ми отримуємо трубу, обвернутую з усіх боків щебенем або гравієм і геотекстилем. Такий тандем запобіжить замулюванню нашої глибинної дренажної системи, не пропускаючи пісок та іншу суспензія всередину труби.
  • Тепер нам залишається лише засипати траншею грунтом і зайнятися виготовленням колекторів, в які ми будемо збирати воду, для подальшого її використання у своїх цілях.

Монтаж глибинного дренажу

Монтаж глибинного дренажу

Монтаж глибинного дренажу

Тепер, коли всі брудні роботи завершені, можна зайнятися облаштуванням ділянки: зануритися в пучину насаджень або ж реалізувати свій проект ландшафтного дизайну.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: