Рекомендації по створенню компостної ями і її обслуговуванню

Дачні ділянки найчастіше купують восени, а через кілька місяців, навесні, починають призводити придбані квадратні метри в порядок. Напередодні початку дачного сезону ми розповімо, як правильно провести важливий захід – облаштувати компостну ям, а також як її обслуговувати.

Розглянемо спрощений варіант компостної ями, яку можна зробити при мінімумі зусиль.

Для початку на дачній ділянці визначають місце для ями. Вибирати його потрібно там, де споруда не буде кидатися в очі і разом з тим воно буде знаходитися в зоні з зручним доступом. Наступна умова – розміщення ями на деякій відстані від спільного з сусідами паркану. Важливо і те, щоб яма була розташована на рівній сухій, незаболоченій ділянці.

Далі риють канаву завглибшки чверть метра, шириною до півметра. Довжина компостної ями повинна бути достатньою, щоб розділити її на дві частини: для регулярного наповнення і для старого компосту. Дно ями вистилають рослинними залишками, наприклад, опалим листям.

В якості стін компостної ями використовують дошки, які кріплять на дерев’яну обрешітку метрової висоти. Більш високі стіни робити не рекомендується, так як вони будуть ускладнювати процес перекопування та отримання компосту. Дошки прибивають на мінімальній відстані один від одного, але ця відстань має бути достатньою для проникнення в компостну яму черв’яків, які будуть прискорювати процес дозрівання компосту.

До отриманої конструкції за допомогою петель кріплять кришку, виготовлену з фанери або дощок. Також готують підпори (наприклад, з металевих прутів та інших відповідних матеріалів), які будуть утримувати кришку у відкритому стані.

Закривати ж компост потрібно, щоб він краще дозрівав, а також щоб запобігати появі рою мух, активності гризунів, пересиханню гумусу і виникненню неприємного запаху. Готову споруду покривають акриловою фарбою – вона захистить деревину від несприятливого впливу навколишнього середовища і скрасить непривабливість компостної ями.


Компостна яма вимагає належного догляду і обслуговування. Для цього слід дотримуватися ряду простих правил.

По-перше, потрібно уникати потрапляння всередину споруди екскрементів домашніх тварин, неорганічного сміття, кісток, бадилля, особливо оброблених гербіцидами.

По-друге, необхідно регулярно поливати яму, зокрема, якщо в конструкції не передбачена кришка. Нарешті треба періодично ворушити компостні маси вилами.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: