Весна – пора для посіву розсади насіння теплолюбних рослин. Для їх вирощування використовують різні види тар, один з найбільш популярних – ящик для розсади з кришкою. Як його зробити своїми руками?
Пропонуємо модель дерев’яного ящика для розсади з кришкою, в якому можна висаджувати насіння овочів, квітів-однорічників та інших рослин. Така тара хороша своєю здатністю в достатній кількості утримувати вологу і пропускати повітря, створювати оптимальні умови для формування кореневої системи. Єдиним мінусом дерев’яного міні-парника є вірогідність розмноження на його поверхні патогенної флори. Щоб не допустити цього, потрібно перед використанням ящика для розсади обробити його мідьвмісними фунгіцидними засобами.
Ящик для розсади може бути довільної довжини і ширини, але з урахуванням того, що оптимальна висота для вирощування молодих рослин – близько 10 см. Інше умова, яку потрібно дотримувати при виготовленні ящика для розсади – формування часто розташованих дренажних отворів середнього розміру. Для такої моделі знадобитися ще й піддон відповідних розмірів. Якщо ж тара буде встановлюватися одразу на грунті, то днище в ній не роблять.
Зробити ящик для розсади можна з брусків, рейок і дощок, скріплених саморізами, куточками і петлями. Також для конструкції знадобляться віконні фіксатори і поліетиленова плівка.
Складаємо дошки в щити. |
Порядок робіт:
- Дошки складаємо в щити: з’єднуємо їх за допомогою брусків і саморізів. Отримуємо поздовжні стінки ящика для розсади, одна з яких нижче на 6 см. На похилу конструкцію пізніше буде покладена кришка.
- Робимо заготовки дощок: шість штук для більш довгих поздовжніх стінок і шість штук – більш коротких.
Формуємо бічні стінки. |
- Формуємо бокові стінки ящика для розсади. Верхні дошки спилюємо під кутом так, щоб по прямій лінії можна було поєднати високі і низькі стінки.
- Кріпимо на короткі сторони кришки фіксатори, які дозволять тримати її відкритою.
З рейок робимо кришку. |
- З рейок робимо кришку. Її довжина і ширина повинні відповідати відповідним розмірам міні-парника. Елементи кришки з’єднуємо куточками. Готову кришку кріпимо за допомогою петель до ящика для розсади.
- Стелимо на кришку поліетиленову плівку. До рами її можна прикріпити меблевим степлером або цвяхами.
- Обробляємо ящик для розсади захисним складом.
Кріпимо бокові фіксатори. |
Міні-парник готовий!