Робимо ящик для розсади з кришкою

Робимо ящик для розсади з кришкою

Весна – пора для посіву розсади насіння теплолюбних рослин. Для їх вирощування використовують різні види тар, один з найбільш популярних – ящик для розсади з кришкою. Як його зробити своїми руками?

Пропонуємо модель дерев’яного ящика для розсади з кришкою, в якому можна висаджувати насіння овочів, квітів-однорічників та інших рослин. Така тара хороша своєю здатністю в достатній кількості утримувати вологу і пропускати повітря, створювати оптимальні умови для формування кореневої системи. Єдиним мінусом дерев’яного міні-парника є вірогідність розмноження на його поверхні патогенної флори. Щоб не допустити цього, потрібно перед використанням ящика для розсади обробити його мідьвмісними фунгіцидними засобами.

Ящик для розсади може бути довільної довжини і ширини, але з урахуванням того, що оптимальна висота для вирощування молодих рослин – близько 10 см. Інше умова, яку потрібно дотримувати при виготовленні ящика для розсади – формування часто розташованих дренажних отворів середнього розміру. Для такої моделі знадобитися ще й піддон відповідних розмірів. Якщо ж тара буде встановлюватися одразу на грунті, то днище в ній не роблять.

Зробити ящик для розсади можна з брусків, рейок і дощок, скріплених саморізами, куточками і петлями. Також для конструкції знадобляться віконні фіксатори і поліетиленова плівка.

Складаємо дошки в щити.

Порядок робіт:

  • Дошки складаємо в щити: з’єднуємо їх за допомогою брусків і саморізів. Отримуємо поздовжні стінки ящика для розсади, одна з яких нижче на 6 см. На похилу конструкцію пізніше буде покладена кришка.
  • Робимо заготовки дощок: шість штук для більш довгих поздовжніх стінок і шість штук – більш коротких.
Формуємо бічні стінки.
  • Формуємо бокові стінки ящика для розсади. Верхні дошки спилюємо під кутом так, щоб по прямій лінії можна було поєднати високі і низькі стінки.
  • Кріпимо на короткі сторони кришки фіксатори, які дозволять тримати її відкритою.
З рейок робимо кришку.
  • З рейок робимо кришку. Її довжина і ширина повинні відповідати відповідним розмірам міні-парника. Елементи кришки з’єднуємо куточками. Готову кришку кріпимо за допомогою петель до ящика для розсади.
  • Стелимо на кришку поліетиленову плівку. До рами її можна прикріпити меблевим степлером або цвяхами.
  • Обробляємо ящик для розсади захисним складом.
Кріпимо бокові фіксатори.

Міні-парник готовий!

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: