Як зробити шпаківню своїми руками

Як зробити шпаківню своїми руками

Щовесни до нас з теплих країв повертаються птахи. Їх спів зігріває душу і дарує радість тепла. Щоб віддячити пернатим за гарний настрій, який вони створюють, можна збудувати шпаківню своїми руками і повісити її на дереві біля будинку. Нехай птахи радіють їхнім новим будиночкам і співають ще дзвінкіше!

Якою повинна бути “правильна” шпаківня своїми руками?

Традиційно, конструкція являє собою прямокутний ящик з одно – або двосхилим дахом і входом (вічком). Заввишки вона повинна бути близько 35 см, шириною і довжиною дна – 15 см, діаметром входу – 5 см.

Якщо ви плануєте зустрічати синиць і горобців, то дно стандартної шпаківні можна зменшити до 10 см, а діаметр входу – до 3 см. Трясогузкам же варто зробити будиночок глибиною 30 см, а інші розміри стандартної шпаківні залишити без змін.

Єдиний нюанс – трясогузочник завжди роблять з виступом перед входом. А ось для дуплянки – варіації шпаківні і синичника – потрібно в стовбурі дерева видовбати серцевину, зверху та знизу будиночок закрити дошками, в стінці зробити вічко.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Для виготовлення шпаківні своїми руками знадобляться: дошки листяної породи товщиною 2 см, молоток, цвяхи або саморізи, ножівка, свердла, олівець, косинець, напилок, наждачний папір.[/box]

Варто відзначити, що з ДСП, ДВП і фанери робити будиночок для пернатих не можна.

Шпаківня, зроблена своїми руками, повинна являти собою конструкцію з вертикальною задньою стінкою, нахиленою вперед передньою стінкою (щоб птахам було зручніше підніматися по стінці до виходу), козирком даху зі скатом вперед (щоб шпаківня в дощ не намокала зсередини).

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Крім того, в шпаківні внутрішня поверхня стінок повинна бути шорсткою, тому при використанні гладких дощок слід зробити на одній з поверхонь матеріалу насічки. “Шорсткий інтер’єр” потрібен для того, щоб пташенятам було зручно дертися до льотка.[/box]

Починати виготовлення шпаківні своїми руками потрібно з випилювання отвора під літок. Для цього на передній стінці, ближче до даху, за допомогою дриля з кільцевої пилкою формують круглий отвір. Робити вхід іншої форми (квадратної або прямокутної) не рекомендується. Краї входу обробляють напилком і наждачним папером.

Отвір у шпаківні має бути круглим.

Далі з випилених заготовок збирають шпаківня своїми руками: до задньої стінки кріплять бічні, потім – дно, передню стінку з випиленим входом, зверху конструкції дах і жердинку перед льотком. Дах жорстко фіксувати необов’язково – досить злегка прикрутити саморізами. Завдяки цьому зручному рішенню дах можна буде у будь-який момент зняти і почистити шпаківню зсередини.

Готова шпаківня повинна бути без виступаючих частин шурупів та цвяхів (щоб птахи не поранилися), з ретельно підігнаними дошками без щілин (щоб пернатим було тепло), не фарбована (щоб будиночок нагадував птахам природні умови).

Шпаківня своїми руками повинна мати не тільки правильну конструкцію, але і потрібне розташування. Кріпити будиночок треба на безпечній висоті (3-4 м від землі) від посягань кішок, з невеликим нахилом вперед для зручності вильоту птахів, з орієнтацією на південний схід або схід. Кріпити шпаківню можна за допомогою дроту, обмотавши нею дерево, або ж цвяхів.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: