Робимо живопліт на дачі

Робимо живопліт на дачі

Один із способів відокремити свій будинок, посадити рослини у вигляді огорожі. Саме такий тип паркану навколо заміського будинку часто вибирають сучасні люди, з усіх боків оточені у мегаполісі штучними матеріалами.
Жива огорожа – це щільна лінійна посадка чагарників або дерев з щільно зімкнутими кронами, що утворюють суцільну стіну. Такий зелений паркан може бути довільної висоти (від півметра до 10 м), розташовуватися по межах ділянки або використовуватися для внутрішнього зонування.

Живий паркан створює надійний захист від пилу, вітру, шуму, сторонніх поглядів. Окремі види такої огорожі гарні ще й тим, що коштують дешевше інших видів огорож. При цьому вони відрізняються завидним довголіттям.

Вибираємо рослини для живоплоту

Для формування живоплоту на дачі потрібно підбирати рослини, що володіють максимально довгою декоративністю. Іншими словами, на деревах і чагарниках навесні повинні рано розпускатися листя, а восени крона повинна тривалий час зберігати свою привабливість. Інша вимога до рослин – відповідність їх природної висоти бажаній висоті огорожі. Нарешті, у дерев і чагарників із захисними функціями (а не тільки декоративними) крона повинна бути дуже щільною.

Живопліт на дачі

При виборі рослин важливо визначитися з типом огорожі (стрижена або вільно зростаюча). Для кожного з них існує свій набір дерев і чагарників. Часто вдаються і до змішаного варіанту, формують огорожу з декількох порід, які поєднуються з декоративним і біологічними властивостями. При цьому рекомендується підбирати рослини з різними термінами декоративності.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Для формування стриженого живоплоту використовують липи, глоди, туї, ялини, тиси, самшити, смородину альпійську. Для вільно зростаючих огорож підходять барбариси, шипшини, спіреї, бузки, дерен та інші рослини.[/box]

Враховуємо особливості живоплотів

Відомий факт – живий паркан сильніше підкреслює кордон ділянки, ніж звичайний. Саме тому сад, оточений зеленою “стіною“, здається менше, ніж є насправді. Враховуючи цей факт, не варто в невеликих володіннях формувати живі парканами по всьому периметру.

Особливості живоплотів

Деякі відтінки огорож можуть сприйматися негативно, тому потрібно обережно підходити до кольору паркану. Скажімо, для пом’якшення неприємних відчуттів від суцільного зеленого доцільно зробити живопліт фоном для квітника. Не рекомендується змішувати спірні поєднання (наприклад, пурпур із золотистим), так як стіна буде виглядати занадто кричущо.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]При виборі рослин для живоплоту, які висаджують у будинку, краще зупинитись на тіньовитривалих чагарниках і деревах.[/box]

Стіни на границях ділянки формують із світлолюбних рослин. Зелені паркани для внутрішнього зонування роблять з низькорослих дерев і чагарників, а для бордюрів підбирають карликові форми рослин.

Садимо зелений паркан, доглядаємо за рослинами

Живі огорожі вирощують самостійно або купують у розплідниках готовими. Садять рослини в два ряди в шаховому порядку. Однорядна посадка дешевше, але з голими стовбурами у підставі такий паркан виглядає набагато гірше дворядового аналога.

Садимо зелений паркан

Якщо зелена стіна формується з декількох порід, слід врахувати сумісність рослин по таких чинниках, як вимоги до вологості, складу грунту, освітленості, а також динаміка зростання, естетична сполучуваність, можливий негативний вплив один на одного.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Стрижуть живопліт в середньому два рази на рік: навесні і в кінці сезону. Частота стрижок у кожному випадку індивідуальна і залежить від породи рослин.[/box]

По мірі росту рослин, відбувається оголення стовбура в нижній частині. Приховати його допомагають багаторічники, бордюри, низькорослі чагарники.

Зелений паркан
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: