Головна / Дача / Ландшафтний дизайн / Особливості вибору та експлуатації надувного басейну на дачі

Особливості вибору та експлуатації надувного басейну на дачі

Надувний басейн на дачі – воістину багатофункціональна річ. Це і місце купання дітей і дорослих, і ємність для поливу рослин, і декоративний елемент. Розглянемо критерії вибору цього штучного водоймища.

 

Особливості вибору та експлуатації надувного басейну на дачі

Надувні басейни, як правило, виготовляють з тришарової ПВХ-плівки, а моделі, призначені для розміщення значного обсягу води, додатково підсилюють сіткою з поліестеру.

Форма чаші надувних басейнів для дачі буває найрізноманітніша: квадратна, овальна, кругла і т. д. Найбільш поширені круглі басейни. Вони компактні і в порівнянні з іншими моделями займають менше місця. Ще один плюс – в них рівномірно розподіляється тиск води на стінки.

Крім чаші в басейні можуть бути додаткові елементи: сидіння, козирок від сонця, сітка для гри в м’яч і т. п.

Басейни великого об’єму по периметру ненадувного борту мають герметичну трубу, призначену для закачування в неї повітря. Іноді таких труб роблять дві або три. Якщо басейн маленький, то його борти складаються з декількох надувних порожнин-труб. Для підвищення рівня комфорту купання дно маленьких басейнів також роблять надувним.

Висота бортів може змінюватись і складати 17 см (для дітей до півтора років), 50 см (для малюків від півтора до трьох років), 70 см (для дітей 3-7 років), 107 см (для дітей від 7 до 12 років), 107-122 см (для підлітків та дорослих).

В залежності від обсягу в басейні води, комплектація може бути найпростішою або максимальної.

Приміром, у комплект може входити не тільки басейн, але і вінілова латка для усунення течі повітря фільтруючого насосу, драбина, підстилка під дно, тент для закривання басейну на час простою, сачок для збирання бруду і ін.

Розмір надувного басейну впливає і на спосіб зливу води. Якщо це маленьке виріб, то вода зливається шляхом перекидання. У великих моделях для цього процесу передбачений зливний клапан, призначений для з’єднання з садовим шлангом. В окремих випадках викачувати воду доведеться за допомогою насоса.

Особливості експлуатації надувного басейну

Басейн розташовують на рівному місці, бажано не біля дерев, так як з них в чашу буде падати листя. Басейн не повинен стояти в тіні, інакше в ньому завжди буде прохолодна вода. Якщо виріб призначений для купання дітей, то його потрібно встановити в зоні, в якій дорослі завжди зможуть спостерігати за малечею.

Під днищем басейну не повинно бути каміння, коріння дерев і інших нерівностей. Для додаткового захисту виробу від механічних пошкоджень, для прискореного нагріву води на сонці, під днище потрібно підкласти підстилку. Якщо її немає в комплекті, то можна скористатися ПВХ-плівкою, брезентовим полотном або іншим відповідним матеріалом.

Надувати басейн потрібно тільки після того, коли під його установку є повністю підготовлене місце. І вже тим більше не можна волочити виріб по землі, інакше він напевно пошкодиться.

Воду в басейні в ідеалі потрібно міняти раз на добу. Якщо ж вода регулярно очищається від видимих забруднень і проходить химочистку, то міняти її можна раз в 2-4 тижні.

Коли теплий сезон закінчиться, басейн треба підготувати до зберігання до наступного літа. Для цього треба злити воду, спустити повітря, вимити чашу, протерти виріб, висушити на відкритому повітрі, скласти і помістити на зберігання.

 

Читайте також

Як виростити дерево за один дачний сезон

Не у кожного дачника є дерева з багатою кроною, під якими в жарку погоду можна …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *