Облаштовуємо дитячий майданчик на дачі

Щоб поїздки на дачу приносили дітям ще більше радості, організуйте для них дитячий майданчик. Вона допоможе дітям забути про нудьгу, отримати задоволення від перебування на свіжому повітрі і оздоровитися.

Плануючи облаштування дитячого майданчика на дачі, варто врахувати вік дитини та друзів, які до нього будуть приходити в гості, а також передбачувана кількість учасників. Далі потрібно визначитися з місцем для майданчика, її площею, кількістю обладнання та його комплектації. Нарешті, необхідно вирішити, готове буде встановлено обладнання або зроблене своїми руками.

Вибираємо місце для дитячого майданчика

Дитячий майданчик на дачі розташовують у півтіні. В ідеалі третину зони знаходиться під сонцем, а дві третини – в тіні. Ще одна рекомендація – обране місце повинно бути захищене від панівних вітрів.

Майданчик облаштовують там, де діти будуть завжди на очах і під наглядом дорослих. Щоб виключити будь-які травмування та інші неприємності, дитячий майданчик треба обгородити або розташувати подалі від колючих чагарників, водойм, господарських будівель, комунікацій.


В якості покриття краще всього віддати перевагу трав’яному газону або комбінації з декількох матеріалів (наприклад, газон, пісок, бетон). Формувати покриття повністю з бетону небажано: він хоч і довговічний, але на ньому боляче падати. Більш м’яким є пісок, але він швидко вбирає вологу, і грати на ньому після дощу дітям буде некомфортно. Швидко пропускає воду в землю гравій, але об нього легко оцарапатися, так і катати іграшки по ньому незручно.

Вибираємо обладнання за віком дітей

Комплект елементів дитячого майданчика для учасників різних вікових груп значно відрізняється. Так, для дітей до трьох років можна облаштувати майданчик з пісочницею, гойдалками, гіркою, садовими меблями (стілець, столик), напіввідкритим будиночком.

Для дітей 3-6 років основа залишається та ж, але гойдалки повинні бути більш міцними, здатними витримувати вагу дитини, а гірка – більш високою. До комплекту бажано додати кілька простих спортивних снарядів, де діти будуть лазити і перекидатися.


Для школярів 6-12-річного віку обладнання встановлюють більш складне. Воно може включати в себе турніки, спортивно-ігрові комплекси, будиночки і курені, конструкції у вигляді корабля або літака і т. п.

Підліткам старше 12 років встановлюють спортивні снаряди, обладнане міні-поле для волейболу, футболу та інших ігор.


[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Обладнання для дитячого майданчика на дачі, незалежно від того, для маленьких дітей воно встановлене або для дорослих, має бути міцним, надійним, довговічним. Вдало підібраний комплекс буде сприяти фізичному та інтелектуальному розвитку дітей.[/box]

Обладнання готове або зроблене своїми руками

Якщо бюджет дозволяє, варто купити готовий спортивно-ігровий комплекс. Він може мати модульний принцип компонування, що дає можливість зібрати майданчик з відповідного набору елементів. Інші переваги подібних комплексів – безпечні матеріали виготовлення, надійність і міцність, красива стилізація під різні об’єкти (фортеця з мостами, містечко тощо).

При бажанні дитячий майданчик можна зібрати своїми руками. Найпростіше зробити пісочницю. При наявності будівельних інструментів і мінімального досвіду роботи з ними без особливих складнощів виготовляються і гойдалки, турніки. Маючи фантазію і набір потрібних матеріалів, можна спорудити курінь, вігвам або будиночок на дереві. Гарним доповненням комплексу стануть і невеликі струмочки, міні-палісадники, сонячні годинники та інші елементи.


Не варто облаштовувати дитячий майданчик на дачі “на виріст“, так як гри на ній можуть призвести до травмування дітей. Краще з часом замінити частину елементів: таким чином, комплекс буде “рости” разом з дитиною.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: